.

Start OGRÓD OSTOJĄ ZWIERZĄT
Ogród Ostoją Zwierząt
Ogród ostoją zwierząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 07 grudnia 2014 16:34

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią, p. Anna Kustrą, przystąpili do projektu Ogród ostoją zwierząt, którego inicjatorami są Fundacja Nasza Ziemia oraz the Boeing Company.

Program ma rozpowszechnić ideę zrównoważonego rozwoju, przybliżyć zachowania proekologiczne i skłonić do dbania o środowisko naturalne. Do udziału zostały zaproszone szkoły podstawowe i gimnazja. Na program składają się komplementarne moduły zajęć lekcyjnych przeprowadzonych w szkołach i budowy bioróżnorodnego ogrodu.

Nauczyciel otrzymał narzędzia oraz materiały edukacyjne do prowadzenia zajęć, a uczniowie teczki z pomocami i kartami pracy. Zostaną one wykorzystane podczas edukacji przyrodniczej i społecznej.

Pierwszym etapem projektu było przygotowanie „ogrodu”, w którym uczniowie zasiali mieszankę roślin łąkowych Polska Łąka Kwietna. Dzieci, wyposażone w narzędzia ogrodowe, z zapałem zabrały się do pracy. Mają już swój kawałek ogrodu, w którym zamieszkają różne owady łąkowe. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu dydaktycznemu uczniowie będą mieli teraz okazję prowadzenia własnych obserwacji ptaków i owadów.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie  www.ogrodostojazwierzat.pl

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina