.

Start Aktualności Poszukiwacze autorytetów
Poszukiwacze autorytetów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 16 grudnia 2018 12:00

W  grudniu uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu” pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości. Koordynatorem akcji jest pani Agnieszka August, pedagog szkolny.

“Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu” to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. W ramach kampanii uczniowie naszej szkoły brali udział  w działaniach w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych. Działania te  to pierwszy krok do wzmacniania Autorytetu, który  będzie  rozwijany w przyszłości.

Generalną ideą kampanii jest odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela. Ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów, mają poczucie godności własnej i godności drugiej osoby. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje. Aby to osiągnąć przeprowadzono w naszej szkole zajęcia, które miały nauczyć młodzież, jak szukać autorytetów i nie mylić ich z idolami czy celebrytami oraz zachęcić do szukania prawdziwych AUTORYTETÓW.

Kolejnym działaniem w ramach Kampanii będzie przeprowadzenie szkolenia wśród rodziców i nauczycieli, aby wspomóc ich w budowaniu swojego autorytetu i w kształtowaniu postaw młodzieży, prowadzących do odpowiedzialnej, wolnej i szczęśliwej dorosłości. W relacji z prawdziwym autorytetem, każdy człowiek realizuje swoje fundamentalne potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji i miłości.

  • Potrzebujemy autorytetu w rodzinie, bo wychowanie przez autorytet uskrzydla dziecko do wyznaczania sobie ambitnych celów.
  • Potrzebujemy autorytetu w pracy, bo wzorowanie się na kimś jest najlepszą formą nauki i motywacji.
  • Potrzebujemy autorytetów w społeczeństwie, bo człowiek zagubiony w nadmiarze informacji, z trudnością odróżnia prawdę od fałszu, przez co czuje się zagrożony.

Młodzi okazują zaufanie tym, którzy mogą stanowić pewien punkt odniesienia – podświadomie szukają mistrzów i wzorów do naśladowania. Są pełni entuzjazmu lecz bez pomocy trudno im odróżnić mistrza od idola. Natomiast rodzice poszukują oparcia, by móc rozwiązać tysiące stojących przed nimi problemów, obalających ich autorytet w oczach dzieci.

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina