.

Start Bezpieczna Szkoła
Bezpieczna Szkoła
Spotkanie z pracownikami KRUS-u i PIP-u PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 02 marca 2019 21:40

W ramach realizacji Bezpiecznego Dolnoślązaka gościliśmy panie Urszulę Dembińską, Elżbietę Nowak i Lucynę Jabłonkę z KRUS-u oraz pana Janusza Krasonia z Państwowej Inspekcji Pracy, którzy przedstawili i omówili niebezpieczeństwa czyhające na młodego człowieka w gospodarstwie rolnym. Spotkanie to uświadomiło uczniom, że w gospodarstwie rolnym trzeba zachować szczególne bezpieczeństwo. Poznali oni zachowania sprzyjające bezpieczeństwu i  wiedzą, że trzeba dbać o zdrowie swoje i innych.

Po prezentacji dzieci rozwiązywały quizy i zagadki, a na koniec otrzymały pamiątkowe broszury, kalendarze i smyczki.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 19 lutego 2019 20:35

W naszej szkole miesiąc luty poświęcony jest tematyce bezpieczeństwa w Internecie. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przypadły na dzień 5 lutego i przebiegały pod hasłem: „Działajmy razem!”. W związku z tym nasi uczniowie, po powrocie z ferii, uczestniczyli w pogadankach i lekcjach tematycznych oraz tworzyli plakaty i wystawę, która zdobi szkolny korytarz.

 
Jak zachować się w miejscu wypadku? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 16 grudnia 2018 11:28

Nasza szkoła  przystąpiła po raz kolejny do programu „ Bezpieczny Dolnoślązak”. W ramach programu został opracowany projekt edukacyjny pt. „Bezpieczna szkoła cała o bezpieczeństwo zadbała”. W tym roku szkolnym postanowiliśmy położyć nacisk na takie obszary bezpieczeństwa jak: pierwsza pomoc, bezpieczny Internet, terroryzm.

W ramach pierwszej pomocy uczniowie kl. I-III poznali już zasady zachowania się w miejscu wypadku. Odbyły praktyczne ćwiczenia w sprowadzaniu pomocy, wyborze numerów alarmowych, zachowaniu bezpieczeństwa w miejscu wypadku. Pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej,  pani Jolanty Król, nauczyły się opatrywania ran, skaleczeń i tamowania krwotoków.

Uczniowie wiedzą już, co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy i jak się nią posługiwać. Zajęcia te niewątpliwie pozwoliły naszym dzieciom nabyć i utrwalić praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania.

 
Bezpieczny Dolnoślązak PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 12 listopada 2018 17:00

Miło nam poinformować, że nasza szkoła, jako jedna z dwóch szkół w gminie, zakwalifikowała się do kolejnej edycji programu Bezpieczny Dolnoślązak. Jego organizatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizatorem Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Bezpieczny Dolnoślązak to inicjatywa ukierunkowana na edukację dla bezpieczeństwa. W konferencji inauguracyjnej we Wrocławiu uczestniczyła Pani Agnieszka August, pedagog szkolny i koordynator działań związanych z realizacją programu.

 
Projekt "Cyberbezpieczni.pl- Bezpieczna Szkoła Cyfrowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 marca 2018 20:51

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych, dlatego przystąpiliśmy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Głównym celem akcji jest uświadomienie pojawiających się problemów i wyzwań związanych z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni.

W ramach projektu wzięliśmy udział Szkolnym Dniu Bezpieczeństwa Cyfrowego, którego pierwszym elementem był wykład dla wszystkich uczniów, kolejnym warsztaty klasowe i warsztaty dla nauczycieli, a na koniec odbyło się spotkanie z rodzicami.

Prowadzący zajęcia wskazał rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe i zapewnią korzystającym z nich bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że uczestnicy projektu, bogatsi w dodatkową wiedzę, będą mądrze  korzystać z Internetu i urządzeń cyfrowych.

 
Konkurs "Bezpieczna droga do i ze szkoły" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:57

W listopadzie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Bezpieczna droga do i ze szkoły", który zorganizowała Pani Agnieszka August.

Celem konkursu była edukacja klas I-III w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, utrwalanie wśród najmłodszych konieczności stosowania  praktyce przepisów ruchu drogowego oraz rozwój inwencji twórczej.

Uczniowie biorący udział w konkursie wykonali różnymi technikami prace plastyczne, które można podziwiać w holu szkoły.

Wyniki są następujące:

I miejsce Katarzyna Bondarowska

II miejsce Antonina Stawarska

III miejsce Urszula Sobańska i Oliwia Mainka

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i gadżety odblaskowe.

 
Szkolny projekt "Uczymy się ratować". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:56

W ramach projektu „Uczymy się ratować” realizowanego przez  Panią Krystynę Chmielowiec  w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia  na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wzięły w nich udział klasy I-III. Uczniowie znają numery alarmowe, potrafią ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wezwać pogotowie oraz przywrócić oddech i akcję serca. Umiejętności te doskonaliliśmy podczas ćwiczeń  na fantomach.  Wszyscy bowiem  wiemy, że od prawidłowej resuscytacji zależy zdrowie i życie poszkodowanego.

 
Nasze przedszkolaki znają zasady ruchu drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:54

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego poznawały zasady ruchu drogowego. Wymieniały samochody specjalistyczne, uczyły się numerów alarmowych. Poznały pracę pana policjanta. Zapoznały się także ze znakami drogowymi.  Aby sprawdzić całą swoją wiedzę, dzieci wraz z wychowawcą wybrały się na spacer w okolicach szkoły, wypatrując znaków drogowych oraz sprawdzały umiejętność przechodzenia przez jezdnię.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 24 lutego 2018 10:39

Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy uczestniczyli w akcji Bezpieczny Internet. W organizację zajęć włączyła się Biblioteka Publiczna. W ramach akcji wprowadzono działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, ponieważ ideą Dnia Bezpiecznego Internetu jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Dzieci rozwiązywały krzyżówki  i  quizy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci. Wykonały prace plastyczne i przygotowały gazetki tematyczne, które zostały umieszczone na gazetkach i drzwiach sal.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 05 marca 2017 17:07

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu", której organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Do szkoły zaproszono funkcjonariusza z Komisariatu Policji w Strzegomiu, który przeprowadził z dziećmi pogadankę nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjant wyświetlił również film tematyczny. Zajęcia kontynuował pedagog szkolny, który przedstawił uczniom ideę akcji.

Na koniec każda klasa wykonała plakat promujący "Bezpieczeństwo w sieci".

 
Zajęcia edukacyjne w ramach programu "ALFA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:56

30 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Przeprowadzili je funkcjonariusze z Posterunku Policji w Strzegomiu.

Policjanci wyjaśnili dzieciom jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym, co muszą zrobić kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów.

Bardzo pomocne w zajęciach były plansze, na których wskazane zostały, w formie obrazkowej,  właściwe zachowania w omawianych sytuacjach.

Spotkanie odbyło się w ramach, realizowanego przez policję, wojewódzkiego programu „ALFA”.

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina