.

http://www.gimnazjum.radwanice.pl/wp-content/uploads/2014/10/mobireg1.png

Start
Aktualności
Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 18 marca 2018 21:32

W dniach od 12 do 14 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. W tym roku poprowadził  je ks. dr Piotr Sikorski, proboszcz  parafii p.w. WNMP w Wojcieszowie.

W pierwszym dniu nauk szukaliśmy odpowiedzi na pytania: po co są rekolekcje?  i jaki jest Pan Bóg? Drugiego dnia uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej.  Rekolekcje zakończyły się spowiedzią i Mszą Świętą "z misiami", podczas której dzieci wrzucały do worka na śmieci wszystkie "nie chce mi się".

Rekolekcje były dla nas czasem głębokiej zadumy nad własnym życiem i pozwoliły w pełni przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

 
Międzynarodowy Dzień Pisarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 18 marca 2018 20:59

Dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Podczas zajęć przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej dowiedziały się, jak powstają książki i jakie osoby biorą udział w tym procesie. Po krótkim wprowadzeniu przyporządkowywały do kółek odpowiednie pojęcia związane z tematem, a później układały w odpowiedniej kolejności ilustracje obrazujące kolejne etapy powstania książki. Miały również okazję wcielić się w rolę ilustratora, wykonując obrazki do ulubionych bajek.

Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, a dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Nagrodą za aktywność był słodki poczęstunek.

 
Dzień Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 11 marca 2018 11:24

Dzień Kobiet w naszej szkole był jak zwykle uroczysty. Wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu, podczas którego byliśmy świadkami potyczek damsko- męskich. Panowie jak zwykle narzekali na panie, a one odpowiadały na ich cięte riposty piosenkami. Efektem było okazanie skruchy i stwierdzenie, że bez kobiet świat by nie istniał. Finalnie nastąpiła oczywiście zgoda.

Na koniec wszystkie Panie, i te małe, i te duże, przyjęły życzenia i kwiaty od swoich kolegów i Pana Tomasza Jeziorskiego, sołtysa Kostrzy i radnego.
Nie zabrakło również drobnych upominków, którymi dziewczynki zostały obdarowane już w zaciszu swoich klas...

 
Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 11 marca 2018 11:22

8 marca był bardzo pogodnym dniem dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego. Dziewczynki już od rana dopytywały chłopców co dla nich przygotowali w tym szczególnym dniu. Okazało się, że przygotowali różne zadania. Przed wręczeniem kwiatka sprawdzali umiejętności w dodawaniu, następnie odkrywali kartki z zawodami, które wykonują przeważnie kobiety, a zadaniem dziewczynek było podanie jego nazwy i wyjaśnienie na czym polega. W ostatnim zadaniu każda z dziewczynek zaprezentowała się w pokazie mody, a chłopcy kibicowali im wielkimi brawami. W nagrodę za wspaniale wykonane zadania chłopcy wręczyli każdej z koleżanek prezent, śpiewając sto lat i składając życzenia. Później wszyscy częstowali się słodkimi przekąskami i nikomu nie schodził uśmiech z twarzy.

 
Bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 07 marca 2018 17:39

Nasz siódmoklasista, Karol, wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego tradycją jest bieg na dystansie 1963 m, dla upamiętnienia daty śmierci ostatniego partyzanta Józefa Franczaka "Lalka", który poległ w 1963 roku. Bieg odbył się na Strzegomskich Plantach. Gratulujemy Karolowi, który powiedział, że nie jest ważne zwycięstwo, ale sam udział w biegu, ku czci bohaterów.

 
Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 22 lutego 2018 17:55

21 lutego lekcje języka polskiego w  klasach IV-VII poświęcone były językowi ojczystemu, a piątoklasiści uczestniczyli dodatkowo w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Języka Ojczystego. Zajęcia poprowadziły bibliotekarki z biblioteki szkolnej i biblioteki publicznej.

Podczas rozwiązywania rozmaitych zadań uczniowie przekonali sie, że opanowanie i poprawne posługiwanie się polszczyzną nie jest wcale łatwą sztuką, a zły szyk zdania czy postawienie przecinka w niewłaściwym miejscu może zupełnie zmienić sens wypowiedzi. Uczniowie wyszukiwali błędy językowe w zdaniach, wskazywali poprawne formy użycia wyrazów "kłopotliwych", tłumaczyli znaczenie wyrazów wieloznacznych i czytali "łamańce" językowe.

Zajęcia połączyły przyjemne z pożytecznym. Zwiększyły świadomość językową i dostarczyły mnóstwo śmiechu, ponieważ zadania opracowane zostały w oparciu o "humor z zeszytów uczniowskich", a "łamańce" językowe pokazały, że język polski jest trudny nie tylko dla obcokrajowców.

 
Międzynarodowy Dzień Kota PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 21 lutego 2018 19:52

Dzieci z oddziału przedszkolnego kostrzańskiej szkoły obchodziły nietypowe święto, "Międzynarodowy Dzień Kota". Głównym celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi dzieci na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Przedszkolaki wysłuchały opowieści o kocie w butach i obejrzały w obrazkowym teatrzyku Kamihsibai bajkę  pt. "Kot w butach". Miały również okazję podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi opieki nad swoimi pupilami. Na koniec pokolorowały "kocie" wizerunki, które dekorują teraz ich salę.

Zajęcia, które przeprowadziła pani bibliotekarka z biblioteki publicznej, wzbudziły dużą ciekawość i  dzieci chętnie w nich uczestniczyły.

Poprawiony: niedziela, 11 marca 2018 11:02
 
Klasowe zmagania pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 18 lutego 2018 17:05

Nasi pierwszoklasiści mieli okazję wziąć udział w dwóch konkursach zorganizowanych przez swoją wychowawczynię, Panią Annę Kustrę.

Pierwszym konkursem był "Mały matematyk", którego celem było wyłonienie uczniów, którzy:

 • potrafią dobrze wykonywać obliczenia liczbowe,
 • liczą szybko i precyzyjnie,
 • dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne,
 • wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźni  przy rozwiązywaniu zadań,
 • wykazują  zainteresowania matematyczne.

Uczniowie przez 2 tygodnie przed planowaną datą konkursu otrzymywali do domu dodatkowe zadania matematyczne o różnym stopniu trudności.

Pierwsza część zmagań odbyła się 12.02.2018r. Wyłoniono 3 uczniów z największą liczbą punktów. W piątek, 16.02.2018r. odbyło się rozstrzygające "starcie".

Zwycięzcami są:

I miejsce Adrian Ogiela,

II Patrycja Kolbuszewska,

III miejsce Marcin Górski.

Kolejny był konkurs na najładniejszy zeszyt. Jego celem jest promowanie estetycznego prowadzenia zeszytów i dbałości o graficzny kształt pisma, kształcenie w uczniach nawyku pozytywnego stosunku do obowiązków szkolnych, systematyczności, dbałości o mienie szkolne: zeszyty, podręczniki, książki oraz kształcenie własnego charakteru, by w efekcie dążyć do podniesienia poczucia własnej wartości.

Konkurs trwał od początku roku szkolnego. Po systematycznej obserwacji i sprawdzeniu zeszytów wyłoniono zwycięzców. Wszystkie zeszyty były bardzo ładne, staranne i kolorowe. Ostatecznie  pierwsze miejsce przyznano Patrycji Kolbuszewskiej, Jakubowi Gierze i  Aleksandrze Berezowskiej.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

 
Gminne eliminacje do XXIII Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 15 lutego 2018 18:03

15 lutego odbyły się gminne eliminacje do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Ich organizatorem jest ZSP w Jaroszowie.

W tegorocznej edycji wzięło udział 20 recytatorów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych. Naszymi reprezentantkami były piątoklasistki- Julia Brokos i Aleksandra Szustak. Julka recytowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Dwaj plotkarze", a Ola "Byczka Fernando" w przekładzie Ireny Tuwim. Obie interpretacje bardzo spodobały się jury, które postanowiło wyróżnić  nasze uczennice.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych odsłonach zmagań recytatorskich.

 
Festyn charytatywny połączony z zabawą karnawałową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 15 lutego 2018 19:06

10 lutego, na zakończenie karnawału nasza szkoła zorganizowała zabawę dla dzieci połączoną z akcją charytatywną na rzecz chorego Mateuszka, mieszkańca Kostrzy.

W zabawie uczestniczyło ponad 300 osób z Kostrzy i okolicznych miejscowości. Wszyscy bawili się świetnie, zarówno dzieci jak i dorośli. Każdy bowiem mógł znaleźć coś dla siebie pośród licznych atrakcji. Pyszne ciasto upieczone przez rodziców naszych uczniów, konkursy, wspólna Zumba z Panią Ewą Zapolną i jej "ekipą" wprowadziły wspaniały nastrój, wzbudziły wiele emocji i wzruszeń. Dodatkowych wrażeń dostarczyła zabawa na "dmuchanym" placu zabaw Pana Cezarego Włodarczyka, który zawsze wspiera nas w takich chwilach.

Nie zawodzą również mieszkańcy Kostrzy, którzy wykazują się empatią, są szczodrzy i pomocni. W akcję zaangażowało się również wiele instytucji.  Dziękujemy:

 • firmie Granit von Striegau sp. z o.o.,
 • firmie UNIPAP Strzegom,
 • Piekarni ARYZTA Strzegom,
 • Sklepowi Kosmetycznemu "U Pawła",
 • Restauracji "Szafir",
 • Salonowi MATRIX,
 • Pani Ewie Zapolnej wraz z grupą wspaniałych pań,
 • Panu Cezaremu Włodarczykowi

oraz wszystkim darczyńcom, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska.

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że w akcję zaangażowali się byli uczniowie naszej szkoły, którzy sami zgłosili się do pomocy i zaproponowali swoje usługi, np. malowanie twarzy, formowanie figur z balonów czy sprzedaż książek z prywatnej kolekcji na rzecz chorego chłopca.

Za naszym pośrednictwem rodzice Mateuszka bardzo dziękują za zorganizowanie akcji oraz zebrane fundusze, które pomogą w powrocie do zdrowia ich dziecku.

Poprawiony: piątek, 16 lutego 2018 07:30
 
Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
czwartek, 15 lutego 2018 17:57

14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Samorząd Uczniowski przygotował skrzynkę walentynkową, do której każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojej sympatii. Następnie "amorki" posegregowały pocztę i doręczyły ja adresatom. Każda klasa miała również za zadanie wykonać walentynkę, a na niej napisać słowo "kocham" w różnych językach. Kartki te ozdabiają drzwi sal.

Przedszkolaki w dniu walentynek poznawały historię tego święta, wykonały walentynki dla swoich przyjaciół oraz brały udział w zabawach tanecznych związanych z tym dniem.

Ten dzień upłynął w atmosferze miłości i sympatii, która odczuli wszyscy uczniowie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Poniedziałek
19 Marca 2018
Imieniny obchodzą
Bogdan, Józef
Do końca roku zostało 288 dni.
Zodiak: Ryba
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

http://nse.com.pl/pliki_usr/bip_logo_2.png

BLOG
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina