.

Start Samorząd Szkolny
Samorząd Szkolny
Wieczór andrzejkowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:17

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze"- w myśl tego przysłowia Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla uczniów klas I- VI. Odbyła się ona 30 listopada.

Dziewczynki z klasy V i VI zadbały o magiczny nastrój wieczoru przygotowując przepowiednie. Kolejki do  wróżek były bardzo długie, ponieważ wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości,  szukał swojej szczęśliwej liczby i przelewał wosk przez klucz. Katalog wróżb był obszerny i bogaty.
Przepowiednie dostarczyły wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. 
Podczas zabawy nie zabrakło tańców i konkursów, w których dzieci chętnie brały udział. Był taniec na gazecie, łączenie się w pary, krzesełka czy limbo.

Był to wieczór pełen humoru, dobrej zabawy i magii, którą traktujemy z przymrużeniem oka, ponieważ to, jak potoczy się nasze życie zależy od nas samych - warto o tym pamiętać.

 
Talent Show PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 08 listopada 2016 21:03

4 listopada w naszej szkole odbył się pokaz talentów "Talent Show", zorganizowany w całości przez Samorząd Uczniowski.

W zabawie mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie z klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Wybór talentu należał do uczestników. Jedynym warunkiem dotyczącym śpiewu było to, że uczestnicy mogli zaprezentować wyłącznie polski utwór.

Na scenie mogliśmy zobaczyć prawdziwy katalog talentów- od śpiewu i tańca, poprzez recytację aż do pokazu sztuczek karcianych.

Jury oceniało przygotowanie, prezentację i ogólny wyraz artystyczny. Wybór był niezwykle trudny, dlatego postanowiono przyznać nagrody w kilku kategoriach:

 

KATEGORIA I- RECYTACJA

I MIEJSCE Lena Gruszecka

II MIEJSCE Patrycja Kolbuszewska

III MIEJSCE Klaudia Mikołajczyk

 

KATEGORIA II- ŚPIEW (KLASY I-III)

I MIEJSCE równorzędnie:

  • Urszula Sobańska
  • grupa w składzie: Maja Górowska, Dagmara Marcinkowska, Klaudia Stopyra, Justyna Szumska,

WYRÓŻNIENIA: duet Anna Kij i Natalia Zając oraz Dobrosława Matusiak i Kinga Matusiak

 

III- ŚPIEW (KLASY IV-VI)

I MIEJSCE równorzędnie:

  • Alicja Kolbuszewska
  • Katarzyna Postawska
  • grupa w składzie: Aleksandra Jakubowska, Katarzyna Karpa, Emilia Kustra, Dominika Świątkowska

KATEGORIA IV- POKAZ SZTUCZEK KARCIANYCH

I MIEJSCE Robert Jeziorski


Dodatkowo jury przyznało wyróżnienia dla grup tanecznych cztero- i pięciolatków.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych występów, a Samorządowi Uczniowskiemu wspaniale przygotowanego show.

 

 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 02 października 2016 19:13

29 września 2016 r. był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy Dzień Chłopaka.

Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów z klas IV-VI niespodziankę. Urządziły dla nich zabawę z licznymi atrakcjami. W specjalnie na tę okazję udekorowanej sali odbyły się tańce przeplatane rozmaitymi konkursami dla chłopców. Był pokaz mody, konkursy indywidualne i grupowe. Równie ciekawą zabawę mieli chłopcy z klas I-III, którą przygotowały koleżanki, pod czujnym okiem wychowawczyń oczywiście.

Wszyscy chłopcy doskonale się bawili, a w nagrodę za to otrzymali małe upominki od swoich koleżanek.

Teraz dziewczynki czekają na rewanż ze strony kolegów w marcu.

 
Samorząd Szkolny na rok 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 02 października 2016 19:09

Przedstawiamy skład Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2016/2017

Przewodnicząca- Emilia Kustra

Zastępca- Aleksandra Jakubowska

Skarbnik- Katarzyna Karpa

Sekretarz- Katarzyna Postawska

Opiekun- Aneta Sączawa

 
"Czas na zdrowie". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 10 kwietnia 2016 19:43

„Czas na zdrowie” projekt realizowany od marca 2016 roku przez SU, a jego  koordynatorkami są Panie Agnieszka August- pedagog szkolny i Aneta Sączawa- opiekun SU.

Gdybyśmy zapytali dziś przeciętnego człowieka o jego zdrowie i samopoczucie – każdy znalazłby w swoim organizmie symptomy osłabienia, niewyjaśnionego zmęczenia oraz zalążki groźniejszych chorób: cukrzycy, nadciśnienia i innych dolegliwości. Większość z nas wskazałaby także na permanentny brak ruchu, aktywności fizycznej, nadwagę lub wręcz otyłość.
Gdy czytamy zatrważające dane przemawiające za tym, że otyłość wśród dorosłych, ale również i dzieci, jest dziś liczona w milionach lub miliardach, a badania wskazują na kilkunastokrotny wzrost liczby osób walczących z tym problemem - wydaje nam się, że świat zmierza w złym kierunku. Dopóki jednak my sami nie tracimy zdrowia, a nasze dziecko nie zaczyna wpadać w pułapkę złego odżywiania rozpoczynając dzień od jajecznicy na boczku, białego pieczywa lub batonika – wydaje nam się, że kontrolujemy sytuację. Nic bardziej mylnego. Jesteśmy na dobrej drodze do destrukcji zdrowia, a tylko wszechstronna, wieloetapowa, rozległa wiedza i edukacja mogą uświadomić społeczeństwu, że zmiana nawyków, myślenia i postaw zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych jest początkiem lepszego samopoczucia i ratunkiem dla organizmu.

Projekt prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składa się z dwóch etapów:

ROZGRZEWKA,
FESTYN ZDROWIA .

Za realizację każdego z etapów przyznawane będą nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów konkursowych.

Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie, w jak najszerszych kręgach, wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Jednym więc z zadań konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. Dorośli mają bezpośredni wpływ na życie dzieci i młodzieży. Mimo, że są odpowiedzialni za styl życia rodziny, to sami są również często zagubieni w gąszczu informacji i możliwościach wyboru.

Celem projektu „Czas na zdrowie” jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej). Wierzymy, że wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

 

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina