.

Start Aktualności
Aktualności
Obóz sportowo- profilaktyczny w Zakopanem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 02 lipca 2019 20:04

W poniedziałek, 24 czerwca, grupa 46 dzieci i młodzieży z Kostrzy i okolic wraz z opiekunami wyjechała na sześciodniowy obóz sportowo- profilaktyczny do Zakopanego. Organizatorem wyjazdu był Uczniowski Klub Sportowy „Aktywna Kostrza”, który działa przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy.  Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

W drodze do Zakopanego zawitaliśmy do Parku Rozrywki "Energylandia" w Zatorze, gdzie mogliśmy oddać się zabawowemu szaleństwu i poczuć moc adrenaliny na ekstremalnych zjeżdżalniach.

Drugi dzień spędziliśmy na kąpielisku termalnym na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Pogoda dopisała i żadna chmurka nie przesłaniała nam pięknego widoku na Giewont.

Trzeciego dnia, pod opieką przewodnika, udaliśmy się na wędrówkę Doliną Kościeliską. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Czwartego dnia wjechaliśmy koleją linową na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy piękne widoki Tatr. Po południu natomiast uczestniczyliśmy w gawędzie o modzie góralskiej i przymierzaliśmy stroje góralskie.   Tego dnia odbył się również chrzest kolonisty, podczas którego wszyscy spisali się znakomicie.

Piątego dnia  pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, przeszliśmy się Krupówkami, skąd udaliśmy się na spacer drogą Pod Reglami, która zaprowadziła nas aż pod skocznię narciarską.  Tam każdy mógł zaopatrzyć się w pamiątki.

Popołudniami mogliśmy korzystać z placu zabaw, nowoczesnego Orlika oraz ośrodkowego basenu. Rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej i siatkowej. Czas poświęcaliśmy również na zajęcia profilaktyczne.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu. W drodze do domu wstąpiliśmy jeszcze do Krakowa na Wawel oraz do smoka wawelskiego. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale też zadowoleni i pełni wrażeń, które z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długo.

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" dziękuje Gminie Strzegom za wsparcie finansowe wyjazdu.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 20 czerwca 2019 14:09

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy mszą świętą, po której wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej na uroczyste zakończenie. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego ósmoklasiści przekazali sztandar szkoły kolegom z klasy VII.

Następnie najlepsi absolwenci i pozostali uczniowie klasy VIII odebrali świadectwa ukończenia szkoły i nagrody z rąk Pani Dyrektor, Haliny Wydmuch. Podziękowania otrzymali również rodzice.

Po tej części uroczystości nagrody za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie pozostałych klas.

Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji, a absolwentom sukcesów w dalszym życiu, po czym udaliśmy się do klas, aby pożegnać się z wychowawcami.

 

 
Pożegnanie ósmoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 20 czerwca 2019 13:48

18 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. Nie zabrakło na nim rodziców, którzy przyszli obejrzeć ostatni występ swoich dzieci.

Nasi absolwenci pięknie podziękowali wszystkim pracowniom szkoły za wspólnie spędzone lata, wręczając im autorskie "wierszyki" i kwiaty. Na koniec swojego wystąpienia zaśpiewali piosenkę "Pokolenie", która okazała się doskonałym wyborem, ponieważ "Ich" pokolenie na pewno nie odejdzie w naszej szkole w cień...

W kolejnej części uroczystości ósmoklasiści przyjęli życzenia sukcesów w kolejnych latach szkolnych od kolegów z klasy VII, obejrzeli prezentację podsumowującą Ich czas spędzony w szkole podstawowej oraz scenkę "Szkoła w krzywym zwierciadle" przygotowaną przez szóstoklasistów. Na koniec wszyscy zasiedli przy wspólnym stole i zjedli pyszny tort, który tradycyjnie przekazali siódmoklasiści.

Całe spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Przeplatane było śmiechem i łzami, ponieważ były to bardzo piękne i pełne wzruszeń chwile.

 
Nagrodzeni w konkursach -wirusy komputerowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 14 czerwca 2019 13:24

Korzystając z Internetu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zagrożenia. Najbardziej niebezpieczne i powszechne  są wirusy komputerowe, które rozpowszechniają się w dowolny sposób. Dla uczniów, którzy postanowili zgłębić swoją wiedzę nt.  rodzajów wirusów komputerowych i sposobów zabezpieczania się przed nimi zorganizowano konkurs  na prezentację multimedialną.

Organizatorką konkursów zorganizowanych w ramach projektu „Bezpieczny Dolnyślązak” była Pani Edyta Męczywór.

I miejsce w konkursie  „Rodzaje wirusów komputerowych i sposoby zabezpieczania się przed nimi” zdobyła Martyna Malecha z klasy VII.

Większość  z nas słyszała o wirusach komputerowych oraz o szkodach, jakie mogą one wyrządzić  na naszych komputerach. Jednak nikt nie wie, jak one wyglądają. Uczniowie naszej szkoły spróbowali wyobrazić sobie  tego niewidzialnego szkodnika i wzięli udział w konkursie informatycznym  pt. „­­­Jak wyobrażasz sobie wirusa komputerowego?”. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Powstały ciekawe modele i prace plastyczne.

I miejsce w kategorii model przestrzenny zajęli: Robert Jeziorski i Maja Górowska

II miejsce – Alicja Niemiec,

III miejsce – Aleksandra Szustak.

I miejsce w kategorii praca plastyczna zdobył  Paweł Titowski z klasy II.

Gratulujemy!

 
Gra terenowa "Znamy Patrona" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 13 czerwca 2019 20:21

Projekt edukacyjny "Bardziej być, niż mieć", którego realizatorką była Pani Maria Głuszczak-Sobańska, zakończyliśmy grą terenową "Znamy Patrona", w której sześć grup wędrowało do sześciu kolejnych baz, rozwiązując zadania dotyczące życia Jana Pawła II.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością życia naszego patrona rozwiązując krzyżówkę, przyporządkowując daty do faktów, układając wiersz dotyczący papieża, kolorując flagę papieską czy poprawiając tekst „Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II. Chociaż była to tylko zabawa, to każdej grupie zależało na jak najlepszym wyniku.

Ostatecznie zwyciężyła grupa biała w składzie: Ala, Ola, Ola, Kacper, Kuba, Kamil, Robert i Paweł. Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 120Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina