.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start
Aktualności
Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 21:07

13 stycznia 2018r.  w Dzierżoniowie odbyło się Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych. Uczestniczyły w nim również dziewczynki z Ogniska Misyjnego: Adrianna Kmiecik i Urszula Sobańska z kl. III, które reprezentowały  Kolędników Misyjnych z naszej szkoły.

Po krótkiej prezentacji uczestnicy spotkania grup mogli poznać realia życia swoich rówieśników z Nigerii. Zadbały o to siostry klawerianki- s. Sintia i  s. Antonia,  pochodzące właśnie z Nigerii.

Ciekawym doświadczeniem  była nauka piosenki w języku Ibu.

Po wspólnej zabawie i poczęstunku uczestniczyliśmy we mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec.

 
Kolędnicy misyjni dzieciom w Syrii i Libanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 03 stycznia 2018 21:31

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenie uczniowie  z naszej szkoły i 2 absolwentki kolejny już raz pospieszyli z pomocą jako kolędnicy misyjni, których przygotowała Pani Maria Głuszczak-Sobańska. Tym razem datki były zbierane dla  dzieci z Syrii i  Libanu.

Kolędnicy zwrócili uwagę  na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. W ostatnich latach wojna w Syrii pochłonęła blisko pół miliona mieszkańców, a największą ich część stanowiły dzieci. Prawie półtora miliona Syryjczyków schroniło się w Libanie. Liban, kraj 30 razy mniejszy od Polski, przyjął tak wielką liczbę uchodźców, że liczba jego mieszkańców żyjących w skrajnej nędzy zwiększyła się o 110%.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich serc i domów i złożyli fundusze na rzecz ofiar wojny.

 
Przy wigilijnym stole... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 27 grudnia 2017 16:10

Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczestniczyliśmy w Wigilii szkolnej poprzedzonej Jasełkami przygotowanymi przez Panią Marię Głuszczak- Sobańską. Uczniowie klasy V i VI przedstawili wszystkim wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa. Towarzyszył im chór czwartoklasistów, który zapewnił piękną oprawę muzyczną.

Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością wspaniali goście: Pani Iwona Zabawa- Sekretarz Gminy Strzegom, Pan Tomasz Jeziorski- Sołtys Kostrzy i radny gminy Strzegom, proboszcz Parafii w Gniewkowie ks. Konrad Polesiak, Pani Jolanta Król- szkolna pielęgniarka oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Po części artystycznej Pani Dyrektor oraz goście złożyli wszystkim piękne życzenia świąteczne, po czym przełamaliśmy się opłatkiem i spożyliśmy potrawy wigilijne. Tradycyjnie również każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę.

Z dobrymi humorami, w świątecznym nastroju zakończyliśmy uroczystość szkolną i udaliśmy się do domu przygotować tę rodzinną…

Poprawiony: środa, 27 grudnia 2017 16:51
 
Pieczemy pierniki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 16:02

14 grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw. Był to bardzo pracowity dzień dla dzieci z kl. 1, ponieważ wspólnie ze swoją panią piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa.

Gdy wszystko było gotowe, dzieciaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem ich pracy były blachy pełne pierniczków, które zostały również polukrowane i obsypane posypkami we wszystkich kolorach tęczy. Było pysznie!

 
Mariusz Głuszczak najlepszym młodym anglistą! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 19 grudnia 2017 13:32

Dnia 14 XII 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się V Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział młodzi reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z gminy Strzegom.

Uczniowie musieli przejść kilka etapów konkursu. Na początek rozwiązywali zadania ze słuchu, a następnie uzupełniali test gramatyczno-leksykalny. W drugiej części olimpiady uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych oraz  znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji.

Najlepszym anglistą okazał się uczeń naszej szkoły – Mariusz Głuszczak, którego opiekunem jest Małgorzata Głuszczak.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
Projekt "Kolekcjoner" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 21:25

Uczniowie klasy III wzięli udział w klasowym projekcie "Kolekcjoner" przygotowanym przez Panią Krystynę Chmielowiec. Dzieci zaprezentowały kolegom swoje kolekcje i opowiedziały, skąd wzięło się ich hobby. Ich zbiory są naprawdę bogate. Podsumowaniem projektu były odwiedziny u jednej z mieszkanek Kostrzy, która kolekcjonuje piękne, porcelanowe lalki.

 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 07 grudnia 2017 21:19

6 grudnia był dla naszych uczniów dniem wyjątkowym i przyniósł im wiele wrażeń. Już od rana czuć było mikołajkowy nastrój, ponieważ uczniowie mieli w swoich strojach coś czerwonego- mikołajowego. Przyszedł więc czas na niespodzianki. Pierwszą z nich był spektakl teatralny urozmaicony zabawnymi dialogami, w które okazję mieli się włączyć nasze dzieci. Jego bohaterowie, dzięki sile przyjaźni, pokonali złą królową, która chciała odwołać święta.

Kolejną atrakcją było przybycie św. Mikołaja, który, po upewnieniu się, że wszyscy byli grzeczni przez cały rok, obdarował najmłodszych uczniów pięknymi prezentami. Nie był to jednak koniec niespodzianek, ponieważ po południu klasy III-VII, pod opieką wychowawców, udały się do kina.

Był to fantastyczny czas i z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo.

 
Konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 07 grudnia 2017 21:17

30 listopada rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy wieniec adwentowy, który organizuje Pani Maria Głuszczak- Sobańska.  Wzięło w nim udział 11 uczniów. Trzeba przyznać, że wszystkie wieńce przyniesione przez dzieci były bardzo ładne i dlatego zostały ocenione równorzędnie.

Jury wyróżniło wieniec Jakuba Stawarskiego, który przez okres Adwentu będzie zdobił świątynię w Kostrzy.

Wszystkim dzieciom i rodzicom gratulujemy aktywności twórczej i pomysłowości oraz dziękujemy za zaangażowanie.

 
Warsztaty przyrodnicze w Myśliborzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:16

W dniu 17 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III i klasa V brali udział w zajęciach warsztatowych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu.

Warsztaty obejmowały trzy grupy tematyczne:

  • Czerpanie papieru- zajęcia, na których dzieci samodzielnie wyprodukowały papier, a następnie wykonały na nim kolorowe rysunki,
  • Wulkany- zajęcia, na których, przy pomocy sody, octu  i barwników, uczniowie obserwowali efektowną "erupcję" przypominającą wybuchy wulkanów,
  • Zajęcia w muzeum, podczas których z zaciekawieniem słuchały opowiadań o zwierzętach.

W Centrum Ekologicznym w Myśliborzu, odwiedziliśmy również bociany, które z różnych przyczyn, najczęściej zdrowotnych, nie odleciały na zimę do ciepłych krajów  i tu na miejscu opiekują się nimi pracownicy.

Zajęcia w Myśliborzu bardzo spodobały się naszym dzieciom, które na koniec otrzymały wykonane przez siebie prace, upominki i gadżety.

 

 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 03 grudnia 2017 12:57

30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, którą zorganizował i poprowadził Samorząd Uczniowski. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas przebrani za rozmaite postacie bajkowe i filmowe.

Wieczór przebiegł w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły się do tego wróżki, które przygotowały różnorodne przepowiednie. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała ich sympatia czy jaki zawód zdobędą. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego lania wosku.

Przez cały czas wszyscy bawili się w rytmie najnowszych przebojów, brali udział w zabawach i konkursach. Był taniec z miotłą, na gazetach, zabawa „krzesełkowa i wiele innych zabaw. Było przy tym wiele radości i śmiechu.

Zabawę uznajemy za udaną i z niecierpliwością czekamy na następną.

 
Andrzejki w Oddziale Przedszkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 03 grudnia 2017 12:25

W środę, 29 listopada,  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przyszły ubrane w przeróżne stroje, ponieważ w ich sali odbył się bal andrzejkowy. Dzieci zapoznały się z  tradycjami związanymi z tym dniem.  Przez cały dzień brały udział we wróżeniu. Dowiedziały się, co je czeka w przyszłości i jaki zawód będą wykonywały, przebijały serduszka z imionami, aby poznać imię przyszłej sympatii. Pojawiła się również przepowiednia z butów, czyli kto jako pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się.

Pomiędzy wróżbami dzieci uczestniczyły w przeróżnych tańcach z balonem, na gazecie,  zabawach z miotłą, hula-hop i chustą animacyjną, a  w przerwach kosztowały słodkości przygotowanych przez rodziców.

Poprawiony: niedziela, 03 grudnia 2017 12:44
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Poniedziałek
22 Stycznia 2018
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało 344 dni.
Zodiak: Wodnik
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

http://nse.com.pl/pliki_usr/bip_logo_2.png

BLOG
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina