.

Start Bezpieczny Dolnoślązak
Bezpieczny Dolnoślązak
Gra terenowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 03 czerwca 2021 18:42

Z okazji Dnia Dziecka i działań związanych z realizacją „Bezpiecznego Dolnoślązaka”  1 czerwca odbyła się gra terenowa z zakresu wiedzy o ruchu drogowym dla pieszych i rowerzystów obejmująca część teoretyczną i praktyczną.

Celem gry było:

  • Integracja uczniów po powrocie do nauczania stacjonarnego;
  • kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne życie i zdrowie oraz postawy partnerstwa, życzliwości i zrozumienia dla innych uczestników ruchu drogowego;
  • rozszerzenie wiedzy na temat zasad i przepisów ruchu drogowego, funkcjonowania pojazdów w różnych warunkach, przyczyn wypadków, sposobów organizacji ruchu;
  • wpajanie umiejętności i nawyków własnego zachowania na drodze;
  • rozwijanie spostrzegawczości oraz orientacji czasowo-przestrzennej, pozwalającej na właściwą ocenę odległości i prędkości podczas jazdy rowerem.

Uczniowie klas IV-VII podzieleni na grupy mieli do wykonania pięć zadań teoretycznych, dotyczących ogólnych zasad zachowania się na drodze, znaków drogowych, wyposażenia roweru
i kolejności przejazdu na skrzyżowaniach. Kolejne dwa zadania dotyczyły umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej i umiejętności pokonywania toru przeszkód rowerem.

Po zakończeniu gry okazało się, że uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze znają zasady i przepisy obowiązujące w ruchu drogowym. Potrafią również ocenić stan poszkodowanego w wypadku drogowym i udzielić mu, na ile to możliwe, pierwszej pomocy przedlekarskiej. Bardzo sprawnie i bezpiecznie pokonywali rowerowy tor przeszkód.

 
Próbna ewakuacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 14 maja 2021 20:03

14 maja przeprowadziliśmy próbną ewakuację w ramach realizacji programu "Bezpieczny Dolnoślązak". Uczniowie i pracownicy wzięli udział w symulacji sytuacji zagrożenia- pożar na terenie szkoły. Na koniec, podczas spotkania z ratownikiem medycznym, utrwalono zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy OSP Kostrza za organizację i profesjonalne przeprowadzenie akcji.

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 11 maja 2021 19:58

Podczas spotkań z pielęgniarką w klasach I-III omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w miejscu wypadku (sprowadzenie pomocy, numery alarmowe, bezpieczeństwo w miejscu wypadku), jak udzielić pomocy poszkodowanemu, który oddycha i jest przytomny, w przypadku niedrożności dróg oddechowych (zasady resuscytacji) oraz jak opatrywać i unieruchamiać kończyny.

Dzieci miały również okazję poćwiczyć posługiwanie się apteczką pierwszej pomocy, poznały rodzaje skaleczeń i nauczyły się je opatrywać. Wiedzą też jak tamować krwotoki i udzielać pomocy osobom, które uległy oparzeniom, omdleniom i odmrożeniom.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Hałajec- pielęgniarce, za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.

 
Konkurs "Bezpieczny przedszkolak na drodze- droga do przedszkola"" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 05 maja 2021 19:52

Przedszkolaki wzięły udział w konkursie "Bezpieczny przedszkolak na drodze- droga do przedszkola". W formie prac plastycznych przedstawiły swoją drogę do szkoły z uwzględnieniem miejsc szczególnie niebezpiecznych. Zwracały uwagę na przejścia dla pieszych i umieszczone przy drodze znaki drogowe.

Nagrodzono wszystkie prace. Dziękujemy dzieciom za wykonanie pięknych ekspozycji.

 
Spotkanie z Inspektorem Ochrony Danych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 27 kwietnia 2021 19:48

Kolejne działania w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak" zrealizowane-  zajęcia on-line na temat ochrony danych osobowych przeprowadzone przez Panią Annę Rudnicką-Kubiak, Inspektora Ochrony Danych oraz szkolenie dla nauczycieli.

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina