.

Start
Aktualności
Idzie jesień, worek liści niesie... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 23 września 2019 17:01

Pierwszy Dzień Jesieni u starszaków był bardzo aktywny. Pani Jesień zaprosiła dzieci na wycieczkę do lasu, aby zaobserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci obserwowały drzewa – poznawały ich nazwy. Rozróżniały kolory liści. Zbierały dary jesieni, które później omawiały w sali. Na koniec wykonały pracę przedstawiającą postać Pani Jesieni i rozwiązywały różne zagadki matematyczne przygotowane przez nową porę roku.

 
Festiwal Młodych “Light For Life” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 18:39

21 września w Wambierzycach odbyła się trzecia edycja Festiwalu  “Light For Life”. Wśród  dwutysięcznej rzeszy młodych nie zabrakło uczniów i absolwentów naszej szkoły.

W tym roku festiwalowi towarzyszyło hasło: “Weź Słowo i podaj dalej”. Centralnym punktem  była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca. Młodzi wysłuchali  ciekawych konferencji m.in. Janka Meli-zdobywcy dwóch biegunów, s. Anny Bałchan,  Patrycji Hurlak i Andrzeja ,,Koguta” Sowy. Pod koniec dnia odbyły się koncerty: Arkadio- rapera, freestylowca oraz TGD (Trzecia Godzina Dnia), jednego z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

Modlitwa, śpiew, taniec, radość- tak w skrócie można opisać Festiwal Młodych.

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 16:43

W piątek, 20 września, cała szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

To już kolejny raz, kiedy każdy może włożyć swoją ”cegiełkę” w to, by żyło nam się lepiej i czyściej. Uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w głąb swojej miejscowości z workami i dużą dawką energii, by uprzątnąć śmieci zalegające na ulicach. Starsi uczniowie sprzątnęli okolice szkoły, młodsi zaś boisko i ogródek szkolny.

Sprzątamy, bo dbamy o nasze środowisko i o to,  co nas otacza.

 
Dzień Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 16:36

20 września jest bardzo ważnym dniem dla najmłodszych dzieci, bo właśnie wtedy obchodzą Dzień Przedszkolaka. Upłynął on bardzo radośnie i kolorowo.

Maluszki odśpiewały hymn przedszkolaka ,,Jestem sobie przedszkolaczek, jestem ważny dużo znaczę"- był to bilet do dalszej zabawy. W czekoladowych rytmach przetańczyły do piosenki „Chocolate”, bawiły się balonami, uczestniczyły w zabawach sprawnościowych i zwinnościowych. Przeczytały również list z życzeniami od wszystkich dorosłych.

Starszaki natomiast od rana eksperymentowały z kolorami i sprawdzały, jak wybucha wulkan. Podobnie jak młodsi koledzy świetnie się bawiły podczas tańca, a w ramach odpoczynku częstowały się pysznymi owocami.

W dniu przedszkolaka nie mogło zabraknąć tego, co dzieci lubią najbardziej – czyli bajki na dużym ekranie i popcornu.

Na zakończenie zabawy każdy przedszkolak otrzymał medal upamiętniający ten dzień.

Poprawiony: niedziela, 22 września 2019 17:11
 
O zasadach ruchu drogowego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 23 września 2019 16:59

Cały tydzień przedszkolaki ze starszej grupy uczyły się o zasadach w ruchu drogowym. Podczas spaceru obserwowały znaki drogowe i poznawały ich znaczenie. Bezpiecznie przechodziły przez przejście dla pieszych. Rozmawiały o sygnalizacji świetlnej. Podczas zajęć natomiast kierowały samochód w stronę domu  określając kierunek jazdy oraz ułożyły z kolorowych kubeczków własną szkołę według podanej instrukcji. Poznały także pracę służb specjalnych oraz ich numery alarmowe.

 
Zajęcia biblioteczne "Lubimy wiersze Tuwima" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 19:06

"Lubimy wiersze Juliana Tuwima"- to temat zajęć przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę i wychowawcę w klasie drugiej.

Po wysłuchaniu informacji o Julianie Tuwimie dzieci przystąpiły do wykonywania zadań. Układały hasło z puzzli, uzupełniały treść wierszy sugerując się obrazkami umieszczonymi w lukach, układały alfabet. Miały również okazję wysłuchać czytania utworu "Abecadło", podczas którego podnosiły literkę, o której właśnie był mowa.

Po szybkim tempie wykonywania zadań możemy stwierdzić, że dzieci nie tylko lubią wiersze Juliana Tuwima, ale też świetnie znają ich treść.

 

 
Programować umiemy, więc roboty konstruujemy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 17:24

W naszej szkole prowadzone są zajęcia z robotyki i programowania, które wprowadzają dzieci w świat nauki i nowoczesnych technologii. Realizowane są w ramach zajęć rozwijających kreatywność metodą Lego Education 4C wykorzystującą nowoczesne narzędzia edukacyjne w postaci zestawów klocków LEGO WeDo do nauki programowania komputerowego.

Dzieci „zmieniają się” w młodych naukowców budując, programując i ożywiając swoje roboty. Zdobywają w praktyce wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin nauki. Rozwijają kreatywność, uczą się logicznego myślenia. Po zapoznaniu się z zasadami działania kloców na pierwszych zajęciach już na drugich zajęciach świetnie sobie  poradzili z konstruowaniem robotów. Oprócz nauki, mieli świetną zabawę, bo o naukę przez zabawę właśnie chodzi.

 
Jesień w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 22 września 2019 16:28

Maluszki, uczestnicząc w zajęciach tematycznych, poznawały smaki i zapachy jesieni. Oprócz "teorii" o jesiennych ciekawostkach i zwyczajach była również praktyka, czyli rozpoznawanie i degustacja przyniesionych warzyw.

Na zakończenie dzieciaczki przygotowały "kącik ogrodniczy" oraz jesienne drzewo, na którym odbiły swoje rączki i przyczepiły samodzielnie pokolorowane marchewki.

 
Zajęcia przyrodnicze w Myśliborzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 19 września 2019 18:53

17 września uczniowie klasy I, II i III wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ”Salamandra” w Myśliborzu. Podczas wędrówki przez las dzieci zapoznały się z głównymi wartościami przyrodniczymi rezerwatu. Starały się rozpoznać charakterystyczne drzewa i krzewy. Podziwiały piękno otaczającej ich przyrody i stosowały się do zasad regulaminu obowiązującego na terenie wąwozu.

Zajęcia zakończyły wesołą zabawą w konstruowanie obrazów z materiałów przyrodniczych. Pomimo zmęczenia wędrówką dzieci wróciły do szkoły zadowolone i uśmiechnięte.

 
Międzynarodowy Dzień Kropki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 17 września 2019 19:58

W poniedziałek, 16 września,  dzieci w przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, który ma na celu  pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Podczas zajęć dzieci porównywały wielkości kolorowych kropek, układały je według wielkości, a także brały udział w zabawie z udziałem maty do kodowania. Ustalały położenie kropki na macie, a później za pomocą kodów układały kropki w większej wersji. Na koniec każde z nich próbowało swoich sił i samodzielnie rozkodowało kropkę na kartce.

Następny taki dzień juz za rok!

 
XVI Spotkanie Religijno- Patriotyczne w Rusku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 17 września 2019 20:25

W niedzielę, 15 września, odbyło się XVI Spotkanie Religijno-Patriotyczne w Rusku, w którym wzięli udział  przedstawiciele naszej szkoły. Jest to uroczystość poświęcona pamięci wszystkich poległych, a także żyjących jeszcze więźniów byłego obozu pracy. Spotkania niezmiennie odbywają się każdego roku w trzecią niedzielę września. Honorowy patronat nad tą uroczystością objęli JE ks. biskup świdnicki - ks. Ignacy Dec oraz burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta.

Po uroczystej mszy św. nastąpiło przejście przed obelisk z tablicą pamiątkową, gdzie  złożono okolicznościowe wieńce i kwiaty.

13 września natomiast odbyło się sympozjum popularno- naukowe w Jaroszowie, podczas którego uczestnicy wysłuchali referatu nt. "Walk młodocianych więźniów politycznych o wolność i niepodległość narodu polskiego".

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Września 2019
Imieniny obchodzą
Boguchwała, Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla

Do końca roku zostało 100 dni.
Zodiak: Waga
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina