.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności
Aktualności
PDF Drukuj Email

 
Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 06 lipca 2018 11:29

19 czerwca 2018 r.  przeprowadzony został ,,Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły" zorganizowany przez Panią Marię Głuszczak-Sobańską, w którym udział wzięli przedstawiciele z klas II-VII, wyłonieni podczas eliminacji klasowych.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, dla tego konieczna była dogrywka. Po emocjonującej ,,walce" wyłoniono zwycięzców:

w klasach II-III:

I miejsce- Katarzyna Giera i Adrianna Kmiecik.

II miejsce-Dominik Trojanowski i Katarzyna Bondarowska.

w klasach IV- VII:

I miejsce- Martyna Malecha.

II miejsce- Małgorzata Wielgomas,

III miejsce-Aleksandra Jakubowska i Katarzyna Postawska.

Gratulujemy!

 
Obóz sportowo- profilaktyczny w Darłowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 06 lipca 2018 09:50

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował już po raz szósty obóz sportowo- profilaktyczny. W tym roku grupa 40 kolonistów, pod opieką wychowawców, wyjechała do Darłowa. Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom.

Kalendarz wyjazdowy obfitował w wiele atrakcji, ponieważ zajęcia profilaktyczne i sportowe urozmaicone zostały ciekawymi wyjazdami. Na trasie pojawiło się Zieleniewo, w którym koloniści spędzili  niemalże cały dzień w Parku Rozrywki "Dziki Zachód". Kolejnym punktem był Kołobrzeg i zwiedzanie Muzeum 6D i Ukrytej Krainy. Nie zabrakło czasu na spacer po kołobrzeskim deptaku i molo. Niemałą przygodą był również rejs statkiem pirackim. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Darłowo- zobaczyli Pomnik Rybaka na Placu Kościuszki, Ratusz Miejski i Kościół Matki Bożej Częstochowskiej.

Dzieci brały udział w rozgrywkach piłki nożnej i siatkowej, a w międzyczasie relaksowały się na plaży w nadmorskim Darłówku i kąpiąc się w basenie. Uczestniczyły również w chrzcie kolonisty, zakończonym wspólnym zatańczeniem Belgijki, i dyskotece.

Śmiało możemy powiedzieć, że był to niezwykle atrakcyjny wyjazd, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

UKS „Aktywna Kostrza” dziękuje Gminie Strzegom za wsparcie finansowe wypoczynku.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 03 lipca 2018 11:46

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęliśmy mszą świętą, po której udaliśmy się do świetlicy wiejskiej.   Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie klasy III zaprezentowali "wakacyjny" program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem swojej wychowawczyni.

Po występie najlepsi uczniowie odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Dzień ten był szczególny dla trzecioklasistów, którzy zakończyli pierwszy etap nauki, a Pani Dyrektor i wychowawca, Pani Krystyna Chmielowiec, wręczyli podziękowania również rodzicom za czynny udział w życiu szkoły.

Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny. Życzymy miłego, bezpiecznego wypoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

 
Pożegnanie Pani Anny Semenowicz- nauczycielki odchodzącej na emeryturę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 03 lipca 2018 11:33

20 czerwca w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość- pożegnanie Pani Anny Semenowicz- nauczycielki matematyki i przyrody, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Zbigniew Suchyta- burmistrz Strzegomia i wieloletni współpracownik Pani Ani, Pan Tomasz Jeziorski- radny i sołtys Kostrzy- jeden z jej pierwszych wychowanków, emerytowani pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Biorąc pod uwagę poczucie humoru Pani Semenowicz, przygotowaliśmy program artystyczny "na wesoło", którego punktem kulminacyjnym była scenka "Taką panią zapamiętamy" obrazująca najcharakterystyczniejsze powiedzonka i zachowania głównej bohaterki.

Podczas apelu padło wiele słów wyrażających podziękowania za trud włożony w edukację kilku pokoleń uczniów. Nie zabrakło również pięknych wspomnień.   Podsumowaniem uroczystości była piosenka w wykonaniu wszystkich pracowników, która w swojej treści zawierała zaproszenie do częstego odwiedzania naszej szkoły, z którego, mamy nadzieję, nasza koleżanka będzie korzystać.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 102Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina