.

Start Aktualności
Aktualności
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 12 sierpnia 2017 08:59

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.

 
Obóz sportowo- profilaktyczny w Sztutowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 03 lipca 2017 15:42

Uczniowski Klub Sportowy "Aktywna Kostrza" działający przy PSP im. Jana Pawła II w Kostrzy zorganizował piąty już obóz sportowo- profilaktyczny. W tym roku grupa 45 kolonistów, pod opieką wychowawców, wyjechała do nadmorskiego Sztutowa. Część środków finansowych została pozyskana z Gminy Strzegom.

Plan wyjazdu był niezwykle napięty. Oprócz codziennych zajęć profilaktycznych i sportowych obfitował w wiele wyjazdów. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Toruń z Krzywą Wieżą, domem i pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz Pomnikiem Flisaka. Przechadzali się również pięknymi uliczkami Rynku Staromiejskiego i zrobili pamiątkowe zdjęcie nad Wisłą. Nie zabrakło czasu na wycieczkę do Trójmiasta, rejs na Westerplatte, wyjazd do Piasków graniczących z Rosją, spacer plażą do Ujścia Wisły w Mikoszewie oraz zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku.

Dzieci brały udział w meczach piłki nożnej i siatkowej, grały w kręgle, bilard, ping-ponga i mini-golfa, a w międzyczasie relaksowały się plażując, kąpiąc się w morzu czy basenie i bawiąc się na dyskotekach integracyjnych. Bardzo ciekawą atrakcją była prelekcja o bursztynie, w trakcie której dzieci odpowiadały na pytania „premiowane” kawałkami prawdziwych bursztynów.

Sposobem na deszczowe, kolonijne wieczory była zabawa w "biznesy". Dzieci wymyśliły całą gamę usług, od fryzjerskich i kosmetycznych, poprzez gabinet masażu, skończywszy na salonie gier komputerowych i gabinecie strachu. Zabawa była świetna.

Śmiało możemy powiedzieć, że był to to niezwykle atrakcyjny wyjazd, a wrażenia pozostaną w pamięci na długo.

UKS „Aktywna Kostrza” dziękuje Gminie Strzegom za wsparcie finansowe wypoczynku.

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 02 lipca 2017 14:13

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 miało u nas miejsce nietypowo, bo w czwartkowe popołudnie. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie klasy III zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem swojej wychowawczyni.

Po części artystycznej najlepsi uczniowie odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Dzień ten był szczególny dla trzecioklasistów, którzy zakończyli pierwszy etap nauki, dlatego pani Dyrektor i wychowawca, pani Anna Kustra, wręczyli podziękowania rodzicom za czynny udział w życiu szkoły.

W piątek natomiast wszyscy uczniowie odebrali świadectwa szkolne i udali się na mszę świętą, po której 45 kolonistów i opiekunowie wyjechali na obóz sportowy do nadmorskiego Sztutowa.

 
Przedstawienie "Ania z Zielonego Wzgórza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 02 lipca 2017 13:51

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w czwartek, 22 czerwca, uczniowie z koła teatralnego wystawili kolejne już przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Jest to opowieść o potrzebie przyjaźni, ciepła i akceptacji.  Na Zielone Wzgórze, do domu Mateusza i Maryli Cuthbert, przybywa jedenastoletnia Ania Shirley, która jest sierotą. Dziewczynka ma  niezwykły wręcz talent do wpędzania sie w kłopoty, ale swym pozytywnym nastawieniem do życia szybko zjednuje sobie grono przyjaciół.

Scenariusz spektaklu obfitował w najbardziej znane epizody, był  i zabawny, i nastrojowy, a w klimat epoki wprowadzały widzów dekoracja i stylowe kostiumy.

Szalone przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół brawurowo odegrali:

Ania Shirley- Alicja Głuszczak i Julia Brokos

Maryla Cuthbert- Aleksandra Szustak i Martyna Malecha

Mateusz Cuthbert- Emilia Kustra

Małgorzata Linde- Malwina Spisak

Gilbert Blythe- Rafał Broda

Diana Barry- Kornelia Jeziorska

Pani Barry- Wiktoria Szeliga

Minnie Barry- Dagmara Marcinkowska

Janka- Dagmara Marcinkowska

Ruby- Alicja Kolbuszewska

Nauczyciel- Alicja Niemiec

Doktor- Przemek Kustra

Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy!

 
Konkurs "Bezpieczne wakacje" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 02 lipca 2017 13:26

Wakacje to czas beztroskich szaleństw! To chwile, w których zapominamy o pracy, szkolnych obowiązkach i w pełni oddajemy się zabawie. Dzieci czują większą swobodę, a my – nauczyciele, rodzice odpuszczamy nieco codziennemu rygorowi i pozwalamy na więcej harców i swawoli. Musimy jednak pamiętać, aby nasze dzieci, nasi uczniowie podczas zabawy byli bezpieczni, a bezpiecznie nie znaczy nudno! Konkurs "Bezpieczne wakacje", który przygotowała Pani Anna Kustra, odbył się 14 czerwca. Do finału zakwalifikowało się po trzech uczniów z kl. I-VI. Tematyka konkursu dotyczyła zagrożeń czyhających na nasze pociechy, bezpiecznego poruszania się po drogach jednośladem oraz zabawy w czasie wakacji. Klasy młodsze przygotowały również plakaty związane z bezpieczeństwem w czasie wakacji nad morzem, w górach i lesie.

Wyniki są następujące:

kategoria "młodsi":

I miejsce równorzędnie klasy II i III

II miejsce klasa I

kategoria "starsi":

I miejsce równorzędnie klasy V i VI

II miejsce klasa IV

Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 82


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina