.

Start Aktualności Powitaliśmy wiosnę!
Powitaliśmy wiosnę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 21 marca 2019 20:40

Pierwszy dzień wiosny przebiega w naszej szkole od lat według stałego harmonogramu. Najstarsi uczniowie wcielają się w role nauczycieli i prowadzą zajęcia z młodszymi kolegami. Następnym punktem dnia był apel,  podczas którego dzieci miały okazję przeprowadzić wywiad z wiosną oraz wysłuchać wiosennych piosenek i wierszy. Największą atrakcją występu był humorystyczny pokaz mody dla uczniów i nauczycieli, którzy zostali ubrani w kolorowe kapelusze odzwierciedlające nauczany przedmiot. Obchody tego święta zakończyliśmy barwnym, kwiecistym korowodem ulicami Kostrzy.

21 marca obchodzony jest również Dzień Kolorowej Skarpetki- Światowy Dzień Zespołu Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki, które założyli również nasi uczniowie.

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina