.

Start Aktualności Magia świąt...
Magia świąt... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 21 grudnia 2019 18:52

W okresie przedświątecznym w naszej szkole jest wyjątkowo.  Pachnie piernikami, w salach pojawiają się choinki ubrane przez dzieci i rozbrzmiewają kolędy.  Jest to również czas przygotowywania Jesełek, które ogląda cała społeczność szkolna i zaproszeni goście.

W tym roku odbyły się one w piątkowe przedpołudnie 20 grudnia, a swoją obecnością zaszczycili nas Pani Helena Szerszeń, sołtys Kostrzy, Pan Paweł Gołąb, radny miejski oraz rodzice i dziadkowie naszych uczniów.

Oglądaliśmy scenki z życia Marii, Józefa i nowonarodzonego dzieciątka oraz pasterzy, mędrców i aniołów. Wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu przybliżyli nam uczniowie kasy IV i V.  Wszystko to przeplatane było śpiewem kolęd w wykonaniu klasy VI.

Uczniowie, przygotowani przez Panią Marię Głuszczak- Sobańską, dołożyli wielu starań, aby tegoroczne Jasełka były dla nas sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Dopełnieniem wszystkiego były piękne życzenia od Pani Haliny Wydmuch, dyrektora szkoły i zaproszonych gości, wspólne połamanie się opłatkiem, szkolny koncert kolęd i pastorałek oraz wigilie klasowe, po których wszyscy udali się do domów przygotowywać wieczerze rodzinne...

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział



 

oraz Nasza Gmina