.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start UKS Aktywna Kostrza
UKS Aktywana Kostrza
Obóz sportowo- profilaktyczny w Sztutowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 03 lipca 2017 15:43

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował piąty już obóz sportowo- profilaktyczny. W tym roku grupa 45 kolonistów, pod opieką wychowawców, wyjechała do nadmorskiego Sztutowa. Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom.

Plan wyjazdu był niezwykle napięty. Oprócz codziennych zajęć profilaktycznych i sportowych obfitował w wiele wyjazdów. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Toruń z Krzywą Wieżą, domem i pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz Pomnikiem Flisaka. Przechadzali się również pięknymi uliczkami Rynku Staromiejskiego i zrobili pamiątkowe zdjęcie nad Wisłą. Nie zabrakło czasu na wycieczkę do Trójmiasta, rejs na Westerplatte, wyjazd do Piasków graniczących z Rosją, spacer plażą do Ujścia Wisły w Mikoszewie oraz zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Dzieci brały udział w meczach piłki nożnej i siatkowej, grały w kręgle, bilard, ping-ponga i mini-golfa, a w międzyczasie relaksowały się plażując, kąpiąc się w morzu czy basenie i bawiąc się na dyskotekach integracyjnych. Bardzo ciekawą atrakcją była prelekcja o bursztynie, w trakcie której dzieci odpowiadały na pytania „premiowane” kawałkami prawdziwych bursztynów.

Sposobem na deszczowe, kolonijne wieczory była zabawa w "biznesy". Dzieci wymyśliły całą gamę usług, od fryzjerskich i kosmetycznych, poprzez gabinet masażu, skończywszy na salonie gier komputerowych i gabinecie strachu. Zabawa była świetna.

Śmiało możemy powiedzieć, że był to to niezwykle atrakcyjny wyjazd, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

UKS „Aktywna Kostrza” dziękuje Gminie Strzegom za wsparcie finansowe wypoczynku.

 
Aktywne ferie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 27 lutego 2017 20:46

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował pierwszy tydzień ferii zimowych (w dniach 13-17 lutego 2017 r.) dla 45 dzieci, które spędzały ferie w swoim miejscu zamieszkania.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z gminy Strzegom. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Aktywne ferie" i rzeczywiście taki był. Uczestnicy wzięli dział zarówno w wyjazdach jak i zajęciach na terenie szkoły, poprzedzonych warsztatami profilaktycznymi.

Pierwszego dnia odbyły się zabawy integracyjne przy muzyce, w których organizację włączył się Samorząd Uczniowski.  Drugiego dnia wypoczywaliśmy w Termach Cieplickich, oddając się wodnemu szaleństwu i rekreacji. Trzeci dzień spędziliśmy w Muzeum Klocków Lego i Gier Komputerowych w Karpaczu, gdzie mogliśmy obejrzeć bogatą kolekcję budowli i spróbować swoich sił w grze na dawnych konsolach. Czwarty dzień upłynął pod hasłem "nauka", ponieważ wzięliśmy udział w zajęciach muzealnych i archeologicznych w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Ostatni dzień poświęcony został zdrowemu odżywianiu i szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Najpierw dzieci dowiedziały się, co to znaczy zdrowo się odżywiać, a nabytą wiedzę wykorzystały komponując "zdrowe menu" i przygotowując wybrane przez siebie potrawy, które później skonsumowały przy wspólnym stole. Drugą część zajęć urozmaiciły spotkania z policjantem, strażakami i pracownikiem sanepidu, które wyposażyły dzieci w informacje na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpieczeństwa w sieci, higieny oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Śmiało możemy stwierdzić, że taka forma aktywnego wypoczynku spotkała się z dużą aprobatą wszystkich dzieci, które już deklarują swój udział za rok.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina