.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 05 marca 2017 17:07

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu", której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Do szkoły zaproszono funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Strzegomiu, który przeprowadził z dziećmi pogadankę nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjant wyświetlił również film tematyczny. Zajęcia kontynuował pedagog szkolny, który przedstawił uczniom ideę akcji.

Na koniec każda klasa wykonała plakat promujący "Bezpieczeństwo w sieci".

 
Zajęcia edukacyjne w ramach programu "ALFA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:56

30 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Przeprowadzili je funkcjonariusze z Posterunku Policji w Strzegomiu.

Policjanci wyjaśnili dzieciom jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym, co muszą zrobić kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów.

Bardzo pomocne w zajęciach były plansze, na których wskazane zostały, w formie obrazkowej,  właściwe zachowania w omawianych sytuacjach.

Spotkanie odbyło się w ramach, realizowanego przez policję, wojewódzkiego programu „ALFA”.

 
Próbna ewakuacja przeciwpożarowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 28 listopada 2016 18:41

25 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 10, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była świetlica wiejska.
Tam nauczyciele złożyli meldunek. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
Próbna ewakuacja została zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach. 
Cała akcja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w pogadance nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 14 listopada 2016 18:02

9 listopada gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, który przeprowadził z uczniami pogadanki. Klasy 0-III wysłuchały wykładu  dotyczącego bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły i zagrożeń życia codziennego. Klasy IV-VI natomiast zostały pouczone na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Obie pogadanki zostały wzbogacone filmami instruktażowymi.

Na koniec zajęć wszystkie dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą widoczne przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powyższe działanie odbyło się w ramach realizowanego przez nas programu "Bezpieczny Dolnoślązak".

 
Biliśmy rekord! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 09 listopada 2016 18:32

Kilka lat temu, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła zorganizować bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Od tego czasu każdego roku organizowane jest bicie rekordu.

Tegoroczna akcja miała szczególne znaczenie, ponieważ biliśmy Guinness'a. Dzięki temu o akcji miało szansę dowiedzieć się jeszcze więcej osób, także poza granicami Polski. Jeszcze więcej osób natomiast przekonało się, jak ważna jest wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Bicie rekordu rozpoczęło się 17 października o godz. 12.00.  Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas I-VI, którzy odbyli wcześniej profesjonalne szkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy pod okiem nauczycieli i ratowników medycznych.

 
Spotkanie instruktażowe z ratownikami medycznymi. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 28 września 2016 18:01

28 września,  w ramach realizowanego programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu instruktażowym dotyczącym udzielania pierwszej pomocy.  Przeprowadzili je ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

Ratownicy najpierw przypomnieli zasady zachowania się podczas rozmowy z dyspozytorem i wyjaśnili jak powinna wyglądać pierwsza pomoc. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy: klasy O-III i IV-VI, przeszli do zajęć praktycznych. Dwoje uczniów przeprowadziło rozmowę telefoniczną z dyspozytorem, podczas której zostali poinstruowani, krok po kroku, co mają robić, żeby  pomóc osobie nieprzytomnej. Przekonali się, że w takiej sytuacji trudno zachować spokój, który, przy udzielaniu pierwszej pomocy, odgrywa kluczową rolę. Wszystkie dzieci miały okazję „poćwiczyć” resuscytację na fantomach i przyjrzeć się profesjonalnej akcji reanimacyjnej z wykorzystaniem sprzętu medycznego.

Zajęcia przebiegły bardzo sprawnie, uczniowie z zaangażowaniem wykonywali poszczególne czynności resuscytacyjne i wiedzą już, co robić do momentu przybycia karetki.

 
Pierwsza pomoc przedmedyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 19 września 2016 19:40

16 września nasi uczniowie wzięli udział w praktycznym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zostało ono przeprowadzone w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak", który realizujemy.

Warsztaty przeprowadziły Panie Anna Kustra i Katarzyna Stawarska- Szustak oraz pielęgniarka, Pani Jolanta Król.

Dzieci, podzielone na dwie grupy, klasy I-III i IV-VI, najpierw przypomniały sobie zasady zachowania się na miejscu wypadku (sprowadzenie pomocy, numery alarmowe), obejrzały prezentację dotyczącą opatrywania ran i unieruchamiania kończyn, a później przystąpiły do ćwiczeń praktycznych.

Uczniowie przekonali się, że każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka czynności, od których może zależeć czyjeś życie.

 
Zajęcia praktyczne w ramach "Bezpiecznego Dolnoślązaka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 17 czerwca 2016 18:23

Czerwiec jest dla uczniów z Kostrzy miesiącem szeroko pojętego bezpieczeństwa.  Najpierw zostali przeszkoleni pod kątem bezpieczeństwa  dzieci na wsi. Dowiedziały się, na jakie zagrożenia są narażone oraz jak i gdzie bezpiecznie sie bawić. Obejrzały film i wysłuchały prelekcji Pań: Justyny Rogalskiej z Okręgowej Inspekcji Pracy w Wałbrzychu i Lucyny Jabłońskiej z KRUS- u w Świdnicy. Po zajęciach otrzymały materiały edukacyjne.

Uczniowie odbyli również warsztaty teoretyczne i  praktyczne z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Dowiedzieli się jak ratować osobę tonącą, jaki sprzęt jest wykorzystywany w ratownictwie wodnym i jakie są techniki pływania w tym ratownictwie. Po pogadance mogli wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Na zakończenie zobaczyli akcję ratowniczą przeprowadzoną przez wykwalifikowanego ratownika. Ćwiczenia przeprowadzili ratownicy z WOPR- u we Wrocławiu: Wiktoria Kubuj i Piotr Uroda.

Powyższe działania zostały przeprowadzone w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak", który  realizuje PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy.

Dziękujemy zaproszonym gościom za profesjonalne i niezwykle przydatne zajęcia. Zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 
Konkurs o bezpieczeństwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 15 czerwca 2016 18:15

14 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i bezpiecznym spędzaniu wakacji, który zorganizowała Pani Anna Kustra. Uczestniczyli w nim przedstawiciele klas I-III.

Wszyscy uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego. Zobowiązani są więc do rozważnego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, w drodze do i ze szkoły, w wolnym czasie i na wakacjach. Dlatego bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego, znaków, sygnałów drogowych, zasad korzystania z kąpielisk i zachowania się w lesie oraz podczas pieszych wędrówek. W związku ze zbliżającymi się wakacjami ważne było przypomnienie tych zasad, bo przecież najmłodsi często narażeni są na niebezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Zabawa była wspaniała, dzieci popisywały się swoją wiedzą. Taka forma nauki na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów, uczniów przecież o to właśnie chodzi.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce:

klasa III w składzie: Aleksandra Szustak, Julia Brokos, Wiktoria Szeliga

II miejsce równorzędne:

klasa I składzie: Katarzyna Bondarowska, Jakub Brokos, Antonina Stawarska, Urszula Sobańska, Oliwia Mainka

klasa II w składzie: Natalia Zając, Kacper Sosiński, Paweł Gadula

 
Festyn Rodzinny "Zdrowo, sportowo i bezpiecznie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 29 maja 2016 18:20

28 maja 2016 r., z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka, w Kostrzy odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Zdrowo, sportowo i bezpiecznie". Rozpoczął się on tradycyjnie Mszą Świętą, po której wszyscy udali się do sali wiejskiej, aby obejrzeć występy artystyczne uczniów.

Organizatorzy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy i Rada Sołecka na czele z sołtysem i radnym Panem Tomaszem Jeziorskim, zadbali o wiele atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Była zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach, zamku i trampolinie, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, mecz piłkarski synowie- ojcowie, który wygrały dzieci oraz "bieg po zdrowie" dla mam i ich pociech.

Podczas zabawy można było spróbować pysznych ciast upieczonych przez rodziców, hot- dogów i przysmaków z grilla serwowanych przez Radę Sołecką.

W związku z tym, że kostrzańska szkoła jest w trakcie realizacji projektów promujących sport, bezpieczeństwo i zdrowe odżywianie można było również spróbować zdrowych, ekologicznych produktów przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Festyn zgromadził kilkaset osób z Kostrzy i sąsiednich miejscowości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bezpieczny Dolnoślązak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 11 maja 2016 16:15

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy ma przyjemność poinformować o udziale w bezpłatnym programie edukacyjnym „Bezpieczny Dolnoślązak”.

 

Organizatorem programu jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

 

To juz druga edycja programu, którego celem jest wsparcie szkół w projektowaniu działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznych zachowań oraz praktycznego wykorzystania umiejętności współdziałania ze służbami   i organizacjami powołanymi w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Ten niepowtarzalny w swoich założeniach program ma sprawić, że nasi uczniowie nabędą umiejętności, które ułatwią im poruszanie się we współczesnym świecie, a także pozwolą reagować na niebezpieczeństwa  i zagrożenia, którym podlegają osoby z ich najbliższego otoczenia.

 

O realizowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

 

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina