.

Start Aktualności Festiwal Nauki
Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 22 września 2020 17:32

W dniach 18 i 21 września 2020 r. uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w kolejnej edycji Festiwalu Nauki, lecz tym razem w formie online.

Pierwszego dnia obejrzeli pokaz „Świat chemicznych eksperymentów” przygotowany przez dr hab. inż. Joannę Cabaj. Dowiedzieli się m.in. jak powstaje sztuczna krew, czy kwasy oddychają oraz jak wyprodukować chemiczne zapałki i kanarkową farbę.

Kolejnego dnia, podczas pokazu „Chemia w kuchni”, uczniowie mieli okazję poznać tzw. ciecz nienewtonowską.

Po zakończeniu pokazu nasi chemicy przeszli do działania. Samodzielnie wykonali kilka zaobserwowanych doświadczeń, m.in.: napięcie powierzchniowe czy chemiczne piwo. Ale najwięcej frajdy sprawiła im zabawa z cieczą nienewtonowską.

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina