.

Start Aktualności Dzień Głośnego Czytania
Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 29 września 2019 14:08

27 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Do wspólnej lektury zaprosiliśmy Panią Dyrektor- Halinę Wydmuch, Panią bibliotekarkę- Urszulę Jagiełło, Panią Katarzynę Korubę- przedstawiciela rodziców oraz Panie Alicję Biegniewską i Natalię Dynowską- opiekunki przedszkolaków.

W czytanej bajce ukryte były treści dotyczące dobrych manier, o których dzieci przypomniały sobie w nieco żartobliwej formie. Później pokolorowały obrazki przedstawiające dobre maniery.

Jak wiemy czytanie stymuluje rozwój, poszerza słownictwo i wyobraźnię. Można dzięki niemu przekazać najmłodszym ważne informacje ukryte w treści bajki. Zachęcamy, by robić to codziennie przez co najmniej 20 minut, ponieważ bajka czytana do snu pomaga dziecku się wyciszyć, a także wzmacnia rodzinne więzi.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina