.

Start Aktualności
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 14 października 2021 12:30

14 października cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej  przez piąto- i siódmoklasistów.

Podzielony na dwie części apel był zadedykowany pracownikom szkoły. Obejrzeliśmy skecz prezentujący wizerunki nauczycieli widzianych okiem ucznia oraz scenkę obrazującą różne zabawne sytuacje szkolne. Zobaczyliśmy też „niezbędnik” nauczyciela. Wszystko to przeplatane było wesołymi piosenkami oraz życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Halina Wydmuch, która podziękowała uczniom za piękny występ, a pracownikom za zaangażowanie i trud włożony w pracę.

Do życzeń przyłączyli się również rodzice obdarowując pracowników szkoły pięknymi kwiatami.

 
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 12 października 2021 16:52

W niedzielę, 10 października, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowiła w roku 1992 Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowie psychiczne w nierównym świecie".

Celem inicjatorów wprowadzenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest zwrócenie uwagi  na dbałość o zdrowie, w tym na wszystkie aspekty dotyczące szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy to w czasie pandemii Covid-19 obserwuje się wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób psychicznych.

W naszej szkole uczniowie przygotowywali się do tego dnia odbywając na godzinach wychowawczych pogadanki i rozmowy z wychowawcami oraz ucząc się, że "zdrowie psychiczne jest dokładnie takim samym elementem naszego dobrostanu, jak nasze zdrowie fizyczne". Wykonali również plakaty konkursowe „Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne?”. 11 października natomiast spędzili w atmosferze sportowej. Biorąc udział w torze przeszkód, rozgrywając mecz  piłki siatkowej oraz grając w zbijaka pokazali, że sport może być jedną z alternatyw dbania o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

 
Wycieczka do Ząbkowic Śląskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 08 października 2021 17:47

5 października nasi drugoklasiści uczestniczyli w dydaktyczno- krajoznawczej wycieczce do Ząbkowic Śląskich. Wielką atrakcją była sama podróż  szynobusem, a dodatkowych wrażeń dostarczyło zwiedzanie z przewodnikiem Krzywej Wieży, Laboratorium Frankensteina, ruin średniowiecznego zamku, biblioteki miejskiej oraz Zakonu Bonifratrów.

Czas upłynął bardzo szybko, a droga powrotna była przepełniona wspomnieniami z tego aktywnie spędzonego dnia.

 
XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 08 października 2021 16:58

Nasza szkoła zakończyła swój 2-tygodniowy udział w XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zdalna forma imprezy nie przeszkodziła nam cieszyć się naukowymi ciekawostkami. Braliśmy udział w kilku wydarzeniach festiwalowych odpowiednio dopasowanych do wieku uczniów.

Przedszkolaki poznały jakie ukryte moce mają warzywa i owoce. Zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu scenariusza przesłanego z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego.

Uczniowie klas I-III zostali przeniesieni w „ Kolorowy świat małego chemika”. Podczas tych zajęć dowiedzieli się jak wykonać chemiczne bombki  i świetliki, skąd się bierze zima w kolbie, co to jest zegar jodowy, jak stworzyć masę nienewtonowską. Po zakończeniu pokazu przeszli do działania. Z pomocą nauczyciela chemii wykonali kilka doświadczeń samodzielnie.

Siódmoklasiści podczas wydarzenia „ Kolorowa chemia” obejrzeli filmy przedstawiające min.: chromatografię, destylację, ekstrakcję, krystalizację, itp.

Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w biologicznym wydarzeniu „Jak odczytać DNA ?”, podczas którego izolowali nici DNA z kiwi i banana.

Udział w Festiwalu Nauki był bodźcem dla uczniów do poszerzania horyzontów i otwartości na to, co może zaoferować świat nauki i pasji tworzenia. Edukacyjny charakter przedsięwzięć sprawił, że były one atrakcyjnym uzupełnieniem dla codziennych zajęć szkolnych.

 
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 06 października 2021 16:54

4.10.2021r. w  naszej szkole został zorganizowany  XI  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.   W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.  Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością.

Kilka dni wcześniej uczniowie naszej szkoły przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym był dzień egzaminu, który  został przeprowadzony na lekcjach matematyki. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 zadań, otrzymywali certyfikat oraz  tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

W trakcie oceniania prac każdy mógł  sprawdzić swoje umiejętności matematyczne rozwiązując rebusy, krzyżówki i łamigłówki. Uczniowie pracowali również w grupach, mieli do pokonania 12 stacji zadaniowych, które zostały rozmieszone w różnych miejscach szkoły.

Była to świetna zabawa i nauka. Każdemu zależało na zdobyciu tytułu „Mistrza tabliczki mnożenia”,  a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 150


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina