.

Start Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła
Projekt "Cyberbezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 marca 2018 20:51

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych, dlatego przystąpiliśmy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Głównym celem akcji jest uświadomienie pojawiających się problemów i wyzwań związanych z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni.

W ramach projektu wzięliśmy udział Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa Cyfrowego, którego pierwszym elementem był wykład dla wszystkich uczniów, kolejnym warsztaty klasowe i warsztaty dla nauczycieli, a na koniec odbyło się spotkanie z rodzicami.

Prowadzący zajęcia wskazał rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe i zapewnią korzystającym z nich bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że uczestnicy projektu, bogatsi w dodatkową wiedzę, będą mądrze  korzystać z Internetu i urządzeń cyfrowych.

 
Konkurs "Bezpieczna droga do i ze szkoły" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:57

W listopadzie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do i ze szkoły", który zorganizowała Pani Agnieszka August.

Celem konkursu była edukacja klas I-III w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, utrwalanie wśród najmłodszych konieczności stosowania  praktyce przepisów ruchu drogowego oraz rozwój inwencji twórczej.

Uczniowie biorący udział w konkursie wykonali różnymi technikami prace plastyczne, które można podziwiać w holu szkoły.

Wyniki są następujące:

I miejsce Katarzyna Bondarowska

II miejsce Antonina Stawarska

III miejsce Urszula Sobańska i Oliwia Mainka

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i gadżety odblaskowe.

 
Szkolny projekt "Uczymy się ratować". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:56

W ramach projektu „Uczymy się ratować” realizowanego przez  Panią Krystynę Chmielowiec  w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia  na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wzięły w nich udział klasy I-III. Uczniowie znają numery alarmowe, potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wezwać pogotowie oraz przywrócić oddech i akcję serca. Umiejętności te doskonaliliśmy podczas ćwiczeń  na fantomach.  Wszyscy bowiem  wiemy, że od prawidłowej resuscytacji zależy zdrowie i życie poszkodowanego.

 
Nasze przedszkolaki znają zasady ruchu drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:54

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego poznawały zasady ruchu drogowego. Wymieniały samochody specjalistyczne, uczyły się numerów alarmowych. Poznały pracę pana policjanta. Zapoznały się także ze znakami drogowymi.  Aby sprawdzić całą swoją wiedzę, dzieci wraz z wychowawcą wybrały się na spacer w okolicach szkoły, wypatrując znaków drogowych oraz sprawdzały umiejętność przechodzenia przez jezdnię.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:39

Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy uczestniczyli w akcji Bezpieczny Internet. W organizację zajęć włączyła się Biblioteka Publiczna. W ramach akcji wprowadzono działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, ponieważ ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Dzieci rozwiązywały krzyżówki  i  quizy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci. Wykonały prace plastyczne i przygotowały gazetki tematyczne, które zostały umieszczone na gazetkach i drzwiach sal.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 05 marca 2017 17:07

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu", której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Do szkoły zaproszono funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Strzegomiu, który przeprowadził z dziećmi pogadankę nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjant wyświetlił również film tematyczny. Zajęcia kontynuował pedagog szkolny, który przedstawił uczniom ideę akcji.

Na koniec każda klasa wykonała plakat promujący "Bezpieczeństwo w sieci".

 
Zajęcia edukacyjne w ramach programu "ALFA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:56

30 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Przeprowadzili je funkcjonariusze z Posterunku Policji w Strzegomiu.

Policjanci wyjaśnili dzieciom jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym, co muszą zrobić kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów.

Bardzo pomocne w zajęciach były plansze, na których wskazane zostały, w formie obrazkowej,  właściwe zachowania w omawianych sytuacjach.

Spotkanie odbyło się w ramach, realizowanego przez policję, wojewódzkiego programu „ALFA”.

 
Próbna ewakuacja przeciwpożarowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 28 listopada 2016 18:41

25 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 10, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była świetlica wiejska.
Tam nauczyciele złożyli meldunek. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
Próbna ewakuacja została zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach. 
Cała akcja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w pogadance nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 14 listopada 2016 18:02

9 listopada gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, który przeprowadził z uczniami pogadanki. Klasy 0-III wysłuchały wykładu  dotyczącego bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły i zagrożeń życia codziennego. Klasy IV-VI natomiast zostały pouczone na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Obie pogadanki zostały wzbogacone filmami instruktażowymi.

Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą widoczne przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powyższe działanie odbyło się w ramach realizowanego przez nas programu "Bezpieczny Dolnoślązak".

 
Biliśmy rekord! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 09 listopada 2016 18:32

Kilka lat temu, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła zorganizować bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Od tego czasu każdego roku organizowane jest bicie rekordu.

Tegoroczna akcja miała szczególne znaczenie, ponieważ biliśmy Guinness'a. Dzięki temu o akcji miało szansę dowiedzieć się jeszcze więcej osób, także poza granicami Polski. Jeszcze więcej osób natomiast przekonało się, jak ważna jest wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Bicie rekordu rozpoczęło się 17 października o godz. 12.00.  Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas I-VI, którzy odbyli wcześniej profesjonalne szkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy pod okiem nauczycieli i ratowników medycznych.

 
Spotkanie instruktażowe z ratownikami medycznymi. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 28 września 2016 18:01

28 września,  w ramach realizowanego programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu instruktażowym dotyczącym udzielania pierwszej pomocy.  Przeprowadzili je ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

Ratownicy najpierw przypomnieli zasady zachowania się podczas rozmowy z dyspozytorem i wyjaśnili jak powinna wyglądać pierwsza pomoc. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy: klasy O-III i IV-VI, przeszli do zajęć praktycznych. Dwoje uczniów przeprowadziło rozmowę telefoniczną z dyspozytorem, podczas której zostali poinstruowani, krok po kroku, co mają robić, żeby  pomóc osobie nieprzytomnej. Przekonali się, że w takiej sytuacji trudno zachować spokój, który, przy udzielaniu pierwszej pomocy, odgrywa kluczową rolę. Wszystkie dzieci miały okazję „poćwiczyć” resuscytację na fantomach i przyjrzeć się profesjonalnej akcji reanimacyjnej z wykorzystaniem sprzętu medycznego.

Zajęcia przebiegły bardzo sprawnie, uczniowie z zaangażowaniem wykonywali poszczególne czynności resuscytacyjne i wiedzą już, co robić do momentu przybycia karetki.

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina