.

Start Aktualności Programować umiemy, więc roboty konstruujemy!
Programować umiemy, więc roboty konstruujemy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 17:24

W naszej szkole prowadzone są zajęcia z robotyki i programowania, które wprowadzają dzieci w świat nauki i nowoczesnych technologii. Realizowane są w ramach zajęć rozwijających kreatywność metodą Lego Education 4C wykorzystującą nowoczesne narzędzia edukacyjne w postaci zestawów klocków LEGO WeDo do nauki programowania komputerowego.

Dzieci „zmieniają się” w młodych naukowców budując, programując i ożywiając swoje roboty. Zdobywają w praktyce wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia. Po zapoznaniu się z zasadami działania kloców na pierwszych zajęciach już na drugich zajęciach świetnie sobie  poradzili z konstruowaniem robotów. Oprócz nauki, mieli świetną zabawę, bo o naukę przez zabawę właśnie chodzi.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina