.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start
Aktualności
Projekt "Poznajemy życie pszczół" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 20 czerwca 2018 17:36

Spotkanie z lekturą pt. „Kubuś Puchatek” zainspirowało uczniów klasy drugiej  do dogłębniejszego poznania etapów powstawania miodu. Aby zrealizować postawione zadanie, dzieci musiały zacząć od źródła, czyli poznać życie pszczół. Od kwietnia do czerwca wyszukiwały z różnych źródeł informacje o tych pożytecznych owadach i zamieszczały  je w gazetce. Obejrzały także film o zwyczajach pszczół oraz prezentację o tym, jak powstaje miód i jakie są jego rodzaje. Poznały budowę pszczoły i wykonały jej sylwetę z papieru.

Na koniec projektu dzieci wraz z wychowawcą udały się do pasieki Pana Leszka Głuszczaka na zajęcia warsztatowe, gdzie ugruntowały zdobytą wiedzę. Zobaczyły prawdziwy ul, królowe pszczół, pszczoły robotnice i trutnie. Samodzielnie złożyły drewniane ramki na miód.  Przyjrzały się bliżej pracy pszczelarza i co najważniejsze zasmakowały MIODU-przysmaku Kubusia Puchatka.

 
Drugoklasiści poznawali atrakcje Strzegomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 14 czerwca 2018 17:24

12 czerwca uczniowie klasy  II wybrali się na wycieczkę do Strzegomia. Zwiedzanie rozpoczęli od wejścia na  „WIEŻĘ TARGOWĄ”, skąd mogli podziwiać piękne widoki okolicy i wysłuchać historii miasta opowiadanej przez przewodnika. Następnie udali się na rynek miasta.  Dzieci podziwiały również Bazylikę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, klasztor, historyczną studnię. Zobaczyły też jak wygląda praca na poczcie.

Po wędrówce przyszedł czas na relaks w sali zabaw „LEŚNA KRAINA”. Zwieńczeniem wyjazdu były słodkie desery w restauracji McDONALDS.

 
XI Turniej Piłki Nożnej im. Czesława Żydka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 17:01

W sobotę, 9 czerwca 2018r na boisku w Jaroszowie odbył się XI Turniej Piłki Nożnej im. Czesława Żydka. W turnieju grały drużyny z siedmiu szkół podstawowych z gminy  Strzegom i goście z klubu piłkarskiego z  Udanina. Drużyna z Kostrzy wystąpiła w składzie: Rafał Broda, Mateusz Giera, Dominik Laskowski, Miłosz Drozdek, Brajan Świątkowski, Sebastian August, Michał Zając i Dawid Turbak.

Oprócz zmagań piłkarskich zawodnicy uczestniczyli w konkursie celnych strzałów i w konkursie żonglerki. Do finału w konkursie celności  dostał się Sebastian August. Dziękujemy organizatorom a chłopcom gratulujemy!

 
Prosimy o wypełnienie ankiety!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 20:18

W imieniu Zespołu badawczego wspierającego projekt Cyfrowobezpieczni.pl. oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej chcielibyśmy  zaprosić Państwa do uczestnictwa w badaniu kompetencji cyfrowych nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Badanie to wykonywane jest dwukrotnie: przed rozpoczęciem działań w ramach projektu w naszej placówce i po jego zakończeniu.

Wypełnienie ankiety przez każdego ankietowanego zajmuje około 15 minut.

Uczestnictwo w badaniu wiąże się w przyszłości z różnego rodzaju korzyściami, takimi jak szkolenia, warsztaty oraz spotkania informacyjne z zakresu cyfrowych zagrożeń i ich profilaktyki.

Poniżej znajdą Państwo linki do 12 ankiet dla poszczególnych grup uczniów, rodziców i nauczycieli.

Ostateczny termin zbierania ankiet przewidziany jest na 15 lipca 2018 roku.

Dziękujemy za wypełnienie ankiety!

Uczniowie klasy 1-3:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240525/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-uczniowie-1-3-sp.html

Uczniowie klasy 4-6:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240919/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-uczniowie-4-6-sp.html

Uczniowie gimnazjum i 7 klasy:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240708/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-uczniowie-gimnazjum.html

Rodzice klas 1-3:

https://rodzice1-3.webankieta.pl/

Rodzice klas 4-6:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240899/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-rodzice-4-6-sp.html

Rodzice gimnazjum i klas 7:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240736/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-rodzice-gimnazjum.html

Nauczyciele klas 1-3:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240459/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-nauczyciele-1-3-sp.html

Nauczyciele klas 4-6:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240867/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-nauczyciele-4-6-sp.html

Nauczyciele gimnazjum i klas 7:

https://www.webankieta.pl/ankieta/240723/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-nauczyciele-gimnazjum.html

Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 20:22
 
Projekt "Na zdrowie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 18:54

W roku szkolnym 2017/2018 klasa II realizowała projekt pt. „Na zdrowie”.   Jego głównym  celem była promocja zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i profilaktyki medycznej, a także zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną.

W ramach projektu dzieci oglądały prezentacje multimedialne dotyczące zdrowia, uczestniczyły w pogadankach i pokazach, wykonywały różne doświadczenia i plakaty prozdrowotne. Ponadto dowiedziały się, jak funkcjonują poszczególne układy naszego organizmu i jak należy o nie dbać.

Uczniowie samodzielnie przygotowywali  zdrowe napoje, kanapki i surówki. Na koniec projektu odbył się mini quiz wiedzy, który udowodnił, że drugoklasiści wiedzą, jak należy dbać o czystość, zęby i prawidłową postawę ciała oraz co jeść i robić, aby być zdrowym.

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 18:58
 
Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologiczne i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 18:36

7 i 14 czerwca 2018r. uczniowie kl. I-IV oraz V-VII uczestniczyli w zajęciach  terenowych w wąwozie myśliborskim.  Celem wycieczki było zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego.

Przewodnicy  z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” zabrali dzieci na wycieczkę krajoznawczą, której celem było rozpoznawanie, wyszukiwanie i nazywanie drzew. Wszyscy otrzymali karty pracy. Grupa młodsza  przyklejała odnalezione elementy drzew (liski, szyszki, igliwia). Na koniec uczniowie tworzyli na ścieżce wąwozu różne obrazy (auta, domy zwierzęta) z darów natury i odwiedzili miejsce, w którym znajdują się uratowane i chore  ptaki (bociany, sowy). Starsza grupa natomiast miała za zadanie rozpoznać gatunki drzew na podstawie kory i liści oraz określić ich wiek.

Zajęcia były bardzo pouczające i wzbogaciły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów.

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2018 16:57
 
"Słodki" wyjazd trzecioklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 10 czerwca 2018 11:29

W piątek, 8 czerwca klasa III wybrała się na wycieczkę do Świdnicy. Podróż rozpoczęła się jazdą szynobusem, a jej pierwszym punktem były przesłodkie warsztaty cukiernicze w  krainie łakoci "Ciukuruku".  Słodycze oparte są na recepturach i technikach wywodzących się z przełomu XVII i XVIII wieku i są wyrabiane ręcznie w oparciu o naturalne składniki. Uczniowie obserwowali proces powstawania karmelków, a później każdy mógł zrobić własnoręcznie lizaka i watę cukrową.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta:  wejście na wieżę Ratusza i podziwianie panoramy całego miasta, Muzeum Dawnego Kupiectwa i świdnicka katedra. Dobrych humorów trzecioklasistów nie schłodziły nawet pyszne lody, które jedli w jednej z kawiarni.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wycieczkowicze wrócili szynobusem do Rogoźnicy.

 
IX Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 10 czerwca 2018 11:10

7 czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. w Strzegomiu odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii". O tytuł mistrza rywalizowali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Uczestnicy rozwiązywali test ortograficzny, a sprawdzało go jury, w skład którego weszły polonistki, które przygotowały swoich podopiecznych do konkursu.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością nie tylko zasad ortograficznych, ale też poprawną odmianą rzeczowników i umiejętnością stosowania znaków interpunkcyjnych.

Na poziomie klas siódmych III miejsce zajęła Katarzyna Postawska.

Gratulujemy Kasi i pozostałym uczestniczkom, którym niewiele punktów brakło do tego, by stanąć na podium.

 
XV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 10 czerwca 2018 11:02

6 czerwca na stadionie OSiR w Strzegomiu odbył się już XV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych.  Po ceremonii otwarcia, dokonanej przez władze gminy, rozpoczęły się rozgrywki.

W zawodach wystartowało ponad 150 zawodników ze wszystkich gminnych szkół podstawowych, którzy rywalizowali w biegu na 60 i 100 metrów, skoku w dal, sztafetach 4 x100 m, 4 x 200 m, 4 x 400 m oraz sztafecie 400/300/200/100m.

Nasi sportowcy dali z siebie wszystko, czego dowodem jest aż 8 medali indywidualnych i 1 drużynowy:

Justyna Szumska- II miejsce w biegu na 60m w kategorii klas IV

Klaudia Stopyra- II miejsce w skoku w dal w kategorii klas IV

Brajan Świątkowski- II miejsce w skoku w dal w kategorii klas IV

Alicja Głuszczak- II miejsce w biegu na 60m w kategorii klas VI

Jakub Stawarski- II miejsce w biegu na 60m w kategorii klas VI

Emilia Kustra- III miejsce w biegu na 100m w kategorii klas VII

Rafał Broda- II miejsce w skoku w dal w kategorii klas VII

sztafeta 4x100m w kategorii klas IV (Klaudia Stopyra, Justyna Szumska, Paweł Gadula, Brajan Świątkowski)- II miesjce

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowego ducha i osiągnięć, życząc podobnych na przyszłość.

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 19:01
 
X Przegląd Piosenki Misyjnej w Udaninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 02 czerwca 2018 10:51

29 maja odbył się X Przegląd Piosenki Misyjnej w Udaninie, który miał wyjątkowo formę przeglądu, a nie jak dotychczas konkursu.

Uczestnikami przeglądu były dzieci z okolicznych szkół i parafii, które zaprezentowały piosenki religijne o charakterze misyjnym. Nas reprezentowały dzieci z Ogniska Misyjnego: Adrianna Kmiecik, Katarzyna Bondarowska, Antonina Stawarska, Urszula Sobańska i Karol Sobański, które zaśpiewały  piosenkę Magdy Anioł ,,Chwała Tobie Panie”. W sumie  na scenie wystąpiło w 21 prezentacjach solowych i grupowych ponad 60 wykonawców.

Tradycyjnie już podczas przeglądu pojawił się wyjątkowy gość. Tym razem swoją historię misyjną opowiedziała  polska misjonarka diecezji świdnickiej - Nina Kuniszewska, która przyjechała z Peru. Swoją posługę misyjną pełni wraz ze współpracownikiem w Ameryce Łacińskiej od kilku lat.

Występ, który przygotowała Pani Maria Głuszczak- Sobańska, można zobaczyć na facebookowym profilu naszej szkoły.

 
RODO- informacja o przetwarzaniu danych osobowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 06 czerwca 2018 17:01

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679   z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

informuję, że:

  1. Administratorem Pani/Pana  osobowych jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Kostrzy z siedzibą w Kostrzy, ul. Żeromskiego 22,  tel: 758550378, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest pod numerem tel. nr 609 010402 lub adresem email : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  3. Dane osobowe  przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych  w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 oraz Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych    i wychowawczych w placówce.
  4. Pana/Pani/ ucznia dane osobowe przechowywane będą przez okresy zakreślone
    w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt.
  5. Posiada Pan/Pani  prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych.
  7. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa oświatowego j/w.
  8. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Kostrzy z siedzibą w Kostrzy, ul. Żeromskiego 22 nie prowadzi zautomatyzowanego przetwarzania danych w formie profilowania.

 

 

Podpis Administratora

Dyrektor Szkoły

mgr Halina Wydmuch

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

http://nse.com.pl/pliki_usr/bip_logo_2.png

BLOG
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina