.

Start Aktualności Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 12 października 2021 16:52

W niedzielę, 10 października, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowiła w roku 1992 Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowie psychiczne w nierównym świecie".

Celem inicjatorów wprowadzenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest zwrócenie uwagi  na dbałość o zdrowie, w tym na wszystkie aspekty dotyczące szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy to w czasie pandemii Covid-19 obserwuje się wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób psychicznych.

W naszej szkole uczniowie przygotowywali się do tego dnia odbywając na godzinach wychowawczych pogadanki i rozmowy z wychowawcami oraz ucząc się, że "zdrowie psychiczne jest dokładnie takim samym elementem naszego dobrostanu, jak nasze zdrowie fizyczne". Wykonali również plakaty konkursowe „Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne?”. 11 października natomiast spędzili w atmosferze sportowej. Biorąc udział w torze przeszkód, rozgrywając mecz  piłki siatkowej oraz grając w zbijaka pokazali, że sport może być jedną z alternatyw dbania o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina