.

Start
Aktualności
I miejsce w IX edycji programu "Zbieraj baterie i telefony" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 23 czerwca 2021 09:53

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w IX Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY” w kategorii za zebranie największej masy zużytych baterii (1171 kg).

Misją programu jest edukacja i troska o środowisko. Inicjuje on szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca uczniów do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

 
Integracja na wycieczce do Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 17 czerwca 2021 08:32

Z inicjatywy gminy Strzegom 14 czerwca UKS „Aktywna Kostrza” działający przy PSP im. Jana Pawła II z oddziałami przedszkolnymi w Kostrzy zorganizował wycieczkę do Wrocławia dla uczniów klas trzecich z gminnych szkół podstawowych (Olszany, Goczałków, Stanowice, PSP nr 3 oraz Kostrza).

Bogaty program spowodował, że wyjazd okazał się bardzo atrakcyjny dla dzieci. Głównym punktem programu było zwiedzanie ZOO, następnie rejs statkiem po Odrze i poznawanie z przewodnikiem  miasta szlakiem wrocławskich krasnali. W międzyczasie dzieci odpoczywały przy obiedzie.

Koszty wyjazdu (przy minimalnym wkładzie uczniów) były pokryte ze środków gminy Strzegom w ramach konkursu NGO.

Stowarzyszenie UKS „Aktywna Kostrza” w imieniu swoim i wszystkich uczestników składa na ręce Pana Burmistrza, Zbigniewa Suchyty podziękowania gminie za możliwość organizacji wyjazdu.

Po miesiącach izolacji, braku kontaktu z kolegami, wzajemnych relacji i przeżyć ta wycieczka umożliwiła powrót do „ normalności” w środowisku szkolnym. Niezwykle cenna była też integracja z kolegami i nauczycielami z innych szkół gminnych. Propozycja gminy Strzegom na taką formę spędzania czasu okazała się strzałem w dziesiątkę.

Poprawiony: czwartek, 17 czerwca 2021 08:35
 
Dzien Dziecka na sportowo w klasach IV-VIII PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 03 czerwca 2021 18:37

Z okazji Dnia Dziecka i działań związanych z realizacją „Bezpiecznego Dolnoślązaka”  1 czerwca odbyła się gra terenowa z zakresu wiedzy o ruchu drogowym dla pieszych i rowerzystów obejmująca część teoretyczną i praktyczną.

Uczniowie klas IV-VII, podzieleni na grupy, mieli do wykonania pięć zadań teoretycznych, dotyczących ogólnych zasad zachowania się na drodze, znaków drogowych, wyposażenia roweru
i kolejności przejazdu na skrzyżowaniach. Kolejne dwa zadania dotyczyły umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej i umiejętności pokonywania toru przeszkód rowerem.

Po zakończeniu gry okazało się, że uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze znają zasady i przepisy obowiązujące w ruchu drogowym. Potrafią również ocenić stan poszkodowanego w wypadku drogowym i udzielić mu, na ile to możliwe, pierwszej pomocy przedlekarskiej. Bardzo sprawnie i bezpiecznie pokonywali rowerowy tor przeszkód.

Kolejnym zadaniem tego dnia były zawody sportowe, podczas których uczniowie pokonywali tor przeszkód i mecze piłki nożnej rozgrywane klasowo, po których wszyscy udali się na ognisko, aby upiec i zjeść pyszne kiełbaski.

Poprawiony: poniedziałek, 07 czerwca 2021 18:39
 
Najmłodsi świętowali Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 03 czerwca 2021 18:26

1 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Wszystkie atrakcje odbyły się na świeżym powietrzu. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, takich jak skoki w worku, rzut do celu, przeciąganie liny czy drużynowe podawanie piłki. Nie obyło się też bez gry w piłkę, malowania kredą i zabaw muzycznych, po których wszyscy udali się na ognisko, aby zjeść pyszne kiełbaski.

Tego dnia dopisała nie tylko pogoda, ale również humory dzieciom, i wesołej zabawie nie było końca.

 
Animacja o życiu Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 13 maja 2021 10:31
W związku z 40-tą rocznicą zamachu na życie  Jana Pawła II zachęcamy do obejrzenia pierwszej z sześciu animacji o Janie Pawle II z cyklu „(ZA)ATAKOWANY”.
Poprawiony: czwartek, 13 maja 2021 10:33
 
Wiemy, jak chronić swoje dane osobowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 kwietnia 2021 10:50

W ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” w przedszkolu i klasach 1 – 3 zorganizowano zajęcia na temat ochrony danych osobowych. W Internecie czyha bardzo dużo niebezpieczeństw i bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci, jakie dane są ważne i dlaczego nie wolno ich podawać obcym osobom.

Po obejrzeniu filmu o  ochronie swoich danych przedszkolaki dowiedziały się o zagrożeniach płynących z sieci i stworzyły krótki filmik, w którym opowiedziały jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w cyklu zajęć wychowawczych (stacjonarnie i on-line) opartych o scenariusz zajęć „Ochrona danych w Internecie”. Poznały tam zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Brały udział w dyskusji na temat zachowania postaci z filmu „Małe zdjęcie – duży problem” oraz zapoznały się z danymi szczególnie chronionymi, które nie powinny być przekazywane dalej, zwłaszcza obcym podczas przeglądania stron internetowych.

Na koniec zawieszono na drzwiach sal i  rozesłano za pomocą dziennika elektronicznego ulotki informujące zarówno uczniów jak i ich rodziców o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

 
Dzień Książki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 kwietnia 2021 10:41

23 kwietnia obie grupy przedszkolne świętowały Dzień Książki. Poznały budowę książki, dowiedziały się, jak ona powstaje. Rozwiązywały zagadki dotyczące bajek znanych im właśnie z książek, kolorowały ulubione postacie oraz odwiedziły bibliotekę szkolną. Aby uczcić Dzień Książki każda grupa wybrała książeczkę, która została przeczytana podczas zajęć.

 
Przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 kwietnia 2021 10:36

22 kwietnia przedszkolaki obchodziły Dzień Ziemi. W tym szczególnym dla naszej planety dniu uczyły się, jak o nią dbać i co robić, by była zadbana. Obejrzały film edukacyjny, który utrwalił uzyskaną do tej pory wiedzę. Podczas zajęć segregowały odpady oraz wykonały piękne prace plastyczne, które teraz ozdabiają sale przedszkolne.

 
Nasze dzieci segregują śmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 kwietnia 2021 10:28

W ramach działań związanych z realizacją projektu " NASZE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI" oraz obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy drugiej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których przypominali sobie zasady zachowania sprzyjające ochronie środowiska, utrwalili wiedzę dotyczącą właściwej segregacji śmieci oraz poznali znaczenie słowa: RECYKLING. Nie zabrakło także żywej dyskusji  uczniów w tym temacie. Efektem zajęć było wymyślanie haseł promujących EKOzachowania oraz wykonanie prac plastycznych.

 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 kwietnia 2021 11:04

2 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasze serca zaświeciły się na niebiesko! Tym kolorem wyraziliśmy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

 
Bezpieczeństwo ruchu drogowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 26 marca 2021 10:21

W ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły wzięli udział w pogadankach poświęconych bezpieczeństwu ruchu drogowego, czyli bezpieczeństwu na drodze. Zakres poruszanej problematyki dotyczył przechodzenia przez jezdnię, niebezpiecznych miejsc, poruszania się po zmroku, roli elementów odblaskowych po zmierzchu, znaków drogowych, nawyków przestrzegania przepisów i bezpiecznych miejsc do zabawy.

Następnie w grupach przedszkolnych, klasach nauczania wczesnoszkolnego i klasach starszych przystąpiono do realizacji zaplanowanych zadań. Przedszkolaki w formie prac plastycznych przedstawiły swoją drogę do szkoły z uwzględnieniem miejsc szczególnie niebezpiecznych. Zwracały uwagę na przejścia dla pieszych i umieszczone przy drodze znaki drogowe.

Uczniowie klas pierwszej i drugiej wykonali znaki drogowe występujące najczęściej na drodze i w ich miejscowościach. Zadaniem klasy trzeciej było skonstruowanie makiety przedstawiającej najważniejsze elementy związane z ruchem drogowym. Natomiast uczniowie klas starszych wykonali gry planszowe „Kto ma pierwszeństwo” uwzględniające najważniejsze zasady i przepisy ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

Zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami uczniowie będą mogli się wykazać podczas gry terenowej z zakresu ruchu drogowego, która będzie obejmowała część teoretyczną
i praktyczną.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Czwartek
24 Czerwca 2021
Imieniny obchodzą
Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan,
Wilhelm

Do końca roku zostało 191 dni.
Zodiak: Rak
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina