.

Start Bezpieczny Dolnoślązak
Bezpieczny Dolnoślązak
Bezpieczeństwo ruchu drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 26 marca 2021 10:23

W ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły wzięli udział w pogadankach poświęconych bezpieczeństwu ruchu drogowego, czyli bezpieczeństwu na drodze. Zakres poruszanej problematyki dotyczył przechodzenia przez jezdnię, niebezpiecznych miejsc, poruszania się po zmroku, roli elementów odblaskowych po zmierzchu, znaków drogowych, nawyków przestrzegania przepisów i bezpiecznych miejsc do zabawy.

Następnie w grupach przedszkolnych, klasach nauczania wczesnoszkolnego i klasach starszych przystąpiono do realizacji zaplanowanych zadań. Przedszkolaki w formie prac plastycznych przedstawiły swoją drogę do szkoły z uwzględnieniem miejsc szczególnie niebezpiecznych. Zwracały uwagę na przejścia dla pieszych i umieszczone przy drodze znaki drogowe.

Uczniowie klas pierwszej i drugiej wykonali znaki drogowe występujące najczęściej na drodze i w ich miejscowościach. Zadaniem klasy trzeciej było skonstruowanie makiety przedstawiającej najważniejsze elementy związane z ruchem drogowym. Natomiast uczniowie klas starszych wykonali gry planszowe „Kto ma pierwszeństwo” uwzględniające najważniejsze zasady i przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

Zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami uczniowie będą mogli się wykazać podczas gry terenowej z zakresu ruchu drogowego, która będzie obejmowała część teoretyczną
i praktyczną.

 

 
Warszaty dotyczące bezpieczeństwa w różnych sytuacjach zagrożeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 23 marca 2021 12:30

W ramach realizacji programu „Bezpieczny Dolnoślązak” w naszej szkole odbyły się spotkania online z komendantem Oddziału Miejsko- Gminnego OSP RP w Strzegomiu, Panem Józefem Jabłońskim. Było to jedno z całego cyklu zaplanowanych działań.

Warsztaty dotyczyły zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach zagrożenia, takich jak pandemia, pożar, powódź czy gradobicie i zostały przeprowadzone zdalne w klasach I-VIII oraz oddziałach przedszkolnych.

Nasz gość w sposób rzeczowy i bardzo kompetentny omówił zasady oraz zobrazował je odpowiednimi tematycznie filmikami.

PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy dziękuje Panu Józefowi Jabłońskiemu za współpracę.

 

Zasady postępowania na wypadek zagrożeń

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina