.

Start Aktualności XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki
XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 08 października 2021 16:58

Nasza szkoła zakończyła swój 2-tygodniowy udział w XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zdalna forma imprezy nie przeszkodziła nam cieszyć się naukowymi ciekawostkami. Braliśmy udział w kilku wydarzeniach festiwalowych odpowiednio dopasowanych do wieku uczniów.

Przedszkolaki poznały jakie ukryte moce mają warzywa i owoce. Zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu scenariusza przesłanego z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego.

Uczniowie klas I-III zostali przeniesieni w „ Kolorowy świat małego chemika”. Podczas tych zajęć dowiedzieli się jak wykonać chemiczne bombki  i świetliki, skąd się bierze zima w kolbie, co to jest zegar jodowy, jak stworzyć masę nienewtonowską. Po zakończeniu pokazu przeszli do działania. Z pomocą nauczyciela chemii wykonali kilka doświadczeń samodzielnie.

Siódmoklasiści podczas wydarzenia „ Kolorowa chemia” obejrzeli filmy przedstawiające min.: chromatografię, destylację, ekstrakcję, krystalizację, itp.

Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w biologicznym wydarzeniu „Jak odczytać DNA ?”, podczas którego izolowali nici DNA z kiwi i banana.

Udział w Festiwalu Nauki był bodźcem dla uczniów do poszerzania horyzontów i otwartości na to, co może zaoferować świat nauki i pasji tworzenia. Edukacyjny charakter przedsięwzięć sprawił, że były one atrakcyjnym uzupełnieniem dla codziennych zajęć szkolnych.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina