.

Start Aktualności "Czytam z klasą lekturki spod chmurki"
"Czytam z klasą lekturki spod chmurki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 08 lipca 2020 07:22

Uczniowie klasy III realizowali innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Był to ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

Zajęcia odbywały się modułowo raz w tygodniu w okresie od 2 września 2019 r. - 31 maja 2020 r.

Ich cele to:

  • rozbudzanie ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Projekt przewidywał realizację zajęć z trzech modułów:

I moduł - Fikuśne lekturki spod chmurki. Dzieci pracowały z książką  "Niesamowite przygody 10 skarpetek - czterech prawych i 4 lewych" Justyny Bednarek. Zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, zorganizowali kącik czytelniczy, wykonali plastelinowe "Czytusie" oraz papierowe, kolorowe skarpetki.

II moduł - Zwierzęce lekturki spod chmurki. Tu wybraną lekturą była książka H. Loftinga "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Uczniowie poznawali przygody zwierząt i ich opiekuna,  przygotowali plakat zachęcający do przeczytania lektury, opisywali i rysowali ulubione przygody zwierząt oraz samego bohatera. Odbyły się również rozmowy na temat opieki nad zwierzętami domowymi,  dzieci poznały pracę weterynarza i wykonały domki – legowiska dla swoich pupili.

III moduł - Polskie lekturki spod chmurki. Moduł ten był realizowany zdalnie. Dzieci poznały twórczość i życiorys Grzegorza Kazdepki,  czytały i opowiadały wybrane przez siebie najciekawsze fragmenty lektury, wykonały karykaturę, portret autora, sylwetkę głównego bohatera, plakaty i ilustracje do historyjek. Uwiecznieniem pracy było przebranie się detektywów. Bezcenne było tu wsparcie i zaangażowanie rodziców, którzy włączyli się w realizację zadań.

Mamy nadzieję, że zrealizowany projekt rozbudzi w dzieciach zainteresowania czytelnicze i zachęci je do dalszej lektury.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina