.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności Projekt "Poszerzamy horyzonty"
Projekt "Poszerzamy horyzonty" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 20 maja 2017 20:08

Nasz szkoła rozpoczęła realizację projektu "Poszerzamy  horyzonty", którego pomysłodawczyniami są Panie Agnieszka August i Aneta Sączawa. W ramach projektu podjęliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych. im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

18 maja odbyło się pierwsze spotkanie poprowadzone przez ppłk. dr. Mirosława Meńkarskiego i dr Martę Busłowicz. Uczniowie dowiedzieli się jak zostać  adeptem tej uczelni, jak wygląda egzamin rekrutacyjny i jakie zajęcia są prowadzone. Dzieci najbardziej zainteresowała sekcja sztuk walki, która jest naprawdę imponująca. Bardzo ważną częścią spotkania był również wykład poświęcony zachowaniom w przypadkach różnych zagrożeń, w szczególności związanych z terroryzmem.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zaprawę wojskową i musztrę, w której wzięli udział uczniowie klas I-VI.  Pojawiły się również  ćwiczenia ogólnorozwojowe i podstawowe techniki samoobrony. Była to godzina bardzo intensywnych ćwiczeń, z którymi wszyscy dali sobie świetnie radę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina