.

Start UKS Aktywna Kostrza
UKS Aktywana Kostrza
Wypoczynek letni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 12 lipca 2021 18:51

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Kostrzy w dniach 5-9 lipca 2021 r. zorganizował wypoczynek letni z programem profilaktycznym dla 56 dzieci z Kostrzy i okolic, który przebiegał pod hasłem „Dolny Śląsk poznajemy i się integrujemy”.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z Gminy Strzegom w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Każdego dnia odbywały się wyjazdy kulturalne i sportowe oraz zajęcia profilaktyczne.

Uczestnicy odwiedzili Park Trampolin Jump Hall oraz Hydropolis we Wrocławiu, Wioskę Indiańską „Pocahontas” w Zabrodziu, gdzie zdobywali różne sprawności,  kłodzki Park Miniatur „Minieuroland”, w którym uczestniczyli w grze terenowej oraz Młyn Zawadka, gdzie wzięli udział w olimpiadzie wiejskiej.

Wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci i wzbudzały w nich wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi Suchycie- Burmistrzowi Strzegomia za wsparcie finansowe umożliwiające zorganizowanie wypoczynku.

 
Integracja na wycieczce do Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 17 czerwca 2021 08:34

Z inicjatywy gminy Strzegom 14 czerwca UKS „Aktywna Kostrza” działający przy PSP im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Kostrzy zorganizował wycieczkę do Wrocławia dla uczniów klas trzecich z gminnych szkół podstawowych (Olszany, Goczałków, Stanowice, PSP nr 3 oraz Kostrza).

Bogaty program spowodował, że wyjazd okazał się bardzo atrakcyjny dla dzieci. Głównym punktem programu było zwiedzanie ZOO, następnie rejs statkiem po Odrze i poznawanie z przewodnikiem  miasta szlakiem wrocławskich krasnali. W międzyczasie dzieci odpoczywały przy obiedzie.

Koszty wyjazdu (przy minimalnym wkładzie uczniów) były pokryte ze środków gminy Strzegom w ramach konkursu NGO.

Stowarzyszenie UKS „Aktywna Kostrza” w imieniu swoim i wszystkich uczestników składa na ręce Pana Burmistrza, Zbigniewa Suchyty podziękowania gminie za możliwość organizacji wyjazdu.

Po miesiącach izolacji, braku kontaktu z kolegami, wzajemnych relacji i przeżyć ta wycieczka umożliwiła powrót do „ normalności” w środowisku szkolnym. Niezwykle cenna była też integracja z kolegami i nauczycielami z innych szkół gminnych. Propozycja gminy Strzegom na taką formę spędzania czasu okazała się strzałem w dziesiątkę.

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina