.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności Spotkanie z bajką
Spotkanie z bajką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 23 maja 2017 19:16

23 maja dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję wysłuchać baśń "Trzy świnki" i obejrzeć ilustracje do niej w okienku małego teatrzyku "Kamishibai".

Jest to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Przeprowadzone zajęcia są częścią projektu "Dom bajek " realizowanego przez Bibliotekę Publiczną i stanowią atrakcyjną dla dzieci formę opowiadania bajek. Mali słuchacze przez cały czas byli bardzo skupieni i z zainteresowaniem przyglądali się obrazkom. Na zakończenie opowiadali zapamiętane fragmenty utworu.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina