.

Start Aktualności
Aktualności
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 17 lutego 2021 20:01

Pierwszoklasiści odwiedzili dzisiaj bibliotekę szkolną, aby stać się jej prawowitymi czytelnikami. Na samym początku dowiedzieli się co znajduję się w bibliotece i utrwalili sobie zasady w niej panujące. Następnie zwiedzili każdy dział biblioteki, poznali pracę bibliotekarza i złożyli przysięgę, która obliguje ich do szanowania miejsca, w którym są oraz wypożyczonych z niego książek.

Na pamiątkę każdy otrzymał plakietkę czytelnika biblioteki szkolnej i dyplom, który zawiśnie w widocznym miejscu w sali. Każdy z pierwszaków w dniu dzisiejszym wypożyczył również swoją pierwszą i, mamy nadzieję, że nie jedyną, książkę. Miłego czytania!

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 10 lutego 2021 19:52

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Hasło tegorocznej akcji brzmi „Działajmy razem!” i  nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

W naszej szkole przez cały tydzień realizowaliśmy działania, które zostały zgłoszone do inicjatyw DBI. Były to warsztaty informacyjne, pogadanki, projekcja bajek, wykonanie plakatów i rymowanek dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci.

Dzieci pracowały stacjonarnie i zdalnie włączając się aktywnie w tę ważną w dzisiejszych czasach akcję.

 
W karnawale same bale. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 04 lutego 2021 13:43

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 3 lutego 2021 r. odbył się on także w naszej szkole. Przedszkolaki przebrały się w piękne stroje i wyruszyły na bal. W szkole zaroiło się od Spidermanów, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, policjanci i inni bohaterowie.

Dzieci bawiły się świetnie, uczestnicząc we wspólnych zabawach, konkursach i tańcach, a na koniec zasiadły do wspólnego stołu by delektować się smakołykami.

 
Niespodzianki dla uczniów i przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 18 stycznia 2021 17:54

Po feriach na naszych uczniów i przedszkolaków czekały niespodzianki.

Oddział przedszkolny zupełnie zmienił swoje oblicze. Dla 3 i 4 latków wyremontowano pomieszczenia, w których wcześniej funkcjonował ośrodek zdrowia. Sala jest teraz przestrzenna, słoneczna, bardzo estetyczna i, co najważniejsze, spełnia wymogi sanitarne.

Kolejną niespodzianką dla uczniów są nowe komputery w sali informatycznej. Szkoła zakupiła 14 dobrej jakości urządzeń, które będą służyły w tym momencie klasom I—III, a wkrótce, mamy nadzieję, pozostałym uczniom.

Należy też pochwalić się również 8 wymienionymi oknami w części strychowej szkoły, co bardzo wpłynęło na estetkę całego budynku.

Remont pomieszczeń oraz zakup komputerów pokryto z budżetu gminy. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za te inwestycje.

 
Pieczemy pierniki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 14 grudnia 2020 12:50

Świąteczne zapachy unoszące się po szkole w czwartek były sprawką przedszkolaków, którzy przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia piekli pierniczki. Różne kształty odbijały się na cieście tworząc piernikowe ludziki i choinki. Po upieczeniu - dzieci zabrały się za dekorowanie świątecznych przysmaków. Powstały pyszne i kolorowe ciasteczka, które zostały od razu spałaszowane przez naszych cukierników, a rodzice mogli oglądać efekty pracy swoich dzieci głównie na zdjęciach…

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 144


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina