.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności Zajęcia biblioteczne z okazji Dnia Bibliotekarza
Zajęcia biblioteczne z okazji Dnia Bibliotekarza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 10 maja 2017 20:02

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który obchodzony jest 8 maja, Pani Maria Pińkoska z Biblioteki Publicznej w Kostrzy przeprowadziła zajęcia biblioteczne dla klasy II.

Na wstępie opowiedziała dzieciom o idei samego święta, które w Polsce obchodzone jest od 1985 roku i stanowi podsumowanie pracy, osiągnięć zawodowych i budowanie wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Przybliżyła również charakter pracy bibliotekarza i wiążące się z tym obowiązki.

Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych. Porządkowały "drogę" książki od momentu powstania do dotarcia do czytelnika, wyszukiwały tytuły bajek w czytanym tekście, uzupełniały krzyżówkę z hasłem "Anderen", układały bajkowe puzzle i rozsypywani z tytułami utworów.

Jak widać zakres zajęć był bardzo szeroki, ale nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze ze wszystkimi zadaniami. Nagrodą, oprócz nowych umiejętności i wiadomości oczywiście, był słodki upominek od pani prowadzącej zajęcia.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina