.

Start
Aktualności
II etap projektu "Być jak Ignacy" za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 23 listopada 2021 12:14

Zakończyliśmy II etap projektu „Być jak Ignacy” – początki lotnictwa.

Uczestnicy koła naukowego poznali historię lotnictwa i wiedzą, jak lata samolot, helikopter czy wahadłowiec. Poznali też polskiego naukowca – Adam Ostaszewskiego i zapoznali się z wyzwaniami, z jakimi muszą się mierzyć astronauci.

Ponadto z ogromnym zaangażowaniem pracowali przy budowie rakiety oraz samolotu pasażerskiego.

Uwieńczeniem pracy w II etapie była niezapomniana wizyta na Gminnym Lądowisku w Świebodzicach, gdzie zostali  zaproszeni przez Towarzystwo Lotnicze. Załoga pokazała kilka szybowców, m.in. niebieską Cesnę oraz Puchatka, na którym latał słynny kapitan, Tadeusz Wrona, wyjaśniła specyfikę lotu szybowcem oraz  przekazała wiele ciekawostek związanym z tym niewielkim lotniskiem.

 
Święto Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 11 listopada 2021 12:16

10 listopada uczniowie klas IV, V i VII  przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dzięki tej lekcji historii obrazującej drogę Polaków do odzyskania wolności uczniowie mogli przypomnieć sobie ważne dla naszego kraju wydarzenia- rozbiory i liczne zrywy niepodległościowe, zakończone sukcesem w 1918 roku.

Oprawą artystyczną były wiersze patriotyczne, a wyjątkowego klimatu dodały utwory muzyczne nawiązujące  do tematyki uroczystości.

Tego dnia odśpiewaliśmy również wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego", ponieważ nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła, do hymnu!”.  Nastąpiło to punktualnie o godzinie 11.11.

11 listopada natomiast delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu.

Poprawiony: czwartek, 11 listopada 2021 12:53
 
Plejada Świętych- Wielkie Imieniny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 11 listopada 2021 12:40

"Plejada Świętych- Wielkie Imieniny" to nasza alternatywa dla Halloween. Uczestnicy prezentują krótki życiorys wybranego świętego, jego atrybut oraz strój. W tegorocznych „imieninach”, które odbyły się 8 listopada 2021, wzięło udział 13 uczniów. Oto święci i błogosławieni,  których przedstawili:

Vanessa Gruszecka- Matka Boża

Dominik Zaborowski-św. Dominik

Mikołaj Swat- św.Józef

Gabriela Kotek- Archanioł Gabriel

Lena Głuszczak- św.Anna

Maciej Moor- św.Krzysztof

Karol Sobański- św.Krzysztof

Lena Gruszecka- św.Faustyna

Kinga Matusiak- św.Kinga

Patrycja Kolbuszewska- św.Bernadetta

Dominik Błaszczyk- bł.Carlo Acutis

Michał Zając- św.Paweł

Urszula Sobańska- bł.Sandra Sabattini

Uczniom gratulujemy, a  rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do  występu.

 
Konkurs plastyczny "Jaki znak Twój?". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 11 listopada 2021 12:06

10 listopada w grupie Tygrysków został rozstrzygnięty konkurs "Jaki znak Twój?". Cele konkursu to zainteresowanie przedszkolaków historią niepodległości Polski, kształtowanie postaw patriotycznych, tworzenie postaw szacunku dla symboli narodowych, doskonalenie umiejętności plastycznych. Tygryski wykonały piękne prace Orła Białego wykazując się przy tym dużą kreatywnością, dlatego nagrodzono wszystkie prace. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

 
Międzynarodowy Dzień Jeża PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 11 listopada 2021 12:00

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża, święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Jest to okazja do poszerzenia i utrwalenia wiedzy dotyczącej sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku.

Zajęcia rozpoczęły od rozwiązywania zagadek o jeżach. Później dzieci oglądały książeczki, wesoło bawiły się i tańczyły. Na koniec, podczas wykonywania jeży z masy solnej, makaronu i wykałaczek, mogły wykazać się inwencją twórczą.

 
Śniadanie daje moc! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 11 listopada 2021 11:54

8 listopada młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji  "ŚNIADANIE DAJE MOC", której celem nadrzędnym jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych.

Dzieci  wspólnie przygotowały i spożyły posiłek połączony z pogadanką  dotyczącą ważnej roli śniadania. Przypomniały sobie również zasady kulturalnego zachowania przy stole oraz  zasady zdrowego odżywiania, czyli wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów.

 
Kampania społeczna "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 05 listopada 2021 15:35

"Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.

Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.

Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka.

W poszczególnych zakładkach - we wskazanym poniżej linku do strony internetowej Ministerstwa Zdrowia - znajdziecie Państwo m.in. wykaz ośrodków I stopnia referencyjnego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz przychodni specjalistycznych i szpitali, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Więcej informacji znajdą Państwo klikając poniższe linki:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/inauguracja-kampanii-powiedz-co-czujesz-zdemaskuj-emocje-z-udzialem-wiceminister-marzeny-machalek

Poprawiony: piątek, 05 listopada 2021 15:39
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek u Tygrysków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 05 listopada 2021 15:04

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W sali będącej baśniową krainą i w strojach wzbudzających zainteresowanie kolegów maluszki świętowały dobrze się bawiąc, słuchając bajek i biorąc udział w konkursach. Nie obyło się bez tańców, zagadek i słodkiego poczęstunku. Wszystko to wprowadziło dzieci w radosny nastrój, który towarzyszył im przez cały dzień.

Poprawiony: piątek, 05 listopada 2021 15:06
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek u Sówek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 05 listopada 2021 15:12

Nasze starszaki wkroczyły dziś do sali w przebraniach ulubionych bohaterów. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek rozpoczęły się z uśmiechem na twarzach, który nie znikał ani na chwilę podczas zabawy tanecznej i wykonywaniu zadań polegających na rozpoznawaniu atrybutów bajkowych bohaterów czy układaniu. W przerwach nie mogło zabraknąć poczęstunku z ulubionymi smakołykami dzieci, przygotowanego przez rodziców. Zabawa był świetna, a do tego w doborowym towarzystwie, bo ulubionych postaci z bajek.

 
Program edukacyjny "Być jak Ignacy". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 05 listopada 2021 14:16

Od października prężnie działamy w VI edycji programu edukacyjnego: Być jak Ignacy „Tajemnicze zniknięcie Ignacego”, którego organizatorem jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

Nasze koło naukowe pod nazwą „Poszukiwacze wiedzy” poszerza horyzonty dzięki licznym, ciekawym doświadczeniom i eksperymentom.

Za nami już I etap konkursu: podróże badawcze. Podczas tych zajęć wyruszyliśmy w rejs statkiem w towarzystwie wielkich podróżników, poznaliśmy życie w bazie badawczej na biegunie, zrozumieliśmy działanie systemu GPS oraz samodzielnie zbudowaliśmy kompas.

Przed nami kolejny etap programu: Początki lotnictwa.

 
Konkurs biblioteczny "Ulubiona postać z bajki". PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 05 listopada 2021 14:31

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wzięły udział w konkursie plastycznym "Ulubiona postać z bajki" organizowanym przez bibliotekę szkolną. Konkurs zorganizowany został ze względu na zbliżający się Dzień Postaci z Bajek.

Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem przy wykonywaniu prac konkursowych. Wykorzystali przy tym wiele ciekawych technik plastycznych, a galeria bajkowych postaci jest naprawdę imponująca. Ze względu na to, że trudno było wybrać jedną pracę, wszyscy zostali nagrodzeni dyplomem i książką. Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Sobota
27 Listopada 2021
Imieniny obchodzą
Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian,
Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Do końca roku zostało 35 dni.
Zodiak: Strzelec
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina