.

Start Aktualności XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 06 października 2021 16:54

4.10.2021r. w  naszej szkole został zorganizowany  XI  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.   W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.  Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością.

Kilka dni wcześniej uczniowie naszej szkoły przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym był dzień egzaminu, który  został przeprowadzony na lekcjach matematyki. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 zadań, otrzymywali certyfikat oraz  tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

W trakcie oceniania prac każdy mógł  sprawdzić swoje umiejętności matematyczne rozwiązując rebusy, krzyżówki i łamigłówki. Uczniowie pracowali również w grupach, mieli do pokonania 12 stacji zadaniowych, które zostały rozmieszone w różnych miejscach szkoły.

Była to świetna zabawa i nauka. Każdemu zależało na zdobyciu tytułu „Mistrza tabliczki mnożenia”,  a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina