.

Start
Aktualności
Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 28 września 2021 17:09

27.09.2021r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do ich nauki. Dodatkowo poznawali kulturę obcych krajów i  pogłębiali wiadomości językowe.

Ten dzień rozpoczął się  inaczej niż zwykle. Najpierw ósmoklasiści udali się do poszczególnych klas, gdzie przeprowadzili zabawy i gry językowe. Następnie odbyła się III Szkolna Olimpiada z Języka Angielskiego, w której uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy rozwiązywali zadania ze słuchu, gramatyki, odgadywali znaczenie angielskich idiomów oraz odpowiadali na pytania dotyczące kultury krajów anglojęzycznych.  I miejsce zajął Jakub Brokos kl. VII, II Jakub Grzywacz z  kl. VIII, a III Dominik Trojanowski kl.VI. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Kolejnym punktem była EUROWIZJA, podczas której uczniowie wykonali wybrane przez siebie utwory w różnych europejskich językach, min. w języku francuskim, czeskim, duńskim czy angielskim. Każdy z uczestników otrzymał „złotą nutkę”.

Całość zmagań z językiem obcym została zwieńczona europejskimi smakołykami: niemiecką babką, włoskiem tiramisu, grecką chałwą, czeskimi kołaczami, francuskimi rogalikami oraz angielskimi babeczek, popijanymi przepyszną herbatą.

W międzyczasie natomiast wszyscy oglądali wystawę przedmiotów charakterystycznych dla danego kraju.

Europejski Dzień Języków Obcych uważamy za udany, ponieważ nic tak nie rozwija jak nauka połączona z zabawą, a tego właśnie doświadczyliśmy.

 
Dzień piżamy w szkole. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 28 września 2021 17:32

Wrzesień to miesiąc świadomości chorób nowotworowych dzieci. 24 września uczestniczyliśmy w akcji „Dzień piżamy w szkole”. Na znak wsparcia i solidarności z chorymi dziećmi założyliśmy piżamy, w których spędzają one większość swojego życia.

 
Sówki wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drogach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 18:05

Przez cały tydzień Sówki brały udział w zajęciach dotyczących ruchu drogowego. Uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez pasy, szukały znaków drogowych w swojej okolicy, naśladowały dźwięki pojazdów oraz segregowały je na wodne, lądowe i powietrzne. Przypomniały sobie również numery alarmowe na policję, pogotowie oraz straż pożarną - wiedzą też, w jakim momencie zgłaszać się do nich o pomoc.

Sówki wykonywały również prace plastyczne związane z ruchem drogowym oraz bezpiecznym zachowaniem na drodze i w pobliżu niej. Temat bezpieczeństwa na drodze nie jest już im obcy!

Poprawiony: poniedziałek, 20 września 2021 18:08
 
Dzień Przedszkolaka u Sówek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 17:51

Ustrojona sala, elegancko ubrane przedszkolaki - to może oznaczać tylko jedno. Dziś uroczyście obchodzimy Dzień Przedszkolaka, w którym  od samego rana Sówkom towarzyszyły tańce i śpiewy. Z każdej strony napływały życzenia, nie zabrakło również pięknych prezentów, słodkiego, gofrowego poczęstunku i gościa specjalnego prosto z krainy Disneya - Myszka Miki, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.

Radość w oczach dzieci i uśmiech na ich twarzach może tylko świadczyć o jednym- zabawa była świetna, co uwieczniła specjalna sesja zdjęciowa. Wszystkiego najlepszego przedszkolaczki!

 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka u Tygrysków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 17:07

20 września nasze maluchy z grupy Tygrysków świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który rozpoczęły od wspólnego odśpiewania piosenek, a następnie zostały zaproszone do zabawy i udziału w konkursach. Był i taniec na gazetach,  i wyścigi w workach. Radości i śmiechom nie było końca.

Ten świąteczny dzień był również okazją do pasowania na Przedszkolaka, co zostało poświadczone specjalnym dyplomem. Z gratulacjami przyszła nawet sama Myszka Miki, która przyniosła pyszne słodkości i zaprosiła dzieci na poczęstunek. A dla upamiętnienia tak ważnego dnia odbyła się sesja zdjęciowa.

Życzymy wszystkim przedszkolakom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

 
Posprzątaliśmy świat! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 17:04

W trzeci weekend września przypadła 28 akcja sprzątania świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja uczy poszanowania środowiska i promuje ograniczanie wytwarzanych odpadów.

Nasi uczniowie, od przedszkolaków począwszy, a na VIII klasie skończywszy, posprzątali swoją miejscowość w piątek, 17 września. Wyposażeni w worki i rękawiczki ochronne bardzo szybko uporządkowali wyznaczony teren- maluchy ogród szkolny, a starsze klasy boisko i poszczególne ulice.

To już kolejny raz, kiedy każdy może włożyć swoją ”cegiełkę” w to, by żyło nam się lepiej i czyściej. Sprzątamy, bo dbamy o nasze środowisko i o to,  co nas otacza.

 
Międzynarodowy Dzień Kropki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 20 września 2021 16:58

Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci najpierw obejrzały krótki film o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a później uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych, gdzie głównym tematem była kropka. Dopasowywały do siebie elementy kropek, dekorowały nimi rysunki i przyklejały je na biedronki. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, co świadczy o kreatywności naszych przedszkolaków.

Poprawiony: poniedziałek, 20 września 2021 17:00
 
Podziekowanie za udział w programie "Bezpieczny Dolnoślązak" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
niedziela, 05 września 2021 16:30

W czerwcu, tuż przed wakacjami zakończyliśmy realizację programu „Bezpieczny Dolnoślązak”, którego koordynatorem był pedagog szkolny, Agnieszka August- Janiak. Tegoroczna, czwarta już edycja, ukierunkowana była na edukację w sferze ochrony danych osobowych w nauczaniu zdalnym oraz pracy zdalnej. Skierowana była w szczególności do uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówek oświatowych publicznych i niepublicznych zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska oraz rodziców i wszystkich innych osób, które podczas nauki i pracy zdalnej korzystają ze sprzętu, urządzeń i połączeń w systemach teleinformatycznych.

Wykonaliśmy szereg działań, które na bieżąco opisywaliśmy na naszej stronie internetowej. Za aktywny udział w programie otrzymaliśmy  miłą niespodziankę, którą chcielibyśmy się pochwalić. Dziękujemy :)

 
Leczenie stomatologiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
wtorek, 31 sierpnia 2021 15:33

Informujemy, że uczniowie naszej szkoły będą mogli od 1 września 2021r. korzystać z opieki zdrowotnej z zakresu leczenia stomatologicznego w Indywidualnej Praktyce Stomatologicznej- Mariusz Wójcik, Strzegom, ul. Wyspiańskiego 1A, według harmonogramu:

poniedziałek 8.30-13.30

wtorek 8.30-13.00

środa godz. 8.30-13.00

czwartek 8.30-13.00

piątek godz. 8.30-13.00

Wizyty stomatologiczne będą możliwe po wcześniejszej rejestracji pod numerem 508721009

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
poniedziałek, 30 sierpnia 2021 14:03

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, które odbędzie się 1 września wg harmonogramu:

9.00- Msza Święta (dzieci idą indywidualnie)

9.45- rozpoczęcie roku szkolnego (na podwórku szkolnym, a w razie deszczu w GOK-u).

Przedszkolakom i najmłodszym uczniom może towarzyszyć jedna osoba dorosła zaopatrzona w maseczkę.

Rozkład autobusów dostępny jest z zakładce "Dowozy".

Poprawiony: poniedziałek, 30 sierpnia 2021 19:43
 
Informacja na temat szczepień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aneta Sączawa   
środa, 25 sierpnia 2021 09:32

Przekazujemy informację o możliwości zaszczepienia uczniów powyżej 12 roku życia przeciw COVID 19 na terenie szkoły. Harmonogram szczepień w poszczególnych szkołach będzie udostępniony 1 września przez dziennik elektroniczny i na profilu szkoły na Facebooku.

Prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat szczepień:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek

Poprawiony: piątek, 27 sierpnia 2021 07:24
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »


Dzisiaj jest: Środa
29 Września 2021
Imieniny obchodzą
Dadźbog, Franciszek, Michalina
Do końca roku zostało 94 dni.
Zodiak: Waga
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.

Projekty w jakich nasza szkoła bierze udział 

oraz Nasza Gmina