.

Start
Aktualności
Wieczór andrzejkowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:15

"Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze"- w myśl tego przysłowia Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla uczniów klas I- VI. Odbyła się ona 30 listopada.

Dziewczynki z klasy V i VI zadbały o magiczny nastrój wieczoru przygotowując przepowiednie. Kolejki do  wróżek były bardzo długie, ponieważ wszyscy chcieli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości,  szukał swojej szczęśliwej liczby i przelewał wosk przez klucz. Katalog wróżb był obszerny i bogaty.
Przepowiednie dostarczyły wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. 
Podczas zabawy nie zabrakło tańców i konkursów, w których dzieci chętnie brały udział. Był taniec na gazecie, łączenie się w pary, krzesełka czy limbo.

Był to wieczór pełen humoru, dobrej zabawy i magii, którą traktujemy z przymrużeniem oka, ponieważ to, jak potoczy się nasze życie zależy od nas samych - warto o tym pamiętać.

Poprawiony: niedziela, 04 grudnia 2016 12:17
 
Andrzejki w Oddziale Przedszkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:27

Dzień świętego Andrzeja obchodziły również dzieci z oddziału przedszkolnego, które tego dnia przyszły do przedszkola przebrane za rozmaite postacie bajkowe.

Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Z niecierpliwością czekały więc na wróżby i przepowiednie- kim zostanę w przyszłości, co czeka mnie w najbliższym czasie, wróżby z kubeczkami i kolorami, przekłuwanie serc - imię sympatii.

Chętnie uczestniczyły również w zabawach. Był taniec z balonami, taniec na gazecie, zabawy z chustą animacyjną i z miotłą.

Na koniec czekał na dzieci słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Poprawiony: niedziela, 04 grudnia 2016 12:29
 
Zajęcia edukacyjne w ramach programu "ALFA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 04 grudnia 2016 12:48

30 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z zakresu prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Przeprowadzili je funkcjonariusze z Posterunku Policji w Strzegomiu.

Policjanci wyjaśnili dzieciom jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożeń o charakterze terrorystycznym, co muszą zrobić kiedy zauważą jakiś dziwny pakunek, usłyszą strzały, czy też jak zachowywać się, kiedy staną się zakładnikami terrorystów.

Bardzo pomocne w zajęciach były plansze, na których wskazane zostały, w formie obrazkowej,  właściwe zachowania w omawianych sytuacjach.

Spotkanie odbyło się w ramach, realizowanego przez policję, wojewódzkiego programu „ALFA”.

 
Konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 01 grudnia 2016 20:51

W tygodniu poprzedzającym pierwszą niedzielę Adwentu rozstrzygnięty został szkolny  konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy, którego organizatorką jest Pani Maria Głuszczak- Sobańska.

Przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Antonina Stawarskiej kl. II, Michał Zając kl. II i Alicja Głuszczak kl. V

II miejsce- Martyna Malecha kl. V i Alicja Kolbuszewska kl.V

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie, a rodzicom za pomoc w wykonaniu wieńców.

 
Próbna ewakuacja przeciwpożarowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 28 listopada 2016 18:04

25 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 10, po usłyszeniu sygnału alarmowego, nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym była świetlica wiejska.
Tam nauczyciele złożyli meldunek. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
Próbna ewakuacja została zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach.
Cała akcja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w pogadance nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 28 listopada 2016 17:48

25 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia”. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, by uczcić ich święto. Podczas wspólnej zabawy dzieci dowiedziały się, skąd wzięły się i jak powstają pluszowe misie. Poznały również głównych bohaterów bajek takich jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Jogi, Koralgol. Porównywały wygląd swoich ulubieńców, tańczyły razem z nimi, układały puzzle, odszukiwały wśród obrazków takie same misie, układały misie od największego do najmniejszego i odwrotnie. W trakcie zabawy do drzwi przedszkola zapukał niespodziewany gość. Był to Kubuś Puchatek, bohater uwielbianej przez dzieci bajki. Wspólnie z nimi wykonywał zadania, tańczył i śpiewał, a następnie wręczył dzieciom kartki z ich ulubionymi bohaterami z bajek, które musiały pokolorować. Na koniec wizyty poczęstował dzieci tym, co lubią najbardziej, czyli cukierkami.

Dzieci były zachwycone i już nie mogą się doczekać następnej wizyty Kubusia Puchatka.

Zajęcia zostały przeprowadzone wspólnie z Panią Marią Pińkoską, bibliotekarką z Biblioteki Publicznej, w ramach Rządowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 
Wieczór z Janem Pawłem II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 28 listopada 2016 17:47

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy , która należy do "Rodziny Szkół Jana Pawła II" zorganizowała 24 listopada Wieczornicę poświęconą twórczości Papieża i o Papieżu. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły, które swoją obecnością uświetniły to spotkanie. Były to Gimnazjum im. Jana Pawła II z Goczałkowa, Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II ze Strzegomia, oraz Gimnazjum im. Anny Jenke z Jaroszowa. Swoją obecnością zaszczycili nas również dyrektor gimnazjum w Goczałkowie, Pani Barbara Asynger, sołtys Kostrzy i radny Pan Tomasz Jeziorski, Ks. Proboszcz Konrad Polesiuk oraz nauczyciele katecheci z zaproszonych szkół.

Uczniowie reprezentujący przybyłe placówki, przygotowani przez swoich opiekunów, popisali się piękną recytacją tak ważnej dla nas poezji oraz śpiewem ulubionych pieśni Jana Pawła II.

Oprawę całej uroczystości zapewnili nasi uczniowie.

Wieczór ten był niezwykły, a powagę potęgowała myśl, że mówiono o Wielkim Polaku, którym był Jan Paweł II.

Dziękujemy opiekunom za wkład włożony w stworzenie pięknej atmosfery spotkania.

 
IV Gminna Olimpiada Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 22 listopada 2016 19:16

18 listopada w Stanowicach odbyła się IV Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięło w niej udział ośmiu uczestników. Zakres tematyczny był bardzo obszerny i obejmował zagadnienia gramatyczne, rozumienie ze słuchu, wiedzę o historii i kulturze krajów anglojęzycznych oraz prawidłową komunikację w różnych sytuacjach życiowych.

Naszą szkolę reprezentował Kacper Suchostawski, uczeń klasy VI, który wywalczył II miejsce ze stratą zaledwie jednego punktu w stosunku do zwycięzcy.

Kacper zakwalifikował się również do etapu powiatowego zDolnego Ślązaczka, który odbędzie się 1 grudnia. Tym razem będzie zmagał się z zadaniami w języku niemieckim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszemu poliglocie!

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2016 19:55
 
Listopadowa lekcja muzyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 22 listopada 2016 19:30

Listopadowe spotkanie z filharmonią poświęcone było polskiej muzyce patriotycznej. Muzycy zaprosili nas w historyczną podróż od rozbiorów, poprzez powstania narodowowyzwoleńcze aż do odzyskania niepodległości. Mięliśmy okazję do wysłuchania wielu pieśni patriotycznych oraz włączenia się w ich śpiew. Przy akompaniamencie trąbki i gitary śpiewaliśmy "Pierwszą Brygadę" czy "Rozszumiały się wierzby płaczące" . Nie zabrakło również "Mazurka Dąbrowskiego", który odśpiewaliśmy oczywiście na baczność. Była to wyjątkową, muzyczną lekcja patriotyzmu, którą poprowadziły "umundurowane nutki".

 
Konkurs "Mistrz wyrazów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 22 listopada 2016 18:52

Minęło już ponad dwa miesiące nauki. W tym czasie uczniowie klasy pierwszej zrobili mnóstwo postępów. Poznali już wiele liter, z których chętnie układają różne wyrazy.  Obserwując zaangażowanie dzieci w te czynności Pani Katarzyna Stawarska- Szustak zorganizowała konkurs pt. „MISTRZ WYRAZÓW”. Odbył się on 17 listopada. Pierwszoklasiści  podzieleni na grupy mieli za zadanie w ciągu 30 minut wykleić z literowych nalepek jak największą liczbę wyrazów. Wszystkim uczestnikom poszło świetnie. Wygrała jednak drużyna dziewczynek (Sylwia Dola, Klaudia Spisak oraz Nadia Ząbek), które w swojej pracy wykorzystały aż 102 nalepki literowe. Chłopcom (Filipowi Dziura, Mikołajowi Karpie oraz Dominikowi Trojanowskiemu) również należą się gratulacje, gdyż do swojej wyklejanki użyli 89 naklejek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i drobne upominki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 13 listopada 2016 12:25

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas IV-VI  przedstawili montaż słowno-muzyczny, który przygotowali pod kierunkiem Pani Anety Sączawy.

Dzięki inscenizacji młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. 98 lat temu, 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Wyjątkowy klimat uroczystości stworzyły wiesze,  pieśni patriotyczne i krótkie scenki tematyczne. Dzięki nim mogliśmy prześledzić łańcuch wielu pokoleń Polaków, tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji oraz niespełnione nadzieje poetów.

Apel został wzbogacony prezentacją multimedialną obrazującą "Drogę do wolności" oraz tekstami pieśni patriotycznych, dzięki którym wszyscy obecni mogli przyłączyć się do śpiewania.

Na zakończenie przedstawienia Dyrektor Szkoły Pani Halina Wydmuch podziękowała występującym uczniom za zaangażowanie w akademię, a całej młodej widowni za wzorowe zachowanie.

11 listopada natomiast poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach związanych ze Świętem Odzyskania Niepodległości, które, jak co roku odbyły się w Strzegomiu.  Po Mszą św. pod przewodnictwem biskupa świdnickiego ks. Ignacego uczestnicy przeszli pod pomnik I. J. Paderewskiego, gdzie odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów i wiązanek pod pomnikiem.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Piątek
9 Grudnia 2016
Imieniny obchodzą
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria, Wielisława, Wiesław

Do końca roku zostało 23 dni.
Zodiak: Strzelec
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

http://nse.com.pl/pliki_usr/bip_logo_2.png

BLOG
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina