.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 01 października 2017 12:08

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a data obchodów  odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji w bibliotekach w całej Polsce odbywa się czytanie połączone z zajęciami literackimi dla najmłodszych. Celem akcji jest rozwijanie wyobraźni dziecka, jego wrażliwości i rozwoju emocjonalnego.

Dzień Głośnego Czytania odbył się również w naszej szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III oraz zaproszeni goście: Pani Halina Wydmuch- dyrektor szkoły, Pani Krystyna Chmielowiec- wychowawca klasy III, Pani Maria Pińkoska- pracownik Biblioteki Publicznej oraz Pani Aneta Sączawa- bibliotekarka szkolna.

Do głośnego czytania wybraliśmy książkę "Mikołajek". Dzieci nie tylko z zainteresowaniem słuchały opowiadania o wesołych przygodach Mikołajka i jego kolegów, ale również samodzielnie przeczytały fragment opowiadania.
Głośne czytania pomaga w skupieniu, rozbudowuje słownictwo, podnosi poczucie własnej wartości u dzieci, a co najważniejsze, wzmacnia więzi rodzinne i koleżeńskie.

 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina