.

Start Aktualności Klasa z empatią
Klasa z empatią PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 13 grudnia 2019 20:17

W listopadzie i grudniu 2019 roku uczniowie kl. II-VIII przystąpili do akcji „Klasa z empatią”. Podczas realizacji zadań dyskutowano na temat lęków uczniów. Dzieci uświadomiły sobie, że każde z nich czegoś się boi, że ich lęki są różne, a niektóre potrafią wręcz paraliżować człowieka. Uświadomiły sobie również, że lęki, które nas obezwładniają, wymagają pomocy i trzeba o nią prosić. Na koniec uczniowie wykonali plakaty o tym, jak mogą sobie nawzajem pomagać, aby przezwyciężać te lęki.

Kolejne zadanie wywołało dyskusję na temat pozytywnych komunikatów kierowanych w stroną uczniów. Zdali sobie oni sprawę, jak ważne jest, by mówić innym to, co ich motywuje do bycia jeszcze lepszymi. Uświadomiły sobie również, jakie konsekwencje niosą ze sobą przezywanie, czy wyśmiewanie się z innych.

Organizatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego, a szkolnym koordynatorem Pani Agnieszka August- Janiak, pedagog szkolny.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina