.

Start UKS Aktywna Kostrza
UKS Aktywana Kostrza
Aktywne ferie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 27 lutego 2017 20:46

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował pierwszy tydzień ferii zimowych (w dniach 13-17 lutego 2017 r.) dla 45 dzieci, które spędzały ferie w swoim miejscu zamieszkania.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z gminy Strzegom. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Aktywne ferie" i rzeczywiście taki był. Uczestnicy wzięli dział zarówno w wyjazdach jak i zajęciach na terenie szkoły, poprzedzonych warsztatami profilaktycznymi.

Pierwszego dnia odbyły się zabawy integracyjne przy muzyce, w których organizację włączył się Samorząd Uczniowski.  Drugiego dnia wypoczywaliśmy w Termach Cieplickich, oddając się wodnemu szaleństwu i rekreacji. Trzeci dzień spędziliśmy w Muzeum Klocków Lego i Gier Komputerowych w Karpaczu, gdzie mogliśmy obejrzeć bogatą kolekcję budowli i spróbować swoich sił w grze na dawnych konsolach. Czwarty dzień upłynął pod hasłem "nauka", ponieważ wzięliśmy udział w zajęciach muzealnych i archeologicznych w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Ostatni dzień poświęcony został zdrowemu odżywianiu i szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Najpierw dzieci dowiedziały się, co to znaczy zdrowo się odżywiać, a nabytą wiedzę wykorzystały komponując "zdrowe menu" i przygotowując wybrane przez siebie potrawy, które później skonsumowały przy wspólnym stole. Drugą część zajęć urozmaiciły spotkania z policjantem, strażakami i pracownikiem sanepidu, które wyposażyły dzieci w informacje na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpieczeństwa w sieci, higieny oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Śmiało możemy stwierdzić, że taka forma aktywnego wypoczynku spotkała się z dużą aprobatą wszystkich dzieci, które już deklarują swój udział za rok.

 
Kolonia w Zakopanem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 05 lipca 2016 20:34

W poniedziałek, 27 czerwca, grupa 45 dzieci i młodzieży z Kostrzy i okolic wyjechała na tygodniowy obóz sportowo- profilaktyczny do Zakopanego. Jego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Aktywna Kostrza”, działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy.  Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Wyjazd obfitował w wiele atrakcji. Już pierwszego dnia niewątpliwą frajdą był pobyt w Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze, gdzie wszyscy mogli oddać się zabawowemu szaleństwu.

Drugiego dnia gościliśmy w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Tam Pan Adam Gąsienica, w niezwykle zabawny sposób, podzielił się z nami ciekawymi informacjami o regionie, które przeplatał legendami i dowcipami. Dowiedzieliśmy się m. in. skąd wzięły się parzenice na góralskich portkach, kim byli juhasi i skąd pochodził Janosik. Gazda prezentował również przyśpiewki góralskie, przygrywając na skrzypcach, gęślach, kozie i końcówce.

Trzeci dzień spędziliśmy na kąpielisku termalnym na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Pogoda dopisała i żadna chmurka nie przesłaniała nam pięknego widoku na Giewont.

Czwartego dnia, pod opieką przewodnika, udaliśmy się na wędrówkę na Sarnią Skałę.

Piaty dzień upłynął pod hasłem Gubałówka, na którą wjechaliśmy koleją linową. Po południu pojechaliśmy natomiast do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Objawiającej Cudowny medalik w Zakopanem- Olczy. Tam wysłuchaliśmy historii o Medaliku Niepokalanego Poczęcia zapoczątkowanym przez św. Katarzynę Labouré ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo we Francji.

Popołudniami mogliśmy korzystać z placu zabaw, nowoczesnego Orlika, basenu i sali dyskotekowej znajdującej się na terenie ośrodka. Czas poświęcaliśmy również na treningi i mecze piłki nożnej  oraz zajęcia profilaktyczne.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. Nas również to nie ominęło. Nadszedł czas powrotu, jednak, jak na szkołę, której patronem jest Jan Paweł II, musieliśmy wstąpić jeszcze do Wadowic, gdzie Zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego.

Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale też zadowoleni i pełni wrażeń, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo.

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" dziękuje Panu Zbigniewowi Suchycie, Burmistrzowi Strzegomia, za wsparcie finansowe wyjazdu.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina