.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start Aktualności
Aktualności
XVII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 10 października 2017 20:10

,,Idźmy naprzód z nadzieją"- pod takim hasłem obchodzony był 8 października, nie tylko w Polsce,  XVII Dzień Papieski.

Z tej okazji przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II zorganizowanym  przez  Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej. Mszy Świętej  odprawionej w katedrze świdnickiej przewodniczył ks. bp Adam Bałabuch. Po  zakończonej Mszy Św. udaliśmy się do auli, gdzie mogliśmy podziwiać piękny program artystyczny przygotowany przez uczniów ze szkoły w Łagiewnikach.

 
Światowy Dzień Uśmiechu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 10 października 2017 20:09

6 października w naszej szkole był bardzo radosnym dniem, obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Uśmiechu. Szkolny Samorząd wraz z opiekunami przygotował i wręczył znaczki uśmiechniętej buźki wszystkim dzieciom ze wszystkich klas. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest zaraźliwy, a dowodem tego był głośny śmiech naszych uczniów, który roznosił się przez cały dzień po szkolnych korytarzach i podwórku.

 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 10 października 2017 19:58

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów z klas IV-VII niespodziankę. Urządziły dla nich zabawę z licznymi atrakcjami. W specjalnie na tę okazję udekorowanej sali odbyły się tańce przeplatane rozmaitymi konkursami dla chłopców. Równie ciekawą zabawę mieli chłopcy z klas 0-III, którą przygotowały koleżanki, pod czujnym okiem wychowawczyń oczywiście.

Wszyscy chłopcy doskonale się bawili, a w nagrodę za to otrzymali małe upominki od swoich koleżanek.

 
Akcja "Zerwijmy łańcuchy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 08 października 2017 13:34

7 października 2017 r. odbyła się XI edycja akcji "Zerwijmy łańcuchy" organizowana jako protest trzymania psów na łańcuchach. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Teresę Prokopek- Stępniak, prezesa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworze, która opowiedziała o prawach zwierząt, o ich łamaniu i konsekwencjach. Dzieci obejrzały prezentację, miały również okazję porozmawiać z gościem. Podsumowaniem akcji było wykonanie "Kącika praw zwierząt", który został umieszczony w holu szkoły.

 
Światowy Dzień Zwierząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 08 października 2017 11:18

4 października, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, uczniowie klasy III, pod kierunkiem Pań Krystyny Chmielowiec wychowawcy  i Marii Pińkoskiej- pracownika Biblioteki Publicznej, wzięli udział w szeregu działań dotyczących tej tematyki.

Dzieci obejrzały przedstawienie o zwierzętach, oglądały zdjęcia, fotografie, plansze, książki i albumy przedstawiające zwierzęta oraz rozwiązywały  zagadki. Dzieliły się doświadczeniami na temat opieki nad swoimi pupilami i opowiadały, jak ważną rolę odgrywają one w ich życiu.

Uczyły się również, jak dostrzegać i reagować na złe traktowanie zwierząt przez ludzi. Zajęcia zakończyły się wykonaniem prac plastycznych, których bohaterem były pupile naszych uczniów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 85


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina