.

Start UKS Aktywna Kostrza
UKS Aktywana Kostrza
Obóz sportowo- profilaktyczny w Darłowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 06 lipca 2018 10:02

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował już po raz szósty obóz sportowo- profilaktyczny. W tym roku grupa 40 kolonistów, pod opieką wychowawców, wyjechała do Darłowa. Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom.

Kalendarz wyjazdowy obfitował w wiele atrakcji, ponieważ zajęcia profilaktyczne i sportowe urozmaicone zostały ciekawymi wyjazdami. Na trasie pojawiło się Zieleniewo, w którym koloniści spędzili  niemalże cały dzień w Parku Rozrywki "Dziki Zachód". Kolejnym punktem był Kołobrzeg i zwiedzanie Muzeum 6D i Ukrytej Krainy. Nie zabrakło czasu na spacer po kołobrzeskim deptaku i molo. Niemałą przygodą był również rejs statkiem pirackim. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Darłowo- zobaczyli Pomnik Rybaka na Placu Kościuszki, Ratusz Miejski i Kościół Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzieci brały udział w rozgrywkach piłki nożnej i siatkowej, a w międzyczasie relaksowały się na plaży w nadmorskim Darłówku i kąpiąc się w basenie. Uczestniczyły również w chrzcie kolonisty, zakończonym wspólnym zatańczeniem Belgijki, i dyskotece.

Śmiało możemy powiedzieć, że był to niezwykle atrakcyjny wyjazd, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

UKS „Aktywna Kostrza” dziękuje Gminie Strzegom za wsparcie finansowe wypoczynku.

 

 
Zdrowe, sportowe i bezpieczne ferie zimowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 27 stycznia 2018 16:06

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował pierwszy tydzień ferii zimowych (w dniach 15-19 stycznia 2018 r.) dla 50 dzieci, które spędzały ferie w swoim miejscu zamieszkania.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z gminy Strzegom w ramach konkursu na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci
i młodzieży szkolnej. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Wypoczywam zdrowo, sportowo i bezpiecznie" i rzeczywiście tak było. Uczestnicy wzięli dział zarówno w wyjazdach jak i zajęciach na terenie szkoły, poprzedzonych warsztatami profilaktycznymi.

Pierwszego dnia odbył się wyjazd do jednego z wrocławskich parków trampolin oraz na Wystawę Klocków Lego.  Drugiego dnia uczestnicy zimowiska mieli okazję samodzielnie skonstruować robota i uruchomić go za pomocą specjalnej aplikacji komputerowej, wzięli udział bowiem udział w warsztatach z robotyki, które poprowadził animator z legnickiej Fundacji "Unikids". Trzeciego i czwartego dnia dzieci wyjechały do Jawora, najpierw na kręgielnię, a później na krytą pływalnię. Ostatniego dnia natomiast odbyły się rozmaite gry oraz zabawy interaktywne i wyjazd do kina na bajkę "Coco".

Śmiało możemy stwierdzić, że i w tym roku wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wszystkich dzieci, które już deklarują swój udział w zimowym wypoczynku za rok.

Dziękujemy władzom miasta za wsparcie finansowe umożliwiające zorganizowanie wypoczynku.

 

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina