.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności
Aktualności
Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 21:07

13 stycznia 2018r.  w Dzierżoniowie odbyło się Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Uczestniczyły w nim również dziewczynki z Ogniska Misyjnego: Adrianna Kmiecik i Urszula Sobańska z kl. III, które reprezentowały  Kolędników Misyjnych z naszej szkoły.

Po krótkiej prezentacji uczestnicy spotkania grup mogli poznać realia życia swoich rówieśników z Nigerii. Zadbały o to siostry klawerianki- s. Sintia i  s. Antonia,  pochodzące właśnie z Nigerii.

Ciekawym doświadczeniem  była nauka piosenki w języku Ibu.

Po wspólnej zabawie i poczęstunku uczestniczyliśmy we mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec.

 
Kolędnicy misyjni dzieciom w Syrii i Libanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 03 stycznia 2018 21:31

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenie uczniowie  z naszej szkoły i 2 absolwentki kolejny już raz pospieszyli z pomocą jako kolędnicy misyjni, których przygotowała Pani Maria Głuszczak-Sobańska. Tym razem datki były zbierane dla  dzieci z Syrii i  Libanu.

Kolędnicy zwrócili uwagę  na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci. Prawie półtora miliona Syryjczyków schroniło się w Libanie. Liban, kraj 30 razy mniejszy od Polski, przyjął tak wielką liczbę uchodźców, że liczba jego mieszkańców żyjących w skrajnej nędzy zwiększyła się o 110%.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich serc i domów i złożyli fundusze na rzecz ofiar wojny.

 
Przy wigilijnym stole... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 27 grudnia 2017 16:10

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczestniczyliśmy w Wigilii szkolnej poprzedzonej Jasełkami przygotowanymi przez Panią Marię Głuszczak- Sobańską. Uczniowie klasy V i VI przedstawili wszystkim wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa. Towarzyszył im chór czwartoklasistów, który zapewnił piękną oprawę muzyczną.

Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali goście: Pani Iwona Zabawa- Sekretarz Gminy Strzegom, Pan Tomasz Jeziorski- Sołtys Kostrzy i radny gminy Strzegom, proboszcz Parafii w Gniewkowie ks. Konrad Polesiak, Pani Jolanta Król- szkolna pielęgniarka oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Po części artystycznej Pani Dyrektor oraz goście złożyli wszystkim piękne życzenia świąteczne, po czym przełamaliśmy się opłatkiem i spożyliśmy potrawy wigilijne. Tradycyjnie również każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę.

Z dobrymi humorami, w świątecznym nastroju zakończyliśmy uroczystość szkolną i udaliśmy się do domu przygotować tę rodzinną…

 
Mariusz Głuszczak najlepszym młodym anglistą! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 19 grudnia 2017 13:32

Dnia 14 XII 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się V Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział młodzi reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom.

Uczniowie musieli przejść kilka etapów konkursu. Na początek rozwiązywali zadania ze słuchu, a następnie uzupełniali test gramatyczno-leksykalny. W drugiej części olimpiady uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych oraz  znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji.

Najlepszym anglistą okazał się uczeń naszej szkoły – Mariusz Głuszczak, którego opiekunem jest Małgorzata Głuszczak.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
Pieczemy pierniki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 16:02

14 grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Był to bardzo pracowity dzień dla dzieci z kl. 1, ponieważ wspólnie ze swoją panią piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa.

Gdy wszystko było gotowe, dzieciaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem ich pracy były blachy pełne pierniczków, które zostały również polukrowane i obsypane posypkami we wszystkich kolorach tęczy. Było pysznie!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 91


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina