.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start UKS Aktywna Kostrza
UKS Aktywana Kostrza
Zdrowe, sportowe i bezpieczne ferie zimowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 27 stycznia 2018 16:06

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował pierwszy tydzień ferii zimowych (w dniach 15-19 stycznia 2018 r.) dla 50 dzieci, które spędzały ferie w swoim miejscu zamieszkania.

Część środków na organizację wypoczynku została pozyskana z gminy Strzegom w ramach konkursu na organizację wypoczynku zimowego dla dzieci
i młodzieży szkolnej. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Wypoczywam zdrowo, sportowo i bezpiecznie" i rzeczywiście tak było. Uczestnicy wzięli dział zarówno w wyjazdach jak i zajęciach na terenie szkoły, poprzedzonych warsztatami profilaktycznymi.

Pierwszego dnia odbył się wyjazd do jednego z wrocławskich parków trampolin oraz na Wystawę Klocków Lego.  Drugiego dnia uczestnicy zimowiska mieli okazję samodzielnie skonstruować robota i uruchomić go za pomocą specjalnej aplikacji komputerowej, wzięli udział bowiem udział w warsztatach z robotyki, które poprowadził animator z legnickiej Fundacji "Unikids". Trzeciego i czwartego dnia dzieci wyjechały do Jawora, najpierw na kręgielnię, a później na krytą pływalnię. Ostatniego dnia natomiast odbyły się rozmaite gry oraz zabawy interaktywne i wyjazd do kina na bajkę "Coco".

Śmiało możemy stwierdzić, że i w tym roku wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem wszystkich dzieci, które już deklarują swój udział w zimowym wypoczynku za rok.

Dziękujemy władzom miasta za wsparcie finansowe umożliwiające zorganizowanie wypoczynku.

 

 
Obóz sportowo- profilaktyczny w Sztutowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 03 lipca 2017 15:43

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował piąty już obóz sportowo- profilaktyczny. W tym roku grupa 45 kolonistów, pod opieką wychowawców, wyjechała do nadmorskiego Sztutowa. Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom.

Plan wyjazdu był niezwykle napięty. Oprócz codziennych zajęć profilaktycznych i sportowych obfitował w wiele wyjazdów. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Toruń z Krzywą Wieżą, domem i pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz Pomnikiem Flisaka. Przechadzali się również pięknymi uliczkami Rynku Staromiejskiego i zrobili pamiątkowe zdjęcie nad Wisłą. Nie zabrakło czasu na wycieczkę do Trójmiasta, rejs na Westerplatte, wyjazd do Piasków graniczących z Rosją, spacer plażą do Ujścia Wisły w Mikoszewie oraz zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Dzieci brały udział w meczach piłki nożnej i siatkowej, grały w kręgle, bilard, ping-ponga i mini-golfa, a w międzyczasie relaksowały się plażując, kąpiąc się w morzu czy basenie i bawiąc się na dyskotekach integracyjnych. Bardzo ciekawą atrakcją była prelekcja o bursztynie, w trakcie której dzieci odpowiadały na pytania „premiowane” kawałkami prawdziwych bursztynów.

Sposobem na deszczowe, kolonijne wieczory była zabawa w "biznesy". Dzieci wymyśliły całą gamę usług, od fryzjerskich i kosmetycznych, poprzez gabinet masażu, skończywszy na salonie gier komputerowych i gabinecie strachu. Zabawa była świetna.

Śmiało możemy powiedzieć, że był to to niezwykle atrakcyjny wyjazd, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

UKS „Aktywna Kostrza” dziękuje Gminie Strzegom za wsparcie finansowe wypoczynku.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina