.

Start Aktualności
Aktualności
Idzie jesień, worek liści niesie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 23 września 2019 17:01

Pierwszy Dzień Jesieni u starszaków był bardzo aktywny. Pani Jesień zaprosiła dzieci na wycieczkę do lasu, aby zaobserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci obserwowały drzewa – poznawały ich nazwy. Rozróżniały kolory liści. Zbierały dary jesieni, które później omawiały w sali. Na koniec wykonały pracę przedstawiającą postać Pani Jesieni i rozwiązywały różne zagadki matematyczne przygotowane przez nową porę roku.

 
O zasadach ruchu drogowego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 23 września 2019 16:59

Cały tydzień przedszkolaki ze starszej grupy uczyły się o zasadach w ruchu drogowym. Podczas spaceru obserwowały znaki drogowe i poznawały ich znaczenie. Bezpiecznie przechodziły przez przejście dla pieszych. Rozmawiały o sygnalizacji świetlnej. Podczas zajęć natomiast kierowały samochód w stronę domu  określając kierunek jazdy oraz ułożyły z kolorowych kubeczków własną szkołę według podanej instrukcji. Poznały także pracę służb specjalnych oraz ich numery alarmowe.

 
Zajęcia biblioteczne "Lubimy wiersze Tuwima" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 19:06

"Lubimy wiersze Juliana Tuwima"- to temat zajęć przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę i wychowawcę w klasie drugiej.

Po wysłuchaniu informacji o Julianie Tuwimie dzieci przystąpiły do wykonywania zadań. Układały hasło z puzzli, uzupełniały treść wierszy sugerując się obrazkami umieszczonymi w lukach, układały alfabet. Miały również okazję wysłuchać czytania utworu "Abecadło", podczas którego podnosiły literkę, o której właśnie był mowa.

Po szybkim tempie wykonywania zadań możemy stwierdzić, że dzieci nie tylko lubią wiersze Juliana Tuwima, ale też świetnie znają ich treść.

 

 
Festiwal Młodych “Light For Life” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 18:39

21 września w Wambierzycach odbyła się trzecia edycja Festiwalu  “Light For Life”. Wśród  dwutysięcznej rzeszy młodych nie zabrakło uczniów i absolwentów naszej szkoły.

W tym roku festiwalowi towarzyszyło hasło: “Weź Słowo i podaj dalej”. Centralnym punktem  była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca. Młodzi wysłuchali  ciekawych konferencji m.in. Janka Meli-zdobywcy dwóch biegunów, s. Anny Bałchan,  Patrycji Hurlak i Andrzeja ,,Koguta” Sowy. Pod koniec dnia odbyły się koncerty: Arkadio- rapera, freestylowca oraz TGD (Trzecia Godzina Dnia), jednego z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Modlitwa, śpiew, taniec, radość- tak w skrócie można opisać Festiwal Młodych.

 
Programować umiemy, więc roboty konstruujemy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 17:24

W naszej szkole prowadzone są zajęcia z robotyki i programowania, które wprowadzają dzieci w świat nauki i nowoczesnych technologii. Realizowane są w ramach zajęć rozwijających kreatywność metodą Lego Education 4C wykorzystującą nowoczesne narzędzia edukacyjne w postaci zestawów klocków LEGO WeDo do nauki programowania komputerowego.

Dzieci „zmieniają się” w młodych naukowców budując, programując i ożywiając swoje roboty. Zdobywają w praktyce wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia. Po zapoznaniu się z zasadami działania kloców na pierwszych zajęciach już na drugich zajęciach świetnie sobie  poradzili z konstruowaniem robotów. Oprócz nauki, mieli świetną zabawę, bo o naukę przez zabawę właśnie chodzi.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 122Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina