.

Start
Aktualności
Jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
sobota, 18 grudnia 2021 11:59

17 grudnia, tuż przed świętami, obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe. Wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu przybliżyli nam uczniowie klasy V.  Oglądaliśmy scenki z życia Marii, Józefa i nowonarodzonego dzieciątka oraz pasterzy, mędrców i aniołów. Wszystko to przeplatane było śpiewem kolęd w wykonaniu chóru.

Uczniowie dołożyli wielu starań, aby ich występ i przesłanie z niego płynące były dla nas sposobnością do wejścia w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 
Mikołajkowy Konkurs Talentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 08 grudnia 2021 11:44

6 grudnia odbył się Mikołajkowy Konkurs Talentów. Zgłoszone dzieci miały do wyboru recytowanie wiersza lub zaśpiewanie piosenki. Wszystkim uczestnikom poszło znakomicie i trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego każdy otrzymał  nagrodę i dyplom uznania, a od widów gromkie brawa. Gratulujemy!

 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 08 grudnia 2021 11:40

6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Dzieci przyjęły go z wielką radością. Wszystkie młodsze klasy zaśpiewały piosenkę dedykowaną Mikołajowi za co zostały obdarowane prezentami. Starsi uczniowie natomiast spędzili ten dzień w kinie oglądając przygody Clifforda.

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 09 grudnia 2021 18:44

Nasza szkoła bierze udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.

Przystępując do programu wystąpiliśmy z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymaliśmy 4 tysiące złotych, natomiast gmina z własnych środków dołożyła tysiąc złotych.

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o lektury, słowniki i tzw. „czytadła” dla dzieci i młodzieży.

Program zakłada szereg działań, które promują rozwój czytelnictwa. W ramach realizacji zaplanowanych zadań w naszej szkole odbyły się różne ciekawe zajęcia. Do tej pory zorganizowaliśmy dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej konkurs recytatorski pod hasłem „Mikołajkowy Konkurs Talentów” i konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”. Wzięliśmy udział w akcjach: Cała Polska Czyta Dzieciom, Narodowe Czytanie, Międzynarodowa Przerwa na Czytanie. Czynnie współpracujemy z biblioteką publiczną w zakresie przeprowadzania lekcji bibliotecznych, organizowania uroczystości i świąt literackich oraz udostępniania księgozbioru. Fakt ten świadczy o tym, że umieszczenie biblioteki publicznej w budynku szkoły było bardzo zasadne, a dostęp do księgozbioru jest szeroki.

Przed nami jeszcze wiele konkursów i akcji czytelniczych: „Jestem dobrym czytelnikiem”, „Dziecięce podróże po angielskiej literaturze”, „Za siedmioma górami…”, „Konkurs znajomości baśni i mitów”.  Wszystko to z pewnością wpłynie na rozwój czytelnictwa w naszej szkole.

 
WAŻNA INFORMACJA!!! „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 08 grudnia 2021 09:08

W związku z programem realizowanym przez Gminę Strzegom „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR” osoby, które składały wnioski do ww. programu muszą dostarczyć do Wydziału Oświaty pok. 38 lub Wydziału Funduszy pok. 30 tutejszego urzędu Zaświadczenie, czy dana osoba była lub nie była beneficjentem programu realizowanego przez ARiMR „Komputer dla rodziny rolnika – 2020”.

W celu wydania zaświadczenia należy złożyć do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Świdnicy, ul. Saperów 25B podanie, które można pobrać tu: podanie

Informujemy, że Zaświadczenie jest konieczne w procesie weryfikacji wniosków.

TERMIN ZŁOŻENIA ZAŚWIADCZENIA DO TUTEJSZEGO URZĘDU - 14 GRUDNIA 2021 r.

tel. kontaktowy: 748560-587

Brak dostarczenia dokumentów  w wyznaczonym terminie skutkuje brakiem możliwości dalszej oceny złożonego wniosku i w konsekwencji brakiem otrzymania wsparcia.

Poprawiony: środa, 08 grudnia 2021 11:03
 
INFORMACJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 30 listopada 2021 18:02

Informujemy, że osoby zainteresowane wsparciem w ramach programu realizowanego przez Gminę/Urząd pn. – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - „Granty PPGR” informujemy, iż należy zgłosić się do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w celu pobrania niezbędnego Zaświadczenia, które należy przedłożyć w Gminie/Urzędzie.

 
Andrzejkowo u maluchów! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 30 listopada 2021 17:56

W ostatni dzień listopada przedszkolaki w magicznej atmosferze obchodziły dzień św. Andrzeja. Jak co roku zabawa była znakomita. Nie zabrakło wróżb z zawodami, przekłuwaniem serduszek z imionami czy kręcenia butelką. Przepowiednie przeplatane były tańcami oraz zabawami, które przeprowadziła gość specjalny- Kubuś Puchatek. Dzieci miały także przerwę na słodki poczęstunek. Po wszystkim wróciły do domu podekscytowane rozmyślaniem nad tym, które z wróżb się spełnią…

 
Konkurs "Najładniejszy wieniec adwentowy" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 30 listopada 2021 07:19
29 listopada zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w tradycyjnym, przedświątecznym konkursie "Najładniejszy wieniec adwentowy". Jury jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu wszystkim uczestnikom równorzędnych nagród, ponieważ wszystkie stroiki były tak samo piękne.
Nagrodzeni uczniowie to: Szymon i Jakub Koruba, Maja i Kamil Wójtowicz, Zuzanna i Szymon Woźny, Zofia Bondarowska, Maciej Moor, Lena Gruszecka, Natasza Górowska, Klaudia Mikołajczyk, Fabian Franczak, Patrycja Kolbuszewska i Mikołaj Karpa.

Serdecznie gratulujemy uczniom a rodzicom dziękujemy za pomoc i za zaangażowanie.

Poprawiony: wtorek, 30 listopada 2021 17:58
 
Konkurs "Mój przyjaciel miś" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 29 listopada 2021 17:26

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych został ogłoszony konkurs plastyczny "Mój przyjaciel miś". Przedszkolaki z obu grup wykonały różnymi technikami misie ze swoich ulubionych bajek. Prace zdobią korytarz szkolny, a dzieci za ciężką pracę i pomysłowość otrzymały nagrody i dyplom. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 29 listopada 2021 17:28
 
Wybory na radnego VI kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 26 listopada 2021 19:30

W czwartek – 25 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził wybory na radnego VI kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu. Swoje głosy oddawali uczniowie klas 4-8.

W wyniku głosowania mandat otrzymała Urszula Sobańska z klasy VII.

Gratulujemy!

 
Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Marianówek" w Dobrocinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 26 listopada 2021 17:16

25 listopada uczniowie klas 0- IV wybrali się na wycieczkę szkolną do Edukacyjnej Zagrody „Marianówek” w Dobrocinie. Zajęcia  rozpoczęły się śpiewaną zabawą ruchową, aby w dobrym humorze dzieci mogły zabrać się do wykonywania świątecznych zadań- przygotowania pysznych pierników. wykonania świątecznych świeczników oraz pięknych bombek na choinkę. Warsztaty zakończyliśmy degustacją smacznych wypieków. Na  koniec dzieci odwiedziły  zagrodę ze zwierzętami. Był to dzień pełen wrażeń.

Poprawiony: poniedziałek, 29 listopada 2021 17:19
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Środa
19 Stycznia 2022
Imieniny obchodzą
Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta,
Matylda, Mechtylda, Pia, Racimir, Sara

Do końca roku zostało 347 dni.
Zodiak: Koziorożec
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina