.

Start
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 14 października 2021 12:30

14 października cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej  przez piąto- i siódmoklasistów.

Podzielony na dwie części apel był zadedykowany pracownikom szkoły. Obejrzeliśmy skecz prezentujący wizerunki nauczycieli widzianych okiem ucznia oraz scenkę obrazującą różne zabawne sytuacje szkolne. Zobaczyliśmy też „niezbędnik” nauczyciela. Wszystko to przeplatane było wesołymi piosenkami oraz życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Halina Wydmuch, która podziękowała uczniom za piękny występ, a pracownikom za zaangażowanie i trud włożony w pracę.

Do życzeń przyłączyli się również rodzice obdarowując pracowników szkoły pięknymi kwiatami.

 
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 12 października 2021 16:52

W niedzielę, 10 października, obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowiła w roku 1992 Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowie psychiczne w nierównym świecie".

Celem inicjatorów wprowadzenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest zwrócenie uwagi  na dbałość o zdrowie, w tym na wszystkie aspekty dotyczące szeroko rozumianych zaburzeń psychicznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy to w czasie pandemii Covid-19 obserwuje się wzrost liczby pacjentów cierpiących z powodu chorób psychicznych.

W naszej szkole uczniowie przygotowywali się do tego dnia odbywając na godzinach wychowawczych pogadanki i rozmowy z wychowawcami oraz ucząc się, że "zdrowie psychiczne jest dokładnie takim samym elementem naszego dobrostanu, jak nasze zdrowie fizyczne". Wykonali również plakaty konkursowe „Jak dbam o swoje zdrowie psychiczne?”. 11 października natomiast spędzili w atmosferze sportowej. Biorąc udział w torze przeszkód, rozgrywając mecz  piłki siatkowej oraz grając w zbijaka pokazali, że sport może być jedną z alternatyw dbania o kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

 
Wycieczka do Ząbkowic Śląskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 08 października 2021 17:47

5 października nasi drugoklasiści uczestniczyli w dydaktyczno- krajoznawczej wycieczce do Ząbkowic Śląskich. Wielką atrakcją była sama podróż  szynobusem, a dodatkowych wrażeń dostarczyło zwiedzanie z przewodnikiem Krzywej Wieży, Laboratorium Frankensteina, ruin średniowiecznego zamku, biblioteki miejskiej oraz Zakonu Bonifratrów.

Czas upłynął bardzo szybko, a droga powrotna była przepełniona wspomnieniami z tego aktywnie spędzonego dnia.

 
XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 08 października 2021 16:58

Nasza szkoła zakończyła swój 2-tygodniowy udział w XXIV edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Zdalna forma imprezy nie przeszkodziła nam cieszyć się naukowymi ciekawostkami. Braliśmy udział w kilku wydarzeniach festiwalowych odpowiednio dopasowanych do wieku uczniów.

Przedszkolaki poznały jakie ukryte moce mają warzywa i owoce. Zajęcia zostały przeprowadzone przy użyciu scenariusza przesłanego z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego.

Uczniowie klas I-III zostali przeniesieni w „ Kolorowy świat małego chemika”. Podczas tych zajęć dowiedzieli się jak wykonać chemiczne bombki  i świetliki, skąd się bierze zima w kolbie, co to jest zegar jodowy, jak stworzyć masę nienewtonowską. Po zakończeniu pokazu przeszli do działania. Z pomocą nauczyciela chemii wykonali kilka doświadczeń samodzielnie.

Siódmoklasiści podczas wydarzenia „ Kolorowa chemia” obejrzeli filmy przedstawiające min.: chromatografię, destylację, ekstrakcję, krystalizację, itp.

Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w biologicznym wydarzeniu „Jak odczytać DNA ?”, podczas którego izolowali nici DNA z kiwi i banana.

Udział w Festiwalu Nauki był bodźcem dla uczniów do poszerzania horyzontów i otwartości na to, co może zaoferować świat nauki i pasji tworzenia. Edukacyjny charakter przedsięwzięć sprawił, że były one atrakcyjnym uzupełnieniem dla codziennych zajęć szkolnych.

 
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 06 października 2021 16:54

4.10.2021r. w  naszej szkole został zorganizowany  XI  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.   W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.  Udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością.

Kilka dni wcześniej uczniowie naszej szkoły przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym był dzień egzaminu, który  został przeprowadzony na lekcjach matematyki. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 zadań, otrzymywali certyfikat oraz  tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

W trakcie oceniania prac każdy mógł  sprawdzić swoje umiejętności matematyczne rozwiązując rebusy, krzyżówki i łamigłówki. Uczniowie pracowali również w grupach, mieli do pokonania 12 stacji zadaniowych, które zostały rozmieszone w różnych miejscach szkoły.

Była to świetna zabawa i nauka. Każdemu zależało na zdobyciu tytułu „Mistrza tabliczki mnożenia”,  a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.

 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
piątek, 01 października 2021 16:49

30 września w naszej szkole było wielkie świętowanie. Wszystkie dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów, aby umilić im Ich dzień- Dzień Chłopaka.

Przygotowały one różne zabawy i konkursy wykazując się wielką pomysłowością i kreatywnością. Nie zapomniały również o poczęstunku i upominkach.

Po twarzach chłopców przemykał uśmiech, co niewątpliwie świadczy o ich zadowoleniu z niespodzianki.

 
Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 28 września 2021 17:09

27.09.2021r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do ich nauki. Dodatkowo poznawali kulturę obcych krajów i  pogłębiali wiadomości językowe.

Ten dzień rozpoczął się  inaczej niż zwykle. Najpierw ósmoklasiści udali się do poszczególnych klas, gdzie przeprowadzili zabawy i gry językowe. Następnie odbyła się III Szkolna Olimpiada z Języka Angielskiego, w której uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy rozwiązywali zadania ze słuchu, gramatyki, odgadywali znaczenie angielskich idiomów oraz odpowiadali na pytania dotyczące kultury krajów anglojęzycznych.  I miejsce zajął Jakub Brokos kl. VII, II Jakub Grzywacz z  kl. VIII, a III Dominik Trojanowski kl.VI. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Kolejnym punktem była EUROWIZJA, podczas której uczniowie wykonali wybrane przez siebie utwory w różnych europejskich językach, min. w języku francuskim, czeskim, duńskim czy angielskim. Każdy z uczestników otrzymał „złotą nutkę”.

Całość zmagań z językiem obcym została zwieńczona europejskimi smakołykami: niemiecką babką, włoskiem tiramisu, grecką chałwą, czeskimi kołaczami, francuskimi rogalikami oraz angielskimi babeczek, popijanymi przepyszną herbatą.

W międzyczasie natomiast wszyscy oglądali wystawę przedmiotów charakterystycznych dla danego kraju.

Europejski Dzień Języków Obcych uważamy za udany, ponieważ nic tak nie rozwija jak nauka połączona z zabawą, a tego właśnie doświadczyliśmy.

 
Dzień piżamy w szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 28 września 2021 17:32

Wrzesień to miesiąc świadomości chorób nowotworowych dzieci. 24 września uczestniczyliśmy w akcji „Dzień piżamy w szkole”. Na znak wsparcia i solidarności z chorymi dziećmi założyliśmy piżamy, w których spędzają one większość swojego życia.

 
Sówki wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drogach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 18:05

Przez cały tydzień Sówki brały udział w zajęciach dotyczących ruchu drogowego. Uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez pasy, szukały znaków drogowych w swojej okolicy, naśladowały dźwięki pojazdów oraz segregowały je na wodne, lądowe i powietrzne. Przypomniały sobie również numery alarmowe na policję, pogotowie oraz straż pożarną - wiedzą też, w jakim momencie zgłaszać się do nich o pomoc.

Sówki wykonywały również prace plastyczne związane z ruchem drogowym oraz bezpiecznym zachowaniem na drodze i w pobliżu niej. Temat bezpieczeństwa na drodze nie jest już im obcy!

Poprawiony: poniedziałek, 20 września 2021 18:08
 
Dzień Przedszkolaka u Sówek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 17:51

Ustrojona sala, elegancko ubrane przedszkolaki - to może oznaczać tylko jedno. Dziś uroczyście obchodzimy Dzień Przedszkolaka, w którym  od samego rana Sówkom towarzyszyły tańce i śpiewy. Z każdej strony napływały życzenia, nie zabrakło również pięknych prezentów, słodkiego, gofrowego poczęstunku i gościa specjalnego prosto z krainy Disneya - Myszka Miki, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

Radość w oczach dzieci i uśmiech na ich twarzach może tylko świadczyć o jednym- zabawa była świetna, co uwieczniła specjalna sesja zdjęciowa. Wszystkiego najlepszego przedszkolaczki!

 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka u Tygrysków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 17:07

20 września nasze maluchy z grupy Tygrysków świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który rozpoczęły od wspólnego odśpiewania piosenek, a następnie zostały zaproszone do zabawy i udziału w konkursach. Był i taniec na gazetach,  i wyścigi w workach. Radości i śmiechom nie było końca.

Ten świąteczny dzień był również okazją do pasowania na Przedszkolaka, co zostało poświadczone specjalnym dyplomem. Z gratulacjami przyszła nawet sama Myszka Miki, która przyniosła pyszne słodkości i zaprosiła dzieci na poczęstunek. A dla upamiętnienia tak ważnego dnia odbyła się sesja zdjęciowa.

Życzymy wszystkim przedszkolakom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Środa
20 Października 2021
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina