.

Start Aktualności
Aktualności
Festyn Rodzinny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 20 czerwca 2017 18:26

17 czerwca 2017 r. w Kostrzy odbył się tradycyjny, coroczny Festyn Rodzinny zorganizowany przez PSP im. Jana Pawła II we współpracy z Radą Sołecką i Strażą Pożarną.

Było to potrójne święto: Matki, Ojca i Dziecka, dlatego na nasze zaproszenie bardzo licznie odpowiedzieli rodzice i  dziadkowie naszych uczniów oraz inni mieszkańcy z Kostrzy i okolic, którzy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów, a następnie wzięli udział w zabawie.

Festyn obfitował w wiele atrakcji, pośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Była loteria fantowa z nagrodami, smakołyki z grilla, pyszne ciasto i kawa, usługi fryzjerskie, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, konkursy, pokaz wozów strażackich i umiejętności strażaków z naszej gminy, pokaz replik broni przygotowany przez Związek Strzelecki oraz mecz piłkarski Dorośli kontra Dzieci, który wzbudził wiele emocji wśród zebranej publiczności. Oczywiście wygrały dzieci, które nie kryły radości  z odniesionego sukcesu.

Festyn zgromadził kilkaset osób z Kostrzy i sąsiednich miejscowości. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i już nie możemy doczekać się kolejnego takiego wydarzenia.

 
Pielgrzymka do Barda Śląskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 20 czerwca 2017 17:20

17 czerwca dzieci pierwszokomunijne wzięły udział w diecezjalnej pielgrzymce do Barda Śląskiego. Uczestniczyli w niej również młodsi uczniowie i ich rodzice. Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu grup rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. Druga część spotkanie odbyła się na polanie nad rzeką Nysą, gdzie przygotowano poczęstunek i wspólna zabawę.

 
Mityng lekkoatletyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 16 czerwca 2017 13:51

13 czerwca 2017 r. na stadionie OSiR w Strzegomiu odbył się mityng lekkoatletyczny szkół podstawowych i gimnazjalnych  gminy Strzegom. W tym roku szkoły reprezentowane były przez 12 osobowe drużyny składające się z 6 chłopców i 6 dziewcząt. Każdy z uczestników  startował w czterech konkurencjach: skoku w dal,  biegu na 60m, biegu na 1000m-chłopcy/600m-dziewczęta i w rzucie piłeczką palantową. Trzeba przyznać, że było to dla uczestników nie lada wyzwanie. Ostatecznie, po zliczeniu wszystkich punktów,  Emilia Kustra z kl. VI zajęła II miejsce na poziomie szkół podstawowych, a Jakub Stawarski VI. Wszystkim serdecznie gratulujemy świetnego występu!

 

 
Konkurs "W świecie baśni" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 16 czerwca 2017 13:47

Nasi czwartoklasiści wzięli udział w konkursie literackim "W świecie baśni", który był podsumowaniem omawianego na języku polskim cyklu baśni. Zadania konkursowe obejmowały zarówno treść utworów jak i cechy gatunkowe baśni. Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą, a poziom był bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydował zaledwie jeden punkt. Ostatecznie równorzędne I miejsce zajęli Ola Szustak i Mateusz Giera. Gratulujemy!

 
Wycieczka do ZOO Farmy w Łącznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 10 czerwca 2017 17:23

7 czerwca oddział przedszkolny oraz klasy I i II wyjechały na wycieczkę do ZOO Farma w Łącznej. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska ponad 70 gatunków zwierząt z całego świata, zarówno domowych jak i dzikich oraz odbyć krótką przejażdżkę na kucyku. Po wyczerpującej wędrówce po dość rozległym terenie ZOO odpoczywały na łonie natury i zajadały pieczone kiełbaski.

Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu i chętni do ponownego odwiedzenia ZOO.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 81


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina