.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności
Aktualności
Szkolny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 07 kwietnia 2018 08:40

W piątek, 6 kwietnia, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III. Jego organizatorkami były Panie Aneta Sączawa i Katarzyna Stawarska- Szustak.

Do konkursu zgłosiło się 12 recytatorów, którzy recytowali znane i lubiane wiersze dla dzieci.

Jury oceniało dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworu, dykcje, modulację, tempo mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się pięknie, wykazując kulturę słowa i dbałość o język, dlatego wyłonienie tych najlepszych nie było łatwą sprawą.

Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca:

 

kategoria "oddział przedszkolny":

I miejsce: Lena Gruszecka, Kinga Matusiak, Klaudia Mikołajczyk

 

kategoria "klasy I-III":

I miejsce- Dominik Błaszczyk (klasa III)

II miejsce- Urszula Sobańska (klasa III)

III miejsce- Jakub Giera (klasa I)

 

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Gratulujemy!

 
Wielkanocny czas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 29 marca 2018 07:57

Wielkanoc to najważniejsze święto w chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skupia się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśli ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania.

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny, przygotowany przez uczniów klasy IV pod kierunkiem Pani Marii Głuszczak- Sobańskiej. Te niezwykle ważne treści i pieśni wprowadziły w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, a wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat udzielił się wszystkim obecnym.
Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia i zaprosiła do wielkanocnych stołów, przy których zjedliśmy symboliczne śniadanie i podzieliliśmy się jakiem.

 
Konkurs "Wielkanocne jajko" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 29 marca 2018 07:39

We wtorek, 27 marca, został rozstrzygnięty konkurs "Wielkanocne jajko" dla klas 0-III, który przeprowadziła Pani Alicja Biegniewska. Jajka konkursowe były wykonane bardzo dokładnie i z dużą wyobraźnią, każde z nich było inne i zachwycało wyglądem. W związku z tym jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników, ponieważ wyłonienie tego jednego, zwycięskiego, było niemożliwe. Gratulujemy!

 
Zajęcia przyrodnicze w Myśliborzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 29 marca 2018 07:35

Nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Uczestniczyły tam w bardzo ciekawych zajęciach. Poznały budowę wulkanu, uczyły się rozpoznawać ślady zwierząt i zwiedziły salę muzealną ze zwierzętami leśnymi. Wyjazd był bardzo udany, dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach i wykonywały zadania z ogromnym zaangażowaniem.

 
I dzień wiosny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 marca 2018 20:52

Pierwszy Dzień Wiosny był u nas jak zwykle wesoły i pełen atrakcji. Rolę nauczycieli przejęli szóstoklasiści, którzy przyznali się, że nauczanie to ciężka sprawa wymagająca mnóstwo cierpliwości. Po zajęciach z nowymi nauczycielami odbył się apel przygotowany przez II klasę i wychowawczynię Panią Katarzynę Stawarską- Szustak, później pochód wiosenny po jeszcze zaśnieżonych ulicach Kostrzy, a na koniec konkurs "Koło Fortuny" przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Oby te wszystkie wiosenne atrakcje szybko przywołały tę oczekiwaną już porę roku.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 96


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina