.

Start
Aktualności
Zimowe przygotowania do świąt u maluchów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 16 grudnia 2018 11:43

,,Zimowe przygotowania do świąt" to zajęcia otwarte, które odbyły sie w grupie maluszków. Dzieci wraz z rodzicami wykonały świąteczne bombki, stroiki, girlandy i inne świąteczne dekoracje, które zdobią teraz ich salę.

Aby dzieci mogły odpocząć od pracy, pani poprowadziła z nimi ćwiczenia logopedyczne, dzięki którym zarówno dzieci, jak i rodzice wiedzą, jak ćwiczyć nie tylko w szkole, ale i w domu.

Podczas spotkania panował prawdziwie świąteczny nastrój.

 
Matematyka na wesoło PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 16 grudnia 2018 11:35

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach "Matematyka na wesoło", podczas których utrwalały pojęcia takie jak więcej, mniej, nad, pod, obok, ciężki, lekki. Poznały również pojęcie zbioru. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Dzieci porządkowały piłeczki w zbiory i ustawiały żółwia zgodnie z poleceniami. Na koniec rzucały do celu gazetowymi śnieżkami i grały piłką zrobioną z gazet i worka na śmieci.

Nauka poprzez zabawę jest dla dzieci niesamowitą frajdą.

 
Jak zachować się w miejscu wypadku? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 16 grudnia 2018 11:27

Nasza szkoła  przystąpiła po raz kolejny do programu „ Bezpieczny Dolnoślązak”. W ramach programu został opracowany projekt edukacyjny pt. „Bezpieczna szkoła cała o bezpieczeństwo zadbała”. W tym roku szkolnym postanowiliśmy położyć nacisk na takie obszary bezpieczeństwa jak: pierwsza pomoc, bezpieczny Internet, terroryzm.

W ramach pierwszej pomocy uczniowie kl. I-III poznali już zasady zachowania się w miejscu wypadku. Odbyły praktyczne ćwiczenia w sprowadzaniu pomocy, wyborze numerów alarmowych, zachowaniu bezpieczeństwa w miejscu wypadku. Pod czujnym okiem pielęgniarki szkolnej,  pani Jolanty Król, nauczyły się opatrywania ran, skaleczeń i tamowania krwotoków.

Uczniowie wiedzą już, co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy i jak się nią posługiwać. Zajęcia te niewątpliwie pozwoliły naszym dzieciom nabyć i utrwalić praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania.

 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 09 grudnia 2018 13:45

Nasze dzieci już od samego rana wyczekiwały specjalnego gościa- Mikołaja, który przyszedł do nich w asyście dwóch "gwiazdeczek".Żeby otrzymać prezent, dzieci musiały zaprezentować taniec lub piosenkę, co wyszło im doskonale.

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Odwiedzili nas również zastępca burmistrza, Pan Wiesław Witkowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Pani Urszula Podsiadły- Szubert oraz Pani Anna Góralska, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty. Przybyli goście obejrzeli występ w wykonaniu przedszkolaków i obdarowali ich słodkościami.

Po wizycie Mikołaja przedszkolaki zabrały się do pracy- liczyły prezenty, segregowały figury, odgadywały zagadki, wykonały portret renifera i tańczyły.

 

To był bardzo pracowity, ale udany dzień.

Nasze dzieci już od samego rana wyczekiwały specjalnego gościa- Mikołaja, który przyszedł do nich w asyście dwóch "gwiazdeczek". Żeby otrzymać prezent, dzieci musiały zaprezentować taniec lub piosenkę, co wyszło im doskonale.

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Odwiedzili nas również zastępca burmistrza, Pan Wiesław Witkowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Pani Urszula Podsiadły- Szubert oraz Pani Anna Góralska, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty. Przybyli goście obejrzeli występ w wykonaniu przedszkolaków i obdarowali ich słodkościami.

Po wizycie Mikołaja przedszkolaki zabrały się do pracy- liczyły prezenty, segregowały figury, odgadywały zagadki, wykonały portret renifera i tańczyły.

To był bardzo pracowity, ale udany dzień.

Poprawiony: niedziela, 09 grudnia 2018 13:48
 
Najładniejszy wieniec adwentowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 09 grudnia 2018 13:33

30 listopada 2018r., jak co roku  przed pierwszą niedzielą Adwentu rozstrzygnięty został Szkolny  Konkurs na ,,Najładniejszy wieniec adwentowy”, którego organizatorką jest Pani Maria Głuszczak - Sobańska.

W tym roku w konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-VII, a wybór tych najładniejszych wieńców był naprawdę trudny.

Ostatecznie przyznano sześć I miejsc i dwanaście wyróżnień.

Pierwsze miejsce zajęli: A. Stawarska, A. Kmiecik, D. Błaszczyk, S. August, W. Błaszczyk i K. Jeziorska.

Dziękujemy dzieciom za liczny udział i rodzicom za pomoc w wykonaniu wieńców.

 
Wieczór poezji i piosenki dla św. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 01 grudnia 2018 13:21

28 listopada 2018r. na świetlicy wiejskiej w Goczałkowie odbył się ,,Wieczór poezji w hołdzie  Świętemu Janowi Pawłowi II" zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Goczałkowie. Podczas spotkania przedstawiciele zaproszonych szkół prezentowali wiersze i śpiewali piosenki poświęcone Ojcu Świętemu.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Malecha i Małgorzata Wielgomas z klasy VII oraz Aleksandra Szustak z klasy VI, które zaśpiewały również hymn naszej szkoły.

Wieczór przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe podziekowania i słodki upominek.

 

 
Zabawa andrzejkowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 01 grudnia 2018 20:46

"Święty Andrzej Ci pokaże, co Ci życie niesie w darze"- 29 listopada odbył się magiczny wieczór pełen wróżb zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas I-VIII. Już na początku wróżki przepowiadały przyszłość, tę bliską i tę daleką za pomocą kart, wosku, andrzejkowych serc oraz kubków. W międzyczasie odbywały się zabawy i tańce w rytmie najnowszych hitów. Był taniec z miotłą, taniec na gazetach, krzesełka i zbiorowe wykonanie Gangnam Style.

Tego wieczora każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy bawili się znakomicie. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunom za przygotowanie wspaniałej zabawy.

 
Spotkanie z "Kostrzanami" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 01 grudnia 2018 20:55

29 listopada odbyło się spotkanie, na którym Zespół Folklorystyczny "Kostrzanie" zaprezentował fragmenty tańców ludowych, zachęcając naszych uczniów do wstąpienia do zespołu. Pan Burmistrz, Zbigniew Suchyta opowiedział historię "Kostrzan", podkreślając, że bycie tancerzem to zarówno przyjemność, jak i ciężka praca. Historia zespołu jest już bardzo długa i mamy nadzieję, że również nasi uczniowie staną się jej częścią.

 
Andrzejkowo u maluchów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 01 grudnia 2018 20:35

29 listopada obie grupy przedszkolaków obchodziły święto Św. Andrzeja. Śmiechu było co nie miara. Dzieci tańczyły, śpiewały, uczestniczyły w różnych konkurencjach i oczywiście we wróżbach. Wiedzą już, kim zostaną w przyszłości, co ich czeka w najbliższym czasie. W przerwach między zabawą, a wróżbami przedszkolaki częstowały się przekąskami przygotowanymi przez rodziców.

 
Konkursy "niepodległościowe" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 listopada 2018 20:01

W ramach realizacji Programu Wieloletniego Niepodległa w naszej szkole przeprowadzono konkursy, których rozstrzygniecie nastąpiło w listopadzie.

Były to: konkurs na wiersz o tematyce patriotycznej, w którym przyznano trzy I miejsca Alicji Głuszczak, Martynie Malecha i Małgorzacie Wielgomas, konkurs międzyklasowy "100 piątek na 100- lecie niepodległości", w którym bezapelacyjnie zwyciężyli szóstoklasiści uzbierawszy 40 piątek każdy oraz konkurs na prezentacje multimedialną "Bohaterowie walki o niepodległość", w którym I miejsce przyznano Wiktorii Szelidze, II Kornelii Jeziorskiej i Dominice Świątkowskiej a III Emilii Kustrze.

Gratulujemy!

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Poprawiony: niedziela, 25 listopada 2018 20:06
 
Konkurs "Mój przyjaciel miś" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 25 listopada 2018 19:31

Przed Dniem Pluszowego Misia p. Alicja Biegniewska i p. Natalia Dynowska zorganizowały konkurs plastyczny dla klas 0 – III „Mój Przyjaciel Miś”. Dzieci, z pomocą rodziców, miały wykonać dowolną techniką znanego misia z bajki lub filmu.

Chętnych było wielu, a prace bardzo różnorodne. Jury miało duży dylemat, aby wybrać tę najpiękniejszą pracę, w końcu zdecydowało się wybrać po trzy miejsca z każdej grupy wiekowej. Piękne Misie zdobią teraz szkolny korytarz.

Nagrody otrzymali:

kategoria 3- 4- latki

I miejsce Vanessa Gruszecka

II miejsce Gabrysia Ostrowska, Joanna Górowska i Filip Łakomiak

III miejsce Julia Jakubowska

kategoria 5-6- latki

I miejsce  Kuba Koruba, Julia Bogdanowicz,

II miejsce Marcel Dola, Ania Łakomiak, Zuzia Woźny, Oliwia Piszczek, Maciej Moor, Daniej Zając

III miejsce Kornelia Stopyra, Wojtek Kmiecik, Karol Sobański, Zosia Bondarowska

kategoria klasa I

I miejsce  Zuzia Ostrówka, Klaudia Mikołajczyk, Lena Gruszecka, Kinga Matusiak

II miejsce Natasza Górowska, Szymon Woźny,  Oliwia Śliwa

kategoria klasa II

I miejsce Paweł Titowski

II miejsce Dominik Gadula

kategoria klasa III

I miejsce Filip Dziura

II miejsce Sylwia Dola

 

Gratulujemy!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Adelajda, Ado, Albina, Alina, Ananiasz,
Bean, Zdzisława

Do końca roku zostało 16 dni.
Zodiak: Strzelec
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

http://nse.com.pl/pliki_usr/bip_logo_2.png

BLOG
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina